michal7211jaron

Nowy Big X

Polecane posty

adrianursus    0

Krone Big X 1100 posiada silnik MAN o mocy aż 1031,bęben sieczkarni ma średnicę 660 mm,a jego szerokość wynosi 800 mm,do wyboru są 3 bębny, z 20,28 lub 40 nożami

 

Prawdopodobnie jest to największa sieczkarnia na świecie :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

standardowo zbiornik na paliwo 960litrów, a opcjonalnie jeszcze 330litrów :blink: Wyposażone w układ podawania masy VariStream z 6 walcami wstepnego zgniotu :huh: Przystawki to firmowe bezrzędowe do kukurydzy Easy Collect o szerokości od 6 do 10,5m.

Wprowadzono 3modele, big X 700 pracuje Man V8 D 2868 o mocy 670km i poj.16l;

W Big X 850 i 1100 silniki Man V12 D 2862 12cylindrowe, o poj.24litrów, moce to 825km w modelu 850 i 1031 w modelu 1100 :D

Napęd hydrostatyczny przenosi moc na koła bezstopniowo do maksymalnej prędkosci 40km/h :)

Nowa seria jest wyposażona w powiększoną kabinę Silent Space z nowym joystickiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

A moim zdaniem w dobrym kierunku poszedł fendt wypuszczając katane przynajmniej jeden producent ma troche mniejsze sieczkarnie takie dla rolnika a nie jakiś firm usługowych .


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Katana i tak ma 670 km. Dzisiaj prawie nikt nie ma w swojej ofercie sieczkarni poniżej 300-400 km. Z drugiej strony sieczkarnia pomimo ogólnie mniej skomplikowanej budowie niż np kombajn, ma równie odpowiedzialne zadanie. Szczególnie dzisiaj kiedy liczy się jakość kiszonki. Dlatego mniejszemu może lepiej jest wynająć i mieć dobrą jakość.

 

Co do Krone to szkoda, że wycofali się z podwójnych silników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian505    0

Fendt już wypuścił sieczkarnie? Macie jakieś foty, jeśli tak to bardzo proszę o nie. A swoją droga 670km to raczej nie dla rolnika, chyba ze takiego który ma 1000ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12
Katana i tak ma 670 km
a mi sie wydawało że są dwie wersje katan 360 km i 380 km :D ( pewnie mój niemieckie nie jest zbyt gut* heh

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Katana i tak ma 670 km. Dzisiaj prawie nikt nie ma w swojej ofercie sieczkarni poniżej 300-400 km.

Claas Jaguar 830 345 KM , JD 7250 380 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale poniżej 300km samojezdnych nie ma. Jak by nie było to 45km albo 80 przy zakupie z dotacjami robi dużą różnicę, tym bardziej, że pole wyboru jest małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
a mi sie wydawało że są dwie wersje katan 360 km i 380 km :D ( pewnie mój niemieckie nie jest zbyt gut* heh

No to Ci się, źle wydaje katana ma 16l V8 od mercedesa i 650KM ten sam silnik co w Actrosie Titanie ;)

The machine is driven by a 650 hp 16-litre V8 engine from Mercedes

Źródło

 

Co do Krone to szkoda, że wycofali się z podwójnych silników

Do koszt utrzymania sieczkarni z dwoma silnikami jest dużo wyższy ;) , dlatego wolą jednego 24l niż 2x 12,8l

A swoją droga 670km to raczej nie dla rolnika, chyba ze takiego który ma 1000ha.

Jak masz 200ha to już kupisz, dlaczego? Kosisz na kiszonkę kiedy są do tego najlepsze warunki, kiedy roślina jest w odpowiednim stadium rozwoju, a nie czekasz na usługę. Poza tym wiem po nas, kopiliśmy dla siebie a człowiek raptem na usługi zaczął "chodzić" :lol:


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj