Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
cena

M4t3usz    30

Witam!!

Wiecie moze jaka jest cena łubinu wąskolistnego (niebieskiego)?

Najlepiej województwo mazowieckie :P

Pozdro :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zenas    6
:P tak dla twojej orientacji w wlkp 1.20-1.70zł od rolnika żółty jest nieco droższy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kryssr    50

a może teraz ktoś sprzedawał i coś wie ?? u nas w żniwa skupywali po 600 za tonę. A to trochę biednie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl



Witam!!

Wiecie moze jaka jest cena łubinu wąskolistnego (niebieskiego)?

Najlepiej województwo mazowieckie :P

Pozdro :D

 

Witam jestem również z mazowieckiego w okolicy Płóńska i Płocka chodzi 120-130 zł+vat w mieszalniach zleży od towaru mowa o najlepszym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kyristo    0

Dzisiaj przyjechał handlarz i dawał mi 80 gr. za kilo za wąskolistnego kalifa, ale oczywiście go nie puściłem bo uważam że to za niska cena.

Czy u was też są takie ceny?, bo jak tak to to kiepski interes. Ale jak przeglądam ogłoszenia to po niżej złotówki jeszcze nie widziałem, a najczęściej od 1,40 do 1,60. Co wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jozmi    0

Ja ostatnio sprzedałem łubin wąskolistny KARO za 1.5zł (wielkopolska)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

M4t3usz    30

Ja sprzedalem swoj waskalistny niebieski za 1350/tona

Edytowano przez M4t3usz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Kyristo    0

Dzięki za dotychczasowe wypowiedzi B).

Mam jeszcze jedno pytanie, czy sprzedawaliście go do jakichś firm skupujących, handlarzy a może do prywatnych rolników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach





Gość peres100   
Gość peres100

ja kupilem wczoraj od rolnika po 800 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kamilmkm    9

co wy tak tanio ten wąskolistny sprzedajecie, ja swój przemłynkowałem na drugi dzień bo zbiorze i sprzedałem od razu ludziom na poplony na targu po 150zl (za 100kg). Miałem raptem 1 tonę ale więcej też by spokojnie sprzedał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


rafto    29

Po żniwach sprzedawaliśmy po tyś zł/t bez żadnego czyszczenia ;)

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DamianO1996    2

Trochę głupio, że mieszalnie paszowe nie chcą kontraktować od rolników łubinu. Dzwoniłem do kilku mieszalni paszowych i powiedzieli, że nie potrzebują ni bobiku, ni łubinu. Rzeczywiście ciężko jest znaleźć zbyt na 30 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sajgon    12

Łubin to jest roślina praktycznie tylko do wykorzystania we własnym gospodarstwie przy założeniu że ma się jakąś hodowlę. Nie tak dawno płaciłem 2,40 za kg soi, więc z tej perspektywy cena 900-1000 brutto jest śmieszna i ewidentnie dokłada się do uprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

milanreal1    290

Żebyś wiedział kolego, jak czytam ten temat to włosy się jeżą na głowie że ludzie sieją łubin(i ogólnie inne motylkowate) i na nim tracą, a mieszalnie pasz kupują 2,5raza drożą soję(GMO oczywiście)... Polacy są takimi idiotami od urodzenia czy im dopłacają? Ekonomii tu nie ma żadnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DamianO1996    2

Tak, nasi kupują soję GMO(nie są do końca znane skutki zdrowotne spożywania żywności GMO), przepłacają, a w Polsce leży odłogiem tyle hektarów słabszych gleb, na których świetnie by się czuł łubin. Ciekawe czy tam w rządzie ktoś o tym pomyślał.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kryssr    50

inna zawartość białka, skład aminokwasowy, plus jeszcze alkaloidy powodują że można dodawać do pasz tylko określoną ilość łubinu. Licząc pobrane składniki i je wycenić to naprawdę marna cena, ale jest jeszcze wartość płodozmianowa ;) Chyba trzeba go opchnąć o tysiaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

milanreal1    290

No tu się zgadzam ale tradycyjna soja tez pasza była nie najlepszą, zaczęli ja ulepszać i jest najlepsza(wg USA). Gdyby w Polsce łubiny były tak popularne to i skład by wyodrębnili inny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kryssr    50

ni jednak nie sprzedałem po 1000 i poczeka pewnie do wiosny na kupca ;)

moderatorze czy Ty przypadkiem piszesz nie na temat :D

ps. prędzej chyba zaczną u nas uprawiać soję niż robić paszę na większą skalę z rodzimych strączkowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


  • Podobna zawartość

    • Przez leszekb
      W nowym 2017 r życzę wszystkim producentom mleka godziwego zarobku za naszą ciężką pracę , przetwórcom żeby się rozsądnie z nami dzielili zyskiem . U mnie za grudzień cena około 1,39 zł Mlekovita .
       
      kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/88237-ceny-mleka-2016/page-225?do=findComment&comment=1998690
    • Przez yacenty
      Witam!
      po ile placicie za saletre i inne nawozy?
      ja mam oferte po 670 za tone a slyszalem ze juz jest nawet po 800, jak to wyglada u was?
       
      pozdrawiam
      YacentY
    • Przez 123p
      Oferta na tira 45gr to dobra cena na dzien dzisiejszy?
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-cena-ziemniak%C3%B3w/
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez warchest
      witam sorki ze byc moze nie w tym temacie ale nie wiedzialem gdzie umiescic . otoz mam pytanie bede mial do wycinki ok 20 topoli duzych grubych i chcialbym sie dowiedziec po ile chodza takie drzewa np jakbym chcial sprzedac na pniu jaka cena by była czy ktos ma namiary na firme ktora takie topole kupuje ja woj mazowieckie . czy np trzeba by wyciac te topole i dopiero takie sprzedac wtedy po ile mniej wiecej sa cenowo i kto takie by kupił
×