michal7211jaron

Nowa Kubota M100X

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krecikuryn    6

A jakie są problemy w mf?? są 2 na wsi tylko, że 5435 i chodzą już 4 lata bez usterki. Niedogodności w kubocie?? komfort jazdy, brak fotela pasażera, mechaniczna skrzynia, brak ehr, małą masa własna, drogie przeglądy...

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

jeżeli chodzi o mf to z serią 54 są problemy. Są mało udane. Co do kuboty miałem okazje testować 95 konną kubote z turem i mimo kilku nie dużych wad nie znalałem jakichś większych niedogodności. Wszyscy zachwalają John Deere , Owsze jest dobry jak kupisz go nowego w niemczech a nie w Polsce. Te które ida na zachód są robione z innej stali itd .a te które idą na wschód są montowane z fabryk w chinach przez co się je***ą na potęge.

Przykładem jest seria 5100 i 5300 R i M po zrobieniu 3 mtg siadła pompa paliwowa a po 10 mtg pompa hydrauliki. Gospodarz orze starą 80 tką a John dere stoi w stodole po czym sprawa trafiła do sądu. Jeśli chodzi o John Deere to polecam kupić starszego używanego z seri 6 lub nowego z serii 62xx. Farmtrac to też niezła marka. Ekonomiczne o dbręciagniki. Lepsze niż nie jedem nowy ursus z silnikiem perkinsa.

No i takie posty to ja lubię najbardziej :D -widać że wypowiada się człowiek fachowy, znający sprawy od podszewki, metalurg (wie z jakiej stali na wschód a z jakiej na zachód wędrują),geograf (wie że z Chin) no i znaffca, znaffca (JD 5100 i 5300 ??? R i M-ciekawe czy potrafi je odróznić...)-post aż ocieka konkretami i fachową wiedzą.

Najgorsze w tym wszystkim jest to że na AF jest mnóstwo młodych ludzi przyjmujących takie rewelacje bezkrytycznie (i bezmyślnie kolportujących je dalej)-rezultat ?-mnóstwo village legend :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

No to owszem może i ma te wyposażenie tylko to jest innej mocy ciągnik i nie można tego porównywać... i cena ja pisałem o m9540!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Myślał indyk o niedzieli a w sobote... w kubocie mozna teraza nawet zamówic amortyzacje przedniej osi w modelu M135X. Z każdym dniem przekonuje mnie prostota tych traktorków. I jestem pewien że wybór tego traktora to b dobra decyzja.

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

kolego indyk ja nie twierdze że kuboty są złe... wręcz przeciwnie myśle, że bardzo dobre ciągniki tylko mają jedną wade: za drogie w tej chwili!!! p.s. jeśli chodzi o amortyzowaną przednią oś w ciągnikach tej mocy jest dostępna w standardzie a nie " dostępna"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIRK80    12

Za drogie w stosunku do czego? Ile w takim razie wg. Ciebie powinien kosztować taki ciągnik?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

Zastanawiam się czy zakochany w JD "jaro" kiedyś zmądrzeje i zaprzestanie pisac w innych tematach i pozostanie wśród swoich czy nie? Niewiele piszę, dużo czytam i widzę, że jegomościowi uderzyła amerykańska woda sodowa do głowy.

Nigdy nie byłem fanem JD, nigdy mi się nie podobały, nigdy nie przemawiała do mnie myśl techniczna JD i ... wątpię by się to kiedykolwiek zmieniło. Nie widzę w tych ciągnikach nic co pozwalałoby je tak wychwalać. Są to ciągniki cenowo najbliższe do Fendta, a jednak ustępujące Fendtowi chyba na każdym kroku (bezawaryjność, ekonomia, ergonomia itd. itp). Wszystkie okoliczne firmy usługowe pracują na Fendtach, a JD nikt nie chce i po jakichkolwiek testach nowego modelu zwykle wręcz uciekają od dealera. Nie mówię tu o firemkach mających jeden ciągnik typu Fendta 312, ale o takich które mają 15-20 sztuk Fendtów serii 8XX/9XX czyli grube miliony złotych w sprzęcie i to jednak nie jest sprzęt amerykańskiego producenta.

Nie jestem właścicielem ani 1000, ani 100, ani nawet 10 ha ziemi i rolnictwem się jedynie pasjonuje w miarę regularnie pomagając. Od zawsze z wsią miałem sporo wspólnego i od momentu gdy zdałem sobie sprawę, że na wsi kręci mnie przede wszystkim technika rolnicza wiedziałem, że liczące się dla mnie marki ciągników to Fendt, Massey Ferguson, ewentualnie Deutz Fahr i JCB, a od jakiegoś czasu dołączyła do tego grona tańsza marka w postaci Kuboty. Nie ma jej co porównywać z czterema wcześniejszymi, ale nie uważam by ustępowała im na tyle by nie można jej było wymieniać wraz z nimi.

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w kwestii kombajnów zbożowych, czy pras rolujących gdzie JD jest dla mnie jednym z wiodących producentów i na podstawie czego nie skreślam tej marki całkowicie, a jedynie w konkretnym segmencie.

 

Pozdrawiam

Rafał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sydney    32

To, że Kuboty nie są często widzianymi traktorami w Polsce nie oznacza wcale, że są złymi traktorami. Na zachodzie jeździ ich dużo więcej niż u nas i tam nikt na nie nie narzeka. Poza tym myślę, że silniki to jeden z mocniejszych punktów tych traktorów przecież większość koparek, ładowarek i tego typu spzrętu ma właśnie silniki kuboty i uchodzą one za bardzo trwałe i bezawaryjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@RafZielak-"Zastanawiam się czy zakochany w JD "jaro" kiedyś zmądrzeje i zaprzestanie pisac w innych tematach i pozostanie wśród swoich czy nie? Niewiele piszę, dużo czytam i widzę, że jegomościowi uderzyła amerykańska woda sodowa do głowy."

No cóż to Twoje zdanie i niekoniecznie muszę się z nim zgadzać-chciałbym jedynie zauważyć że z tym czytaniem to przesadzasz bo gdybyś naprawdę dużo czytał to zauważyłbyś że w tych "innych tematach" udzielam się raczej sporadycznie a jeżeli już to to co piszę raczej nie jest pozbawione sensu.Nie obraź się ale tu na AF raczej wyrocznią nie jesteś (jest tu całkiem spora liczba osób całkiem "oblatanych w temacie" jeżeli o ciągniki chodzi i te osoby jakoś się moich postów nie czepiają...) i raczej nie będziesz operując komunałami.

Jeżeli chodzi Tobie o to że nadepnąłem na odcisk sugerując że Kubota nie oferuje wysublimowanych rozwiązań technicznych za to ceny ostatnimi czasy oferuje mocno...wysublimowane :D to zawsze mogę przeprosić jeżeli czujesz się urażony.

Z kolei gdyby chodziło Tobie o moją (fakt dosyć ironiczną) odpowiedź na post @sołtysa13 to i tak była zbyt mało ironiczna jak na ten stek bzdur które napisał.

No i na koniec-"Są to ciągniki cenowo najbliższe do Fendta, a jednak ustępujące Fendtowi chyba na każdym kroku (bezawaryjność, ekonomia, ergonomia itd. itp). Wszystkie okoliczne firmy usługowe pracują na Fendtach, a JD nikt nie chce i po jakichkolwiek testach nowego modelu zwykle wręcz uciekają od dealera. Nie mówię tu o firemkach mających jeden ciągnik typu Fendta 312, ale o takich które mają 15-20 sztuk Fendtów serii 8XX/9XX czyli grube miliony złotych w sprzęcie i to jednak nie jest sprzęt amerykańskiego producenta."

A czy Ty masz pojęcie ile sztuk sprzedaje JD a ile Fendt na świecie ?-ba nawet w Polsce jest to bodajże jak 5:1 a na świecie jest jeszcze gorzej :D .

I na litość boską postaraj się czytać moje posty ze zrozumieniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

@jaro

1. Czytam głównie w tematach ciągników które mnie osobiście interesują i póki co w tych działach prezentujesz się jako naczelny prześmiewca wszystkiego co nie jest spod znaku Jelonka. Może czas byś sam przeczytał co napisałeś na tym forum i stwierdził jak to wygląda. Z innych się śmiejesz, że nie jeździli JD, a je krytykują, a sam Kubotę oglądałeś na fotkach w necie i robisz to samo.

2. W kwestii stosunku sprzedaży JD i Fendta ... a znajdź mi w ofercie Fendta ciągnik odpowiadający ceną np. JD 5080G czy nawet 5080M. Będzie ciężko. No popatrz, a to jedna te ciągniki w ostatnim roku JD sprzedawały się w Polsce najlepiej.Druga kwestia ... powinniśmy powiedzieć, że Belarus to najwspanialszy ciągnik rolniczy w Polsce bo w zeszłym roku sprzedał więcej niż JD. Ale czy oby na pewno o jakość chodziło?

3. Znam co najmniej 3 duże firmy usługowe z okolic korzystające tylko i wyłącznie z traktorów Fendt i ani myślące o przesiadce na JD.Nie znam ani jednej opierającej swoją flotę na JD.

4. W kwestii nadeptywania na odciski ... mi nie nadepnąłeś bo nie mam jakoś wybitnie emocjonalnego stosunku do Kuboty czy jakiejkolwiek innej marki, a zwyczajnie nudzi mnie czytanie kolejnej z rzędu Twojej wypowiedzi o wyższości JD nad wszystkim innym. Tak jak Ty nie lubisz jak inni gloryfikują spalanie swoich ciągników porównując je z "paliwożernymi" JD tak ja mam prawo nie lubić Twoich kazań z zakresu wyższości JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

 

A czy Ty masz pojęcie ile sztuk sprzedaje JD a ile Fendt na świecie ?-ba nawet w Polsce jest to bodajże jak 5:1 a na świecie jest jeszcze gorzej :D .

 

Czy to znaczy, że kiełbasa zwyczajna jest lepsza od krakowskiej suchej? Sądząc po wynikach sprzedaży zwyczajna jest jakieś 2000 razy lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@RafZielak

1.Poproszę konkrety-kiedy ,gdzie i jak się naśmiewałem.Nie zwykłem oceniać czegoś na podstwaie fotek z netu.

2.Cały czas patrzysz tylko na rynek w Polsce a nie globalnie.JD jest "samoistnym" koncernem więc w ofercie ma ciągniki od najprostszych po najbardziej skomplikowane.Fendt jest marką "premium" w koncernie AGCO więc dziwnym byłoby gdyby produkował low-endy nieprawdaż ?Druga sprawa-ciekawe ile z tych JD to były ciągniki Premium-zaręczysz że było ich mniej niż Fendtów ?

3.Gdybym był złośliwy to napisałbym że "znam co najmniej 3 duże firmy usługowe z okolic korzystające tylko i wyłącznie z traktorów JD i ani myślące o przesiadce na Fendta.Nie znam ani jednej opierającej swoją flotę na Fendtcie" :D -ale akurat w najbliższej takiej dużej firmie pracuje mniej więcej tyle samo ciągników obu tych marek.

4.Jeszcze raz-konkrety poproszę-"Fendt to bardzo dobry ciągnik (o ile nie najlepszy) ale nie oznacza to automatycznie tego że inne są takie be do kwadratu :D w porównaniu z nim."-to akurat moja wypowiedź sprzed raptem paru dni ale chyba dobrze świadczy o innej niż JD marce ?

 

 

No i polecam stronę 52 tematu "co sądzicie o marce Kubota"-tam się ta moja nieszczęsna historia z Kubotą zaczęła...sprawdź z jakiego powodu.

@MariuszX-"A czy Ty masz pojęcie ile sztuk sprzedaje JD a ile Fendt na świecie ?-ba nawet w Polsce jest to bodajże jak 5:1 a na świecie jest jeszcze gorzej :D .

 

Czy to znaczy, że kiełbasa zwyczajna jest lepsza od krakowskiej suchej? Sądząc po wynikach sprzedaży zwyczajna jest jakieś 2000 razy lepsza. " -polecam podpunkt 2 i zastanowienie się nad taką niby oczywistą rzeczą-jeżeli ten cały JD to taki zacofany chłam (zdaniem @RafZielaka) to jakim cudem znajduje nabywców ???Bez urazy ale naprawdę myślicie że JD kupują jedyni ciemno-moherowo-buraczkowi fani jedynej słusznej marki z umysłami poddawanymi ustawicznemu praniu ?-dajcież spokój...

No i na koniec

"-Głośno, trzęsie, ale za to japoński. Zdrowe podejście ;) ."-to chyba Twoje ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Wiem że to niemerytoryczne ale nie obraź się jaro że nazwę Cię na tym forum "Advocatus Diaboli".... Zapewniam Cię że moja Kubota z zewnątrz prezentuje się dość pospolicie i normalnie na tle innych ciągników, ale w środku czyli w skrzyni biegów, silniku i innych podzespołach jest wiele nowatorskich i niespotykanych w innych choćby zachwalanych przez Ciebie JD (nawet w serii R ;) )ciągnikach rozwiązań..wiem to na podstawie schematów i instrukcji napraw.... być może są w niej także podzespoły produkowane nie tylko w Japonii ale nic o tym nie wiadomo... wiadomo natomiast że era niemieckiej solidności i jakości przeminęła..może nie we wszystkich produktach ale w tych masowych na pewno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Nie obrażę się-ale chciałbym żebyś dokładniej zapoznał się z określeniem advocatus diaboli :D -jedno z nich brzmi : "Potocznie Adwokatem Diabła nazywa się osobę, która będąc zwolennikiem danej sprawy, staje przeciwko niej, by poprzez kontrargumenty dowieść jej słuszności." No i jeszcze raz zaapeluję-poczytaj moje posty...nic tak dobrze nie podnosi ciśnienia :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Mi nie podniesiesz ciśnienia bo ... moje pieniążki i mój wybór.... :) ja nie zamierzam Ci niczego udowadniać... jednemu podoba się Kaśka i innemu Maryśka... i tak jest dobrze. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

Czytałem w którejś z rolniczych gazet że w segmencie ciągników o mocy do 100 kM sprzedawanych w USA ponad 40% to Kuboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

tylko że w USA takie coś do 100 KM to tylko pola golfowe kosi :) średnia powierzchnia gospodarstwa w USA to 180 ha, to co tam można robić ciągnikami do 100KM .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Oj można uwierz mi, że można. Głównie są to małe cięgniki tak jak napisałeś "do koszenia trawy" ale kiedyś znajomego weterynarza przyjechał odwiedzić jego kolega ze studiów, który pracuje na farmie bydła (zapomniałem już ile sztuk). No i ten znajomy wet. wziął go w teren pokazać jak to teraz w Polsce wygląda i akurat mieli zgłoszenie u nas i gdy zobaczył, że na podwórku stoi nasza Kubota (kilka miesięcy do roku była u nas) był zaskoczony, że u nas też są te ciągniki i dodał, że na farmie na której pracuje to również mają te traktory ( Kuboty). Także chyba jednak można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

Za drogie w stosunku do czego? Ile w takim razie wg. Ciebie powinien kosztować taki ciągnik?

 

Za drogie jesli chodzi o wyposażenie i możliwości tego ciągnika. Owszem mechaniczny ciągnik dla niektórych może i lepszy a napewno mniej awaryjny ale jeśli tak to powinien być tańszy ... Wg mnie m9540 powinna kosztować 140 góra 145000 netto wtedy bez wahania bym się na nią zdecydował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Japońskie samochody też mają swoja cenę! Ciągniki też muszą więc kosztować odpowiednio do jakości. I nawet silniczek wycieraczki jest japoński w mojej m128x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samex69    34

A w mojej 9540 akumulator jest koreański - kiedy pokazałem to człowiekowi z Marubeni to był zdziwiony że nie japoński.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sniperghost
      Witam.
      Posiadam mini traktor kubota gl 320 . Ostatnio zauważyłem, że jakiś przewód wisi , jakby został zerwany, nie wiem gdzie on ma być podłączony. Jeżeli ktoś wie co to jest z góry dzięki za pomoc.


    • Przez strd
      Witojcie hej.
       Z racji zapchania się DPFa u ojca w Kubocie M7060 poszukuję gniazdka diagnostycznego. Wiem, że jest 4 pinowe i wisi gdzieś na wiązce nad chłodnicą, ale nic tam takiego nie widzę. Czy to jest to w którym jest wtyknięty rezystor 120 Ohm 1/2W?
      Z góry dzięki.
    • Przez kubaguzik
      co myslicie o marce kubota wasze wrazenia plusy i minusy tych ciagników
    • Przez jacek_83
      Mam problem z Kubotą l5040.
      Gdy jechałem z przemysłem, ciągnik zaczął tracić moc i mocno dymić na niebiesko, do tego stopnia, że byłem zmuszony redukować i nie wkręcał się w obroty. Pomyślałem, że może wtryski lub filtr paliwa. Wymieniłem filtr na nowy, do zbiornika wlałem preparat do czyszczenia wtrysków, ale to nie pomogło.
      Następnego dnia było już ok. Cały dzień i nawet małej chmurki. Kolejnego dnia problem powrócił. Dolałem paliwa i siuwaksu do czyszczenia wtrysków i pojeździłem. Było ok.
      Za jakiś czas pojechałem do majstra Kubotą, żeby poprawił elektrykę, było ok. Następnego dnia gdy wracałem znowu zaczął dymić na niebiesko.
      Nie zauważyłem, żadnej reguły, raz jest wszystko dobrze, a innym razem już nie. Nie zwróciłem uwagi czy bierze olej. Jak nie dymi nie ma siły, to wstawiam do garażu i nim nie jeżdżę.
      Problem pojawia się przy zagrzanym silniku. Nigdy przy odpalaniu. Paliwo z jednego źródła z Orlenu. Problem pojawił się na jesieni, po zakończonym sezonie zbiorów.
      Czy spotkaliście się z podobnym problemem? Gdzie najepierw szukać przyczyny?
    • Przez Nikt23489
      Witam. Mam problem z Kubotą M7040. Mianowicie traktor do tyłu jedzie płynie na każdym biegu lecz po przełączeniu rewersu do przodu ona ruszy kawałek i przestaje jechać. Jaki może być tego problem ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj