piertucha

Przepisanie gospodarstwa rolnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piertucha    0

Witam, ile trzeba mieć lat żeby można przepisać gospodarstwo. Chodzi mi że np. 50 letni rolnik chce swojemu synowi przepisać rolnictwo. Ile lat musi mieć ten który otrzyma gospodarstwo. I ile po przepisaniu gospodarstwa może wziąć dopłatę dla "MŁODEGO ROLNIKA".

 

PS. Gospodarstwo ma 10 ha.

 

Pozdrawiam Wiktor Pietruszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

Aby otrzymać MR trzeb mieć wykształcenie rolnicze ale o tym jest osobny temat i wsio jest tam opisane :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Żeby przepisać musisz mieć skończone 18lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

18 lat i szkołę rolniczą. Chyba że jesteś żonaty i ty nie masz ukonczonej szkoły rolniczej lecz twoja żona ma ukonczona szkołe rolnicza to możecie zapisać gospodarstwo na żonę a potem żona może ciebie dopisac do gospodarstwa. Tak zrobił dziadek na moich rodziców tydzień temu :D 50 lat to za mało. Na zwykła rentę Krusoską trzeba mieć ukończone 60 lat a na strukturalna 55lat (jeśli sie pomyliłem proszę poprawić mnie) Lecz piszesz że macie 10 ha to na strukturalna jest za mało. Bys musiał zobaczyc jaka jest u was w województwie średnia wojewódzka :P


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk96    1

A jeżeli ktoś by skończył Technikum Mechanizacji Rolniczej, to też może odziedziczyć gospodarstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio87    8

Przepisac sadownie to mozna i niepelnoletniemu to wiem na pewno. tylko nie wiem jak pozniej z premia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

Patryk96

Samo skończenie technikum mechanizacji rolnicwta nic nie daje zdałeś egzamin techniczny i masz kwalifikacje zawodowe? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrys    0

Moi rodzice przekazują mi gospodarstwo na MR.Ja będę prowadził produkcję roślinną,rezygnując ze zwierzecej(przekazanie gospodarstwa bez inwentarza].Czy rodzice dostaną rente jeśli bydlo mleczne i opasowe 10 szt.będzie nadal figurowało na nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian    1

Nie, zwierzęta również muszą przekazać na Ciebie, mogą sobie jedynie pozostawić 0,5ha siedliska i nic poza tym. Chociaż nie radzę bo będą płacić duży podatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrys    0

Nie, zwierzęta również muszą przekazać na Ciebie, mogą sobie jedynie pozostawić 0,5ha siedliska i nic poza tym. Chociaż nie radzę bo będą płacić duży podatek.

Ale sęk w tym,że ojciec nie chce zlikwidować krów a ja wolę produkcję roślinną.Pani w ODErze podczas pisania biznes planu na MR powiedziala,że jeśli się nie można dogadać to niech będzie przepisanie bez inwentarza .A sobie rodzice pozostawią dzialkę 1ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

gabrys ale czemu chca zostawiac zwierzeta sobie? przeciez twoi rodzice mogą wszystko przepisać tobie z tym że oni bedą sobie robić przy krowach i brac za to kase a ty bedziesz prowadził produkcje roslinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrys    0

gabrys ale czemu chca zostawiac zwierzeta sobie? przeciez twoi rodzice mogą wszystko przepisać tobie z tym że oni bedą sobie robić przy krowach i brac za to kase a ty bedziesz prowadził produkcje roslinna

Zlożyłem na MR i w biznes planie podałem że rezygnuję z produkcji zwierzęcej [dla mnie za dużo nakladu tzn płyta gnojna i wiele innych wymagań].Aja zainwestowałem już w tunele foliowe i uprawiam warzywa pod oslonami.Ojciec chce zostawić krowy bo uważa ,że to jego hodowla.Ale trzeba wziąść pod uwagę fakt że nikt mi w gospodarstwie nie pomaga.Ojciec jest chory (dializuje się) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomek1994    3

Znajomy prosil zeby spytac czy mozna odebrac ziemie ktora zostala przepisana przez jego ojca od syna gdyz ojciec chce wszystko na jednego z braci przepisac ,poniewaz drugi brat nie pomaga mu w niczym .Jest taka mozliwosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

teoretycznie jakaś możliwość może być ale to by trzeba przejść długi proces w sądzie i nie wiadomo co wyjdzie zależy jak był akt notarialny spożądzony, u nas na wsi była podobna sprawa i nie udało sie nic odebrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrys    0

Zlożyłem wniosek na MR z poprawkami i teraz czekam na decyzje.po jej otrzymaniu powinno nastąpić przepisanie gospodarstwa.Czy gospodarstwo może być przepisane przed otrzymaniem decyzji? {stan ojca który jest w szpitalu znacznie się pogorszył}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Wg. tap 11/2010 przepisanie moze nastapic po zlozeniu wniosku o przynanie premi dla MR


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

dołączam się do tematu

Mam pytanie związku z przepisaniem gospodarstwa rolnego(pola,maszyn i budynków) czy trzeba mieć studia? jak tak to jakie? czy można przepisać bez studiów i czy są jakieś inne wymogi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

no wlasnie ja tez nie ucze sie w zadnej rolniczej ani nic z tym zwiazanej szkole tylko jako mechanik to czy po ukonczeniu szkoly wujek bedzie mogl mi przepisac gospodarstwo?? bedzie mial juz prawie 60lat wtedy, a ia czy mam jakas szanse na dostanie jakichs dofinansowan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grandzik    89

no właśnie mógłby nam ktoś odpowiedzieć czy trzeba studia jak tak to jakie rolnicze czy wystarczą obojętnie jakie czy po skończeniu szkoły średniej rolniczej czy jakiej prosimy o jak najszybszą odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

gospodarstwo mozna przepisac kazdemy :)do zwykłych dopłat nie trzeba miec wykształcenia po prostu rolnikiem mozesz być gdy masz pow 1ha ziemi :)a co do innej kasy ypu porzyczki czy młody rolnik to trzeba miec wykształcenie  ale to juz gdzieś jest opisane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

kiedys slyszalem ze mozna zrobic kurs rolniczy

to jak bym ukonczyl kurs rolniczy to co on mi daje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj