elew

Siewnik STEGSTED M2,5 - wysiew rzepaku.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
elew    0

Witam Wszystkich.

Planuję zakup siewnika Stegsted 2,5 metra ale nie wiem czy nadaje się on do siania rzepaku bez dodatkowego wyposażenia.

Sprzedawca(ze składu maszyn) twierdzi, że nie trzeba żadnych wkładek na rolki czy ich zamiany,

ustawienie skrzyni ma wystarczyć dla wysiewu 3,5kg na ha.

Poszukuję informacji w jaki sposób ustawić taki siewnik do siewu rzepaku.

Na co należy zwrócić uwagę ?

Bardzo proszę posiadaczy stegstedów o wypowiedzi.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Mamy siewnik stegsted, 3 metrowy. Do siewu rzepaku rolek nie zmieniamy. Po pierwsze musisz przestawic zębatki na mniejszy wysiew. Nie wiem czy w tym siewniku będzie tak samo, ale u nas na ustawieniu C1 wychodzi 3kg/ha, na ustawieniu C11 6kg/ha, więc warto policzyc, że jeden ząbek w góre to 0,3kg/ha. Zawsze możesz zrobic próbę kręconą. Zwróc uwagę na redlice, a mianowicie czy groty (chyba dobrze napisałem) nie są zużyte, bo za nowe (oryginalne)zapłacisz dośc dużo, a od poznaniaka nie podejdą. Chyba że masz jakiegoś majstra co może to dorobic to wtedy nie ma problemu :blink: Pozatym dobry, masywny siewnik :huh:

 

Aha, tabeli wysiewu nie mam pod ręką..


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elew    0

Kolego Matey, czy twój siewnik posiada rolki do wysypu ziarna z dwoma rzędami zębów oraz stożkiem po środku?

Do siewu rzepaku nie stosujecie wkładek uszczelniających tak jak w fionach?

Czy nie zaobserwowałeś prze małej ilości ziarna zmniejszenia wysiewu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Tak, takie same rolki mamy, żadnych wkładek uszczelniających nie używamy. Co do rzepaku, to ojciec boi się że będzie troche za rzadko i miesza go delikatnie z nawozem, więc jeszcze nam się nie zdarzyło żeby przy końcówce rzepaku siało go mniej, jak już jest kilka przejazdów do końca to warto stanąc na chwilę i popodgarniac rzepak w zbiorniku pod te rolki.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elew    0

Dziękuje koledze Matey za informacje.

Jeżeli inni koledzy mają jakieś uwagi lub spostrzeżenia do eksploatacji tego siewnika,

serdecznie zapraszam do wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elew    0

Kolego Matey,proszę o jeszcze jedną informację.

Kupiłem ten siewnik i rozgryzam tabele wysiewu.

Są to dwie strony A4 jedna dla ustawień skrzyni 1-64

i druga 65-128.

Wspominałeś o przestawieniu zębatek na mniejszy wysiew.

Sprzedawca niestety nie był w stanie mi tego wyjaśnić.

Czy może chodzi o zębatki z łańcuchem z boku siewnika?

Czy zmiana polega na zamianie ich miejscami, czy są to może dodatkowe koła?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Tak jak napisałeś, chodzi o te zębatki z boku siewnika, żadnych dodatkowych kół nie potrzeba, do siewu rzepaku musisz je zamienic miejscami tak, żeby mniejsze koło było bliżej twojego konia pociągowego :D


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henryk66    0

Dzięki tego szukałem 3 lata.

Pozdrawiam :rolleyes:

Edytowano przez Henryk66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 1210
      gdzie szukac przyczyny ze siewnik w pewnym momencie mniej wiecej na obrot kola przestaje siac. nie bylo ztrzymania, podnoszenia czy cofania. caly czas jazda a tu takie przerwy jak na zdjeciu. co moze byc przyczyna skrzynia bezstopniowa, lancuch czy moze aparaty wysiewajace. na drugim kawalku nie ma czegos takiego a na jesieni mniej ale sie pojawilo tez


    • Przez ton16
      Jak w tytule, który siewnik w wersji 3 m. Waszym zdaniem będzie lepszy? Ziemie mam mieszane z przewagą ciężkich, głównie będzie wykorzystywany do siewu bezorkowego. Ceny maszyn podobne, Pottinger na pewno cięższy o dobra tonę, sekcja siewna o tej samej długości ramion, znowu Kuhn fajny aparat wysiewający ze śrubą metryczną i na pewno będzie lżej uciągnąć go w polu. 
    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj