Polecane posty

A jak kolega 60 przyjedzie?

 

A z tym pługiem to jest temat bodajże w pługach a jak chcesz pogadać to na gg zapraszam. Ja mam Famarol wahadłowy 4 skiby


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest podany w moim profilu


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

U mnie jeden koleś kupił nawozy i pojechał po nie C-360, to pod lekką górkę podjeżdżał złapał poślizgu i go do tyłu pociągnęło i przyczepa się przewaliła i jechał tylko z jedną przyczepą 4.5 t. :) A ten kit wciska, że więcej ciągnął i pod górę jak był śnieg :angry:

 

P.S jak ciągnik złapie poślizg to ta twoja belka nawet nie pomorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Jak pamiętam to u nas przez 30 lat zdarzyło się kilka wypadków tragicznie ,osobiście znałem 4 takich traktorzystów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
Oj panowie tak czytam co pisaliście jak mnie nie było.Panowie 60 to nie jest sprzęt super mocny ale ja nie mówie ze było lekko ojciec z 1 ruszał z belką w górze i na dwóch kołach ta górka co mówiłem nie jest wysoka tylko długa mowił ze na 2 biegu to ledwo wyszedł pod nią ja mówiłem juz ze 4 to największy bieg z dosyć dużej górki.wiem ze nie wieżycie ale tak było bo ojciec nie raz tak ciągał po 4 przyczepy wytłoków jak ciagaliscie po te 12,16 ton to 5 bieg wrzuciliście wiem ze lekko nie było ale ja mówię prawdę..

Teraz to mnie rozwaliłeś do końca. Z górki na 4 biegu, a bieg ci nie wyskoczył? Z górki z takim ciężarem to z tej 60 by zostały kawałki... Przestań gadać herezje 60 przy 15t ciężaru ma duże problemy a ty gadasz o 33. Normalnie śmiech na sali.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arniormo    0

po 1 belka pod zaczepem koła dociska po 2 4przyczepy to troche kółek wiec opór jest i z góry pcha i na 4 idzie bo 5 nie dał rady ojciec włożyc bo nie dawał rady wtedy ciagnąc a ja nie znam przypadku przynajmniej w moim biegi nigy nie wyskakiwały wiec zrób sobie skrzynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

jechałem z górki c-360 z 14tonami zboża wskoczył mi bieg to prawie autobus jadący przede mną wyprzedziłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arniormo    0

ale mi nie wyskakuja biegi tak jak wam jak bys nie jechał nie wyskoczy i chu**** jak ktoś nie ma wyobrazni to tak ma z górki trzeba wolnym biegiem zjeżdżać z cięzarm bo inaczej jak bedziesz chciał zredukowac z górki jak na łuz wyrzuciż to juz kicha potem zadnego biegu sam raz tak zrobiłem to wiem ja 6 ciagnołem z liściem z buraków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Ja mam zawsze z górki albo pod górkę.

Ale pod górkę wole ciągnąć większy ładunek jak z górki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

w zeszłym tygodniu przywoziłem koledze tłuczeń jeźdźiłem dojcem z przyczepą która pusta waży 5600kg +tłuczeń 18000kg to tylko ponad 23t wiem co taka waga potrafi ro bić z ciągnikiem który jest dwa razy ciężejszy od 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565
po 1 belka pod zaczepem koła dociska po 2 4przyczepy to troche kółek wiec opór jest i z góry pcha i na 4 idzie bo 5 nie dał rady ojciec włożyc bo nie dawał rady wtedy ciagnąc a ja nie znam przypadku przynajmniej w moim biegi nigy nie wyskakiwały wiec zrób sobie skrzynie

 

Nie jestem taki t*** jak ty żeby nie wiedzieć że belka koła dociska, :angry: tylko jak koło złapie poślizg na śniegu to ta twoja belka ci nic nie pomoże :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Odnośnie dociążenia belka to akurat zyskuje się bardzo dużo(ale nie 30 t)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

To wcale nie wina skrzyni. W 60 tak jest że jak zjeżdżasz z górki z dużym obciążeniem to bieg wyskoczy nie ma bata. Ojciec kiedyś zjeżdżając z górki z 15t buraków bieg wyskoczył. Mi tez raz się zdarzyło że bieg wyskoczył. Przy dużym obciążeniu jak wyskoczy bieg to nie jest czymś nadzwyczajnym. A za te brednie co wypisujesz powinien być ban bo to naprawdę nie jest śmieszne tylko żałosne.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Na górach niema mowy o wyskakiwaniu biegów,po prostu nie da się jeździć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

@milanreal1 a ja Ci powiem ze napewno wina skrzyni ze wyskakuje bieg pod obciązeniem a nie ze C-360 tak maja. W mojej jednej C-360 akurat wyskakuja czasami bo jest skrzynia do roboty, ale znam dużo ludzi którym biegi nie wyskakuja. A co do tyc 33 ton to Kolego przesadziłes bo jak mój ojciec C-360 jechał z 11 tonami cemantu to pod sporawe górki myślał ze mu biegów praknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Że tak mają to źle powiedziałem. Tylko chodziło mi o to że jeżeli zjeżdżając z górki z ciężarem i bez wspomożenia ciągnika hamulcami to ciągnik tego wytrzyma tego naporu i bieg wyskoczy. A skrzynia chodzi mi do dziś elegancko nigdy otwierana nie była. Tzn u mnie nie była otwierana a mam ja od 91 roku.

 

 

<------ 300 post :)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arniormo    0

panowie policzcie sobie 27ton wytłoków plus 4 przyczepy 4,5 tonówki,, ile wam wychodzi??a jak masz dobrą skrzynie to nie wyskoczy bo tryby nie są stożkowe tylko prost

 

 

Mój tato mówi jak jest czym ciągnąc to trzeba ciągnąc a nie hamować.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ciągnie się pod górkę, a z górki to cie pcha ciężar. A jak ciągnik ma ciężko utrzymać ten ciężar to nabiera obrotów. Czyli do zjazdu hamulec niezbędny. Bo hamowanie silnikiem trzeba wesprzeć hamulcem.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyku123456    0

Może to nie w tym temacie ale u nas przedtem 12 ton cukru na 2 przyczepach 6t ciągali C-328. Ze stacji kolejowej do magazynów. Ja tych czasów nie pamiętam ale słyszałem z opowiadań.


3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten temat w dziale bajki znalazłby swoje miejsce na samym czele.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bzyku123456    0

Widy kolega nie wierzy....

Ale czym mogli w tamtych czasach ciągać taki transport???

Nie posiadali jeszcze mocniejszych maszyn i robili czym się dało.


3 marca 2010r. ------->> 3 lata na AgroFoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



    • Przez arek116
      co możecie powiedzieć na temat opon chińskich i indyjskich???? oczywiście wolał bym stomila albo baruma ale fundusze na taki wypas nie pozwalają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj