areqo

Hodowla kur

Polecane posty

areqo    35

Witam. Chciałbym rozpocząć hodowle kur jakieś 200 sztuk i mam kilka pytan. Czy jest taka ilosć opłacalna, potrzeba jakieś zgody sąsiadów czy można sprzedawać gdzie się chce i ile potrzeba miejsca na 200 sztuk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Myślę że taka ilość jest opłacalna, Zgody sąsiadów nie potrzeba, a odnoąnie sprzedaży gdzie się chce to chyba można. A miejsca to chyba tyle potrzeba

 

Grupa ptaków Wiek Obsada

szt./m2

do 8 tygodni 8

Kury mięsna od 9 do 20 tygodni 7

powyżej 20 tygodni 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

kolega ma 2200 i sie mu opłaca obrabia coś około 3 ha

tylko ze legalnie to od 80 kur trzeba podatek płącić ja tez neipłące a mam 150 a kumple trzxyma to w kurniku 4 na 3 ale z pietrem :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Tak że widzisz byś musiał podatek płacić od tego, sąsiadom by pewnie przeszkadzał smród ale cóż to w końcu wieś a nie miasto :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

:blink: przyłączając się do dyskusji to po ile u was chodzą jajka,u nas na targowisku 6-7 zł za mendel tj.15 szt. :huh:


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APT    1

W drobiarstwie trzeba dużo cierpliwości no i musisz pamiętać, że nie tylko dasz jakąś paszę i będziesz miał dużo pięknych jajeczek, lata praktyki i cierpliwość zyski zostaw na koniec a będzie dobrze, raz zarobisz potem z 3 razy stracisz tak już jest wielka huśtawka, kolego próbuj jak się postarasz to Ci się uda. Polecam do hodowli przydomowej kurki Rosa 1.

Pozdrawiam :blink:

 

Sąsiadów się nic nie pytaj tylko działaj, podatek to już jak pamiętam a nie jestem pewny od 100szt kur się płaci, na początku kup kurki odchowane najlepiej 5 tygodniowe wylęgarnie przeważnie oferują odchowane kurki albo znają hodowców, już masz problem z głowy z dobrym dogrzaniem budynku itp. pamiętaj o szczepieniach bo jak powiatowy albo coś wyjdzie z salcią to już koniec...


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Witam Panowie

Szczepicie swoje kurki? Bo czytałem ze niektórzy szczepią. Tylko jakim lekiem i na co on jest.?

Macie jakieś sposoby do czyszczenia jajec? ja cały czas brałem pojedyńczo sciereczka i cheja ale mi sie tego odechciewa. Dzisiaj jak czysciłem to pomyślałem zeby wsadzic do wody odmoknie i wtedy fajnie sie bedzie czyściło i tak było. Tylko mamusia mi powiedziała ze jak jajko ma kontakt z wodą to sie szybciej starzeje. Jest to prawda? Macie jakieś sposoby na czyszczenie jajec? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

W misce z wodą? Mi mama muwiła ze jak jajko ma kontakt z wodą to sie szybciej starzeje. Co ty na to? jest to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stadyn    0

a co z kurkami ogólno użytkowymi czy może wiecie jaka rasa najlepiej leghorny mi doradzają ale one nie zakwoczą a coś takiego żeby nie był jeden kolor to jaka rasa i ile można na ok 10m2 kurnika i 60m2 wybiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Leghorny znoszą najwiecej jajek. Na 1 m2 przypada 7 niosek. ok. 65-70 sztuk możesz tam wepchać. Jak u was cena z jajkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dentka17    5

Przemko gdzie ty takie ceny dorwałeś? Ja sprzedaje po 75gr/szt. Po ile ty sprzedajesz i gdzie ja na Pomorzu. Słyszałem przed świętami że cena ok. 1zł za sztuke dochodziła. Chyba juz nie podnosic co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek1049    188

Hodowla kur sztuk ok.150 ekologiczna, i ile by mnie wynosiło miesięczne pasze dla tych "dzioborgów" :D bez pszenicy :)

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker
dublowanie tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul7    1

A co chcesz mieć z tych kur? Będziesz je miał na wolny wybieg czy w zamkniętym pomieszczeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwajaz5    0

Witam! chciałbym odświeżyć temat. Jak sądzicie czy warto jest wejść w hodowle kur niosek?

Mam warunki do tego, jednak nie wiem czy będzie zbyt na jajka.

Wstępnie myślę o hodowli okolo 500 kur a z czasem chcielibyśmy dojść do poziomu 3 tys.

Co o tym myslicie ?

 

szwaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid5508    2

Moim zdaniem warto jak masz do tego warunki, tylko byś musiał mieć stałych odbiorców jajek.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwajaz5    0

Dziękuje bardzo...

 

Jesteśmy początkującymi rolnikami dopiero zaczęliśmy nasza przygodę z rolnictwem... Mamy stare budynki gospodarcze oraz 10 hektarów ziemi. Niestety brak maszyn :( ... Wiec zastanawiamy się nad jakąś alternatywą, aby to wszystko jakoś ruszyć.

 

Pozdrawiam

 

Szwaja

 

aaa zapomniałem teraz mamy 20 kurek na próbę żeby poznać ich zwyczaje- są na wolnym wybiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid5508    2

@szwajaz5 kury nie muszą mieć wygód. Zawsze możesz kupić jakiś ciągniczek, porzyczać maszyny od sąsiadów i obrabiać tą ziemie. Ja też mam w tej chwili 20 kurek, ale więcej jak narazie nie mam gdzie trzymać. Zdjęcie kurek jakie ja mam możesz zobaczyć w mojej galeri. Pozdrawiam.

@mazurek1212No jak ma 10 hektarów to może mieć duży wybieg.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwajaz5    0

Hej, dla tych 20 to zrobiłem wybieg 10mx7m, myślę, ze taki wystarczy dla tej ilości.

 

Głównie zastanawiam się nad tym czy przy większej ilości znajdzie się odbiorca. Teraz przeszukuje internet aby uzyskać jakieś informacje w temacie, mam nadzieje że na coś trafie. Zanim podejmiemy jakieś większe decyzje.

 

szwaja

 

Myślałem nad jakimś ciągnikiem - ,,ciapkiem,, bo mam ziemie słabej klasy większość to piach. Teraz jestem w ekologi i mam zgłoszone jako łąka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid5508    2

Moim zdaniem że narazie na 20 kur ci starczy taki wybieg. Życze powodzenia w znalezieniu odbiorcy. Jak mieszkasz blisko jakiegoś miasta to może na jakimś targowisku mógł sprzedawać. Na 10 hektarów słabej ziemi napewno ci ciapek wystarczy. :)


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      witam mam pytanie do hodowców gęsi warto zaczynać hodowle? mam budynek 30x15 oraz 20 ha pola da rade z tego zarobić? 
    • Przez Kama30
      Witam zajmuje się ktoś tutaj hodowlą perliczek brojlerów? Interesuje mnie hodowla na większą skale, minimum 500 sztuk, chciała bym wymienić kilka informacji.
    • Przez Dominik1232
      Witam, chciałbym się dowiedzieć jakie są najlepsze preparaty do odrobaczania kur niosek i czy obowiązuje podczas stosowania karencja na jajka?
       
    • Przez bulin
      Googluje ,ale nic nie moge znalezc. Jedna z kurek , ktore trzymamy na podworku , dostala bardzo dzwinego schorzenia . Objawia sie ono tym jakby szyja stala sie gietka , ze nie moze utrzymac glowy w jednej pozycji . Glowa tej kury caly czas jest wykrecona o ponad 90 stopni , przez co ma bardzo utrudnione zywienie . Jezeli ktos sie spotkal z czyms takim to prosze sie podzielic informacjami .
      Pare lat temu , inna kura chorowala na to samo schorzenie przez co w przeciagu paru miesiecy padla .
      Wielkie dzieki z gory . Kurek mamy 5 sztuk na podworku , wykluczone przejechanie samochodem , atak psa/kota , mozliwe atak szczura , ale czy cos takiego by spowodowalo to ?
       
      Pierwszy post na forum więc witam wszystkich
    • Przez I1234s
      Najlepsza rasa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj