Skocz do zawartości
News
elew

Siewnik STEGSTED M2,5 - wysiew rzepaku.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
elew    0

Witam Wszystkich.

Planuję zakup siewnika Stegsted 2,5 metra ale nie wiem czy nadaje się on do siania rzepaku bez dodatkowego wyposażenia.

Sprzedawca(ze składu maszyn) twierdzi, że nie trzeba żadnych wkładek na rolki czy ich zamiany,

ustawienie skrzyni ma wystarczyć dla wysiewu 3,5kg na ha.

Poszukuję informacji w jaki sposób ustawić taki siewnik do siewu rzepaku.

Na co należy zwrócić uwagę ?

Bardzo proszę posiadaczy stegstedów o wypowiedzi.

Pozdrawiam.

Matey    486

Mamy siewnik stegsted, 3 metrowy. Do siewu rzepaku rolek nie zmieniamy. Po pierwsze musisz przestawic zębatki na mniejszy wysiew. Nie wiem czy w tym siewniku będzie tak samo, ale u nas na ustawieniu C1 wychodzi 3kg/ha, na ustawieniu C11 6kg/ha, więc warto policzyc, że jeden ząbek w góre to 0,3kg/ha. Zawsze możesz zrobic próbę kręconą. Zwróc uwagę na redlice, a mianowicie czy groty (chyba dobrze napisałem) nie są zużyte, bo za nowe (oryginalne)zapłacisz dośc dużo, a od poznaniaka nie podejdą. Chyba że masz jakiegoś majstra co może to dorobic to wtedy nie ma problemu :blink: Pozatym dobry, masywny siewnik :huh:

Aha, tabeli wysiewu nie mam pod ręką..

KS Falubaz

elew    0

Kolego Matey, czy twój siewnik posiada rolki do wysypu ziarna z dwoma rzędami zębów oraz stożkiem po środku?

Do siewu rzepaku nie stosujecie wkładek uszczelniających tak jak w fionach?

Czy nie zaobserwowałeś prze małej ilości ziarna zmniejszenia wysiewu?

Wiadomość z agroFakt.pl

Matey    486

Tak, takie same rolki mamy, żadnych wkładek uszczelniających nie używamy. Co do rzepaku, to ojciec boi się że będzie troche za rzadko i miesza go delikatnie z nawozem, więc jeszcze nam się nie zdarzyło żeby przy końcówce rzepaku siało go mniej, jak już jest kilka przejazdów do końca to warto stanąc na chwilę i popodgarniac rzepak w zbiorniku pod te rolki.

KS Falubaz

elew    0

Dziękuje koledze Matey za informacje.

Jeżeli inni koledzy mają jakieś uwagi lub spostrzeżenia do eksploatacji tego siewnika,

serdecznie zapraszam do wypowiedzi.

elew    0

Kolego Matey,proszę o jeszcze jedną informację.

Kupiłem ten siewnik i rozgryzam tabele wysiewu.

Są to dwie strony A4 jedna dla ustawień skrzyni 1-64

i druga 65-128.

Wspominałeś o przestawieniu zębatek na mniejszy wysiew.

Sprzedawca niestety nie był w stanie mi tego wyjaśnić.

Czy może chodzi o zębatki z łańcuchem z boku siewnika?

Czy zmiana polega na zamianie ich miejscami, czy są to może dodatkowe koła?

Pozdrawiam

Matey    486

Tak jak napisałeś, chodzi o te zębatki z boku siewnika, żadnych dodatkowych kół nie potrzeba, do siewu rzepaku musisz je zamienic miejscami tak, żeby mniejsze koło było bliżej twojego konia pociągowego :D

KS Falubaz

Henryk66    0

Dzięki tego szukałem 3 lata.

Pozdrawiam :rolleyes:

Edytowano przez Henryk66

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Arek39
      Mam problem z ustawieniem siewnika amazone ad 302 na redlicach talerzowych tzn. siewnik sieje rzepak za głęboko. W związku z powyższym postanowiłem wymienić ,,stopki" znajdujące się przy talerzach. Tylko nie wiem na jakiej wysokości mam je ustawić od powierzchni ziemi?  

• Przez Damian154
      Witam    Czy ktoś z was posiada siewnik Pottinger Vitasem ?? jakie jest wasza ocena ? 

Oraz jakie są różnicę pomiędzy siewnikiem: VITASEM 302 a VITASEM 302 CLASSIC ?? 
      Wiem że różnią się pojemnością zbiornika na materiał siewny. 
      Z góry dzięki 
    • Przez Bodzio110
      Mam pytanko odnośnie biernego agregatu uprawowo-siewnego,czy wybrać nabudowany, czy też na hydropaku? Wady i zalety tych opcji wyboru. Będzie ciągany ciągnikiem ok 110KM 6cyl.
      Dzięki za info
    • Przez dan02
      witam.  kupiłem  amazone d7 3m. super s. zastanawiam się czy nie  jest  za  rzadki.  3 metry  i ma  tylko  21 leji.  czyli  wychodzi co  14.28 cm.  moim zdaniem  do siewu pszenicy  i jęczmienia to trochę  za  dużo  w odstępach.  co  Wy o tym myślicie?  proszę o pomoc.  
    • Przez yacenty
      Witam!
      pomożcie wybrac jakis siewnik 3m taki zeby 3p sobie z nim spokojnie radzil.
      Zastanawiam sie nad używanym Amazone D7 albo D8 czym one sie różnią?
      co innego jest godne uwagi?
      na co zwrócic uwage?

zamierzam przeznaczyc na siewnik jakies 10tys zl, moze byc ciut wiecej ale tylko w bardzo uzasadnionym przypadku

pozdrawiam
      YacentY

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.