Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
cena

milanreal1    290

No troszeczkę zboczyłem z tematu, ale jak się czyta takie szokujące ceny to aż zapomina się o głównym sensie tematu. Całkiem niedawno liczyłem koszt uprawy łubinu to 1000zł za tone to się wcale nie kalkuluje. No chyba że ktoś jedynymi zabiegami jakie stosuje jest siew i zbiór, jakimś cudem zbierze 1 tonę lub więcej to coś się opłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Matey    431

milan, siejesz łubin? jeśli tak to po ile sprzedajesz? (mam wrazenie ze juz Cie kiedys o to pytalem ale zapomnialem :huh: )

 

sami przymierzamy sie do siewu lubinu, ale na kokosy nie licze, jak wyjdziemy kolo zera to bedzie dobrze, wazne zeby zlamac monokulture w uprawie zboz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sajgon    12

Dziwne niektórzy mają zwyczaje. Sieją łubin mimo że wiedzą, że do niego dołożą :huh:. 3 lata temu miałem posiany łubin żółty no i oczywiście nic nie zebrałem(antraknoza). Łubin wąskolistny jest bardziej odporny na antraknozę, ale potrzebuje lepszej gleby. Chyba jednak lepiej pozbierać kamienie na polu i posiać groch lub peluszkę - lepszy plon. Jak się ma się kl. gleby min. 4b to można siać już niektóre odmiany rzepaku w celu przełamania monokultury zbożowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl


milanreal1    290

milan, siejesz łubin? jeśli tak to po ile sprzedajesz? (mam wrazenie ze juz Cie kiedys o to pytalem ale zapomnialem :huh: )

 

sami przymierzamy sie do siewu lubinu, ale na kokosy nie licze, jak wyjdziemy kolo zera to bedzie dobrze, wazne zeby zlamac monokulture w uprawie zboz

Nie sieję łubinu, robiłem tylko przewidywalny koszt uprawy. Gdyby tak było ciut więcej ziemi to bym posiał, ale jak widzę że sprzedają po 1000zł/t i poniżej to zdecydowanie odechciewa mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kissmy...    57

a jakie przyjąłeś koszty do kalkulacji? ja siałem łubin już 3 rok, koszt to orka, uprawa, siew, nasiona i jeden zabieg afolonem + zbiór łącznie max 1000zł (oczywiście to bardzo uproszczona agrotechnika i już raz nie udało mi się zebrać łubinu), z moich obserwacji wynika, iż łubin najlepiej udaje się na słabych klasowo i zaniedbanych gruntach (sonet), na lepszych stanowiskach trzeba zastosować bardziej wyszukaną ochronę, także przy koszcie rzędu 1000zł/ha nie sposób nie osiągnąć nadwyżki przy jpo+upo+st (w tym roku to już prawie 1500zł/ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kryssr    50

kolega policzył składniki które pobiera łubin aby wytworzyć plon. Bo to że jest zysk jakiś to tez się zgodzę, ale trzeba pamiętać o zawartości przyswajalnych składników w glebie. Ze słomy, jeśli nie zbieramy jej, składniki wrócą, z ziarna nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

milanreal1    290

Poza uprawami liczyłem także koszt zabiegów na antraknoze, desykacje, zbiór, koszt nawozów, koszt ziarna. Czyli kosztorys od po zbiorze przedplonu do zbioru łubinu. Może dlatego wyszło tak drogo bo liczyłem 2-3 zabiegi na antraknozę(kiedyś dziadek uprawił łubin i pamiętam jakie spustoszenie robi antraknoza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



gwozd    101

Po żniwach część sprzedałem po 1,5zł/kg ale nie było zbyt dużego zainteresowania ze względu na susze. Na wiosne też liczę na taką cenę bo zazwyczaj po tyle sprzedawałem. Może to nie jest zbyt dochodawa uprawa ale wychodzi sie na plus tym bardziej wliczając dopłaty. A jakie pole zastawia pod pszeniczkę i mniej nowozu potrzeba. Za miedzą jest zasiana pszenica po rzepaku, kilkaset metrów dalej po kukurydzy zgadnijcie po jakim przedplonie wygląda najlepiej. Z ta ilościa zabiegów na antraknozę to trochę przesada. Tylko w jednym roku zdażyło się że musiałem opryskać dwa razy a plony to około 2,5t. Najdrożej jest desykować tak żeby nasiona później kiełkowały. Kokosów nie ma ale tragedi też nie. Gdyby tylko łatwiej było to sprzedać

Przecież już w Polsce eksperymentują z soją. Gdyby śrótę z łubinu poddać odróbce termicznej tak jak poddawana jest soja to napewno zmniejszyłaby się ilość substancji antyżywieniowych i ogólnie poprawiła się wartość paszowa ale lepiej jest kupić srutęGMO, narzekać że droga a własne pola niszczyć monokulturą zbożową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

milanreal1    290

Mi się osobiście wydaje że gdyby strączkowe były częste w uprawie to i hodowcy bardziej by pracowali w kierunku ograniczenia substancji nieżywieniowych (lub antyżywieniowych). Wystarczy popatrzeć np na rzepak ile przeszedł modyfikacji. A że ludzie wola kupować soje GMO to tak później wychodzi. Wg mnie nie powinni akceptować GMO, a ograniczyć import soi i w jakimś % dodawać rodzimych strączkowych. Może by się coś ruszyło bo obecnie robi się wszystko żeby polskie strączkowe zniszczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DamianO1996    2

Dokładnie, nie chcą wesprzeć polskiego chłopa, tylko pomagają rozszerzać wpływy zachodnim koncernom. Czy na to powinien pozwalać polski rząd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gwozd    101

Bez dopłat do strączków niktby tego nie uprawiał. Żeby jeszcze paszarnie chętnie kupowały...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czarny87    1

Sieje łubin wąskolistny Sonet - odmiana idealnie nadaje się do uprawy na słabszych glebach, samokończąca, dobra do uprawy ekologicznej. Plon drugi rok z rzędu powyżej 2t/ha. Pryskane afalonem przedwschodowo, bez nawozu, zaorane jesienią, zasiane wiosną jak najwcześniej. W ekologii to samo tylko bez afalonu. Konwencjolanie, ziemia V-VI klasa, powyżej 2t/ha. Ekologicznie, ziemia IV-V klasa, plon minimalnie gorszy. Nakłady są bardzo małe, sprzedawałem 800-1000zł/t. Zysk jest nie najgorszy + dopłata do roślin strączkowych i dobre stanowisko. Jeżeli plon będzie podobny również w tym roku, no to już napewno nie zrezygnuje z uprawy. Aha jeszcze jedno, w zeszłym tygodniu mogłem sprzedać łubin ekologiczny w cenie 1500zł/t!!! niestety skończył się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kryssr    50

u mnie po 1100 koleś chce kupić, po 1200 po żniwach cenę mi dawali :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kryssr    50

odświeżam temat. jest kupiec na łubin (25t) ale nie znam aktualnych cen. Ktoś ma jakieś info ?? o wąskolistny się rozchodzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bdg312    2

940 netto Rolimpex Białogard. Przy 25t może by do 1000 podnieśli. Jak szukasz lepszej ceny do zapytaj w firmie : Cefetra z Gdyni. Namiary znajdziesz w necie. Tylko nie wiem czy biorą od indywidualnych rolników i takie "małe" ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Alio    61

Witam.

Mam pytanie. Który łubin nadaje się najlepiej na poplony i w jakiej ilości się go wysiewa? Chcę porównać koszt 1 ha poplonu gorczycy mątkwikobójczej i łubinu. Nigdy nie siałem łubinu. Czy zasiany na początku lipca da odpowiednią ilość zielonej masy do zimy? Może post nie w odpowiednim miejscu, za go z góry przepraszam.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kryssr    50

dzięki za info

Na poplon się nadaje każdy, będzie sporo masy do przyorania ale koszt 10 kg gorczycy nawet po 3 zł to 30 a 200 kg łubin (minumum 150kg powiezmy) to ok 200 zł (150)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


rafto    29

Wąskolistny, niebieski słodki - 1400/t zł , żółty słodki 1200 zł/t Łódzkie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kryssr    50

zna ktoś jakaś cenę aktualnie łubinu wąskolistnego ? 

nasiane tego sporo... Mój wygląda na to że dojdzie razem z rzepakiem bądź chwilę po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rolex3    0

Jak można przechowywać łubin? W magazynie płaskim, silosie, big bagu? Gdzieś czytałem, że wymaga dosuszenia i z tego powodu nie nadaje się do przechowywania, czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


robert812    51

Mam na sprzedaz około 18 ton łubinu odmiana Dalbor. Podpowiedzcie gdzie z tym uderzyc i ile mogę dostać? Jestem z mazowsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


  • Podobna zawartość

    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez leszekb
      W nowym 2017 r życzę wszystkim producentom mleka godziwego zarobku za naszą ciężką pracę , przetwórcom żeby się rozsądnie z nami dzielili zyskiem . U mnie za grudzień cena około 1,39 zł Mlekovita .
       
      kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88237-ceny-mleka-2016/page-225?do=findComment&comment=1998690
    • Przez yacenty
      Witam!
      po ile placicie za saletre i inne nawozy?
      ja mam oferte po 670 za tone a slyszalem ze juz jest nawet po 800, jak to wyglada u was?
       
      pozdrawiam
      YacentY
    • Przez mlodyhef
      Dyskusja o cenach słomy w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72479-ceny-slomy-2013/
      Ceny słomy we wcześniejszych latach do przeczytania tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5866-ceny-slomy/
       
       
      Pany po ile u was teraz chodzi słoma w belach 120/120? Ile za sztukę lub za tonę?
    • Przez TheXxKamilxX
      Siema chciałem się zapytać jak tam z cenami za wysłodki albo wytłoki.... Najlepiej woj mazowieckie,łódzkie  ??
      Jesli macie jakiś sprawdzonych dostawców z tych woj to nie pogardzę kontaktem do nich  
       
×