wzdowian

opony stomil olsztyn czy mitas

Polecane posty

wzdowian    1

chce kupic opony 18.4R34 i nie wiem które są lepsze stomilu olsztyn czy mitas moze ktoś użytkuje byłbym wdzieczny za opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Lepsze jak lepsze ale napewno mitasy będą się szybciej zużywać , mam jedną mitasa i leci* w oczach.

Edytowano przez Matey

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Teściu ma w 60 i kolega w 1212 ma z Stomila.Po ok 7 latach bardzo są spękane na bokach aż siatki widać,jakby ktoś nożem poprzecinał.A bieżnik super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

W zetorku na tyle 18,4-34 VOLTYRE na przedzie kormoran eko pro 14,9-24.

Jedne i drugie powoli się zużywają, spękań brak mają chyba po 2-3 lub 3-4 lata.

Do jakiego ciągnika szukasz opon?

Jeżeli jakiś ursus/zetor to zastanów się nad wschodnimi oponami.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenekbizon    6

jeżdżę pierwszy sezon od zimy na mitaskach zetorem i się nie drą a nie żałuje ich ,miałem barumki traktor z 1987 i dopiero teraz zmieniłem a mitasy to inna nazwa barumek też są czeskie tylko robią ich na całym świecie a a teraźniejsze stomilki nie wiem jakie są ale z tego co wiem to za rok niema opon na ciągniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy84    28

teraźniejsze stomilki? hmmm jak chcesz wstawić Kormorany- to Stomil ich nie robi od ponad 3 lat więc zleżałe możesz kupić a Taurusa polecam cena przystępna u mnie więkrzość chodzi na Taurusie, Mitosy czeskie sa dobre ale cena wieksza a nie kupuj ze wschodu my też sie bawiliśmy w tańsze i dziwnie jedna strona się zdzierała opony i to na tylnich kołach wiec prowizoryczna oszczędność bo musisz szybko wymieniać polecam Taurusa ale uprzedzam na taurusa musiał byś czekać 3 tygodnie co najmiej bo sam w Olsztynie zamówiłem 12 oponek tego rozmiaru

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

Gdzie w Olsztynie kupujesz opony? Krysgum?

 

Ja na voltyre nie narzekam a już kilka sezonów mają i darte ostro bo aż asfalt powyrywany był parę razy i w lesie swoje też zrobiły. Ścierają się powoli, boki mocne bieżnik równiutki nie to co w stomilkach które były C330 (sztuka w sztukę nierówno sie zdzierały).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolu    3

A powiedzcie, jaka marka opon może mieć zbliżony bieżnik do Stomila 15,5/38R? Bo mam jedną taką prawie nową i chce kupić drugą - ale Stomil już nie produkuje a co firma to inny bieżnik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DebyFarmer    26

Może Kormoran albo Dębica, ale nie wiem czy Dębica robi opony rolnicze :blink:


ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD5720    1

Hmm, a ja mam inne zapytanie do Was odnośnie opon :blink: Nie długo szykuje się zmiana opon w ciągniku i chcielibyśmy kupić jak najlepsze opony - cena nie gra roli - mieliśmy już tańsze i to było dziadostwo i teraz chcemy kupić jak najlepsze :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

A w jakich rozmiarach opony?

Przeglądałbym marki Trelleborg, Michelin, Goodyear :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Może Kormoran albo Dębica, ale nie wiem czy Dębica robi opony rolnicze :huh:

Robi. Chyba razem z goodyearem. Jak kupowaliśmy opony do zetora na przód to i Dębica i Goodyear były w tej samej cenie (175zł chyba) ale wzięliśmy te 2 :blink:

 

zapomniałem dodać że w 60 założyliśmy ze 4 lata temu VOLTYRE w kpl. z dętkami za 230zł/szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

:blink: drogie bo drogie opony Pirelli radialki kto kupi nie pożałuje doskonałe w transporcie i świetny uciąg na polu :huh:


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

przeciez stomilu juz nie ma.. bo przeją jego Michelin.. a te radialki produkuja... a Michelin produkuje dalej stomilowskie radialki..pod nazwą kormoran eko pro...

ja je polecam... mam w 1224 i idzie jak burza... a jak bys kupywał to zapytaj sie o to jakie cisnienie powinno byc w tych oponach jak obciazenie ok 1 tony.. na tuzie to powinno byc wok 1.1 atm.. tak mi pwyliszył przedstawiciel z michelin.. i opony nic nie pekają ani nie zuzywaja sie mocno.. poprostu opony beda pekac od zbyt duzego ćiśnienia lub zbyt małego..

aco do mitasa i baruma.. to to sa dwie oddzielne marki..

barumy sa dalej produkowane i mitasy tez , ale osbiscie mitasy mi sie nie podobaja..


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Oj w Olsztynie Michelin od 3 lat nie produkuje opon Stomil / Kormoran lecz Michelin i Taurus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

ja mam zetora 2003r a na nim opony mitas(tak na nie mówią)bo dla mnie to nie jest wogóle podobne do opony.Przednie łyse jak kolano a tylne bierznik 80% ale pekniete przy każdym karbie.w tylnych mam może po 10łatek od środka ponaklejane bo gdyby nie łatki to już na szmelc by były.Mitas na tyle made in CzechRepublik ale na przodzie Mitas made inTurkey. omijajcie te opony z daleka.Ponoć lepszze są BKT i petlas i one są 14pr a mitas 10pr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiur    1

Ja na swoim 1014 mam od 5 lat komplet opon baruma uważam że są dobrej jakości bo nie zużwaja się szybko a rocznie pracuje jakieś 350mth, na bokach nie widać uszkodzeń. Gdy macie w traktorach szybką skrzynię zwracajcie przy zakupie uwagę na indeksy nośności i indeksy prędkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

jeżdżę pierwszy sezon od zimy na mitaskach zetorem i się nie drą a nie żałuje ich ,miałem barumki traktor z 1987 i dopiero teraz zmieniłem a mitasy to inna nazwa barumek też są czeskie tylko robią ich na całym świecie a a teraźniejsze stomilki nie wiem jakie są ale z tego co wiem to za rok niema opon na ciągniku

Mitas a barum to nie to samo!

 

Zetor zakłada na pierwszy montaż Mitasa a Barumki można nadal nabyć świeże wiec to nie jest ta sama firma pod zmienioną nazwą...


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Myśle że stomil nie robi takich opon jak kiedyś ale i tak wybrał bym tą markę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

tak jak piszesz stomil badziew

prawa mamy barumke i sie trzyma juz ponad 15 lat a lewa stomila ze 3 lata mlodsza i przy kostce peka i to w 3 miejscach :blink:


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zurs    8

Witam, ja bym polecał stomil-olsztyn moim zdaniem to dobre opony które nie różnią się jakością od starszych. Co do dębicy to nie robią napędowych, przednie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Soczi87
      Witam Wszystkich. 
      Zamierzam kupić nowe opony do przyczepy jednoosiowej o ładowności 5t i zastanawiam się nad Indyjskimi oponami marki Vk-tyre. Czy ktoś z Was miał  do czynienia z tą marką. Szukam opinii. Dziękuję. 
    • Przez lukasz067
      Witam muszę wymienić opony przednie niestety  na nowe bo uzywki w chorych cenach i jak to będzie się miało do napędu 4x4   gdzie też bieżnik już powoli się kończy nie bedzie problemu ze zużyciem i synchronizacją, mierząc starą a wymiary nowej to ponad 5cm różnicy na średnicy 
    • Przez GRZES1545
      Witajcie
      Zastanawiam się nad oponami do auta o rozmiarze 205 /50/ r17
      Co powiecie o wielosezonowych oponach...jakiej firmy polecicie?
      @bratrolnika Darku Ty chyba masz doświadczenie co powiesz o oponach Continental?
       

    • Przez Mlody311
      Witam, muszę wymienić opony w ładowarce mam teraz założone 500/70r24, myślałem nad zmiana rozmiaru na 460/70r24 tylko że mają one mniejsza nośność o ok 600kg na oponę niż te 500-ki, ładowarka wożę max 2,5t. Co byście doradzili zostawić 500 czy zmienić na 460? Różnica w cenie ponad 3tys zł na 4szt
       
    • Przez M-A-T-E-U-S-Z
      Witam. Mam w niedalekim czasie zamiar kupić nowe opony diagonalne na tył 14.9-28 do c360 . Chciałbym sie doradzić poniewaz na rynku jest sporo marek jak i opini . Kryteria jakie mnie interesują to przykładowo czy opony nie pękaja po 8 czy 10 latach użydkowania , czy nowe opony trzymaja wymiary jak szerokość opony wysokość profilu i wysokość bieżnika , czy opony sie szybko nie zużywają . Słyszałem ,że Kabat nie trzyma wymiaru natomiast BKT produkuję na pierwszy montaz ale wiadomo radialki a diagonalne nie wiaadomo jak z jakością .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj