Polecane posty

M4t3usz    31

Witam!!

Wiecie moze jaka jest cena łubinu wąskolistnego (niebieskiego)?

Najlepiej województwo mazowieckie :P

Pozdro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11
:P tak dla twojej orientacji w wlkp 1.20-1.70zł od rolnika żółty jest nieco droższy :D

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

a może teraz ktoś sprzedawał i coś wie ?? u nas w żniwa skupywali po 600 za tonę. A to trochę biednie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Wiecie moze jaka jest cena łubinu wąskolistnego (niebieskiego)?

Najlepiej województwo mazowieckie :P

Pozdro :D

 

Witam jestem również z mazowieckiego w okolicy Płóńska i Płocka chodzi 120-130 zł+vat w mieszalniach zleży od towaru mowa o najlepszym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyristo    0

Dzisiaj przyjechał handlarz i dawał mi 80 gr. za kilo za wąskolistnego kalifa, ale oczywiście go nie puściłem bo uważam że to za niska cena.

Czy u was też są takie ceny?, bo jak tak to to kiepski interes. Ale jak przeglądam ogłoszenia to po niżej złotówki jeszcze nie widziałem, a najczęściej od 1,40 do 1,60. Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozmi    0

Ja ostatnio sprzedałem łubin wąskolistny KARO za 1.5zł (wielkopolska)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
M4t3usz    31

Ja sprzedalem swoj waskalistny niebieski za 1350/tona

Edytowano przez M4t3usz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kyristo    0

Dzięki za dotychczasowe wypowiedzi B).

Mam jeszcze jedno pytanie, czy sprzedawaliście go do jakichś firm skupujących, handlarzy a może do prywatnych rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

ja kupilem wczoraj od rolnika po 800 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

co wy tak tanio ten wąskolistny sprzedajecie, ja swój przemłynkowałem na drugi dzień bo zbiorze i sprzedałem od razu ludziom na poplony na targu po 150zl (za 100kg). Miałem raptem 1 tonę ale więcej też by spokojnie sprzedał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

Po żniwach sprzedawaliśmy po tyś zł/t bez żadnego czyszczenia ;)

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianO1996    2

Trochę głupio, że mieszalnie paszowe nie chcą kontraktować od rolników łubinu. Dzwoniłem do kilku mieszalni paszowych i powiedzieli, że nie potrzebują ni bobiku, ni łubinu. Rzeczywiście ciężko jest znaleźć zbyt na 30 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

Łubin to jest roślina praktycznie tylko do wykorzystania we własnym gospodarstwie przy założeniu że ma się jakąś hodowlę. Nie tak dawno płaciłem 2,40 za kg soi, więc z tej perspektywy cena 900-1000 brutto jest śmieszna i ewidentnie dokłada się do uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Żebyś wiedział kolego, jak czytam ten temat to włosy się jeżą na głowie że ludzie sieją łubin(i ogólnie inne motylkowate) i na nim tracą, a mieszalnie pasz kupują 2,5raza drożą soję(GMO oczywiście)... Polacy są takimi idiotami od urodzenia czy im dopłacają? Ekonomii tu nie ma żadnej.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DamianO1996    2

Tak, nasi kupują soję GMO(nie są do końca znane skutki zdrowotne spożywania żywności GMO), przepłacają, a w Polsce leży odłogiem tyle hektarów słabszych gleb, na których świetnie by się czuł łubin. Ciekawe czy tam w rządzie ktoś o tym pomyślał.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

inna zawartość białka, skład aminokwasowy, plus jeszcze alkaloidy powodują że można dodawać do pasz tylko określoną ilość łubinu. Licząc pobrane składniki i je wycenić to naprawdę marna cena, ale jest jeszcze wartość płodozmianowa ;) Chyba trzeba go opchnąć o tysiaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No tu się zgadzam ale tradycyjna soja tez pasza była nie najlepszą, zaczęli ja ulepszać i jest najlepsza(wg USA). Gdyby w Polsce łubiny były tak popularne to i skład by wyodrębnili inny :P


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

ni jednak nie sprzedałem po 1000 i poczeka pewnie do wiosny na kupca ;)

moderatorze czy Ty przypadkiem piszesz nie na temat :D

ps. prędzej chyba zaczną u nas uprawiać soję niż robić paszę na większą skalę z rodzimych strączkowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj