Skocz do zawartości
Tadeusz1212

Głowica C-360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
toniekmf255    4

Przy każdej wymianie uszczelki głowice powinno się planować. W zakładzie który planował mi głowice polecili mi uszczelkę grafitowo-papierową, jest grubsza i lepiej uszczelnia.

tommot003    0

Rok temu gościu wkładał mi te uszczelke na smar i była papierowa, głowica niebyła plaowana :)

Uszczelka wytrzymała 150 mth :)

krystiano35    0

W perkinsie z tymi uszczelkami jest problem :) mi wydmuchało z 6-7 razy na 7 tyś mtg i głowica też była planowana i nic to niedało a stosowałem miedziane i papierowe uszczelki prawie to samo , juz niewiem jakich używać :)

Wiadomość z agroFakt.pl

maresek2    0

Własnie jak pisał toniekmf255 grafotowo-papierowa jest dobra troszke droższa. Z reguły planowanie powinno pomóc ale tuleje muszą być tyeż dobrze osadzone bez odchyleń. I trzeba pamiętać jak dokręcać najlepiej według schematu, od środka na zewnątrz to pomaga ja to stosuje i jakoś narazie mam spokój z wydmuchiwaniem. I uszczelke kłedziemy bez żadnego smaru , posmarować to można sobie pod głowicą w Komarku a nie w traktorze. No niestety MF 3p już tak mają.

tommot003    0

Dzisjaj zdjołem głowice i zawiozłem ją do planowania i odrazu sprawdzą szczelność i jakoć zaworów.

Mam takie pytnie:

-czy tłok w cylindrze powinien sie ruszać na boki? Bo dzisjaj zauważyłem że sie minimalnie rusza :)

Kyristo    0

Witam. Właśnie dzisiaj wysmerfowało mi uszczelkę pod głowicą w moim MF 255 a wywaliło ja prawdopodobnie dlatego bo cos się działo z termostatem, najpierw buzowało płyn, potem sączył się z pod głowicy a dzisiaj poszedł dym i olej odmą. Od samego początku (po remoncie) wskażnik temperatury był zbyt blisko czerwonego i działy się te dziwne rzeczy z płynem, jakieś dwa tyg. temu wywaliłem termostat i zegar pokazywał już dobrą temperaturę pracy ale to nie pomogło bo i tak poszła uszczelka wczesniej Moje pytanie brzmi: Czy dobrze po remoncie założyłem termostat? ponieważ rozbierał go ojciec i nie pamiętał jak szedł, czy ma byc tak jak na zdjęciu czy może odwrotnie

toniekmf255    4
Witam. Właśnie dzisiaj wysmerfowało mi uszczelkę pod głowicą w moim MF 255 a wywaliło ja prawdopodobnie dlatego bo cos się działo z termostatem, najpierw buzowało płyn, potem sączył się z pod głowicy a dzisiaj poszedł dym i olej odmą. Od samego początku (po remoncie) wskażnik temperatury był zbyt blisko czerwonego i działy się te dziwne rzeczy z płynem, jakieś dwa tyg. temu wywaliłem termostat i zegar pokazywał już dobrą temperaturę pracy ale to nie pomogło bo i tak poszła uszczelka wczesniej Moje pytanie brzmi: Czy dobrze po remoncie założyłem termostat? ponieważ rozbierał go ojciec i nie pamiętał jak szedł, czy ma byc tak jak na zdjęciu czy może odwrotnie

Termostatu nie da się źle założyć

danielhaker    823

U mnie na szczęście nie ma tego problemu w 3p. Od nowości chodzi dobrze. Jak widać nie wszystkie 3p tak mają

Kyristo    0
Termostatu nie da się źle założyć

Jak to się nie da, można założyc go odwrotnie, ale mniejsza z tym, już śmiga na nowej uszczelce, termostatu wcale nie zakładałem i jest git. Musiał byc jakiś wadliwy (firmy MERA!!!) i przez niego silnik się prawidłowo nie dotarł i nie ma tego pałera jak powinien miec po kapitalce z czego jestem niezmiernie niezadowolony :D

Czy są, i jakie są konsekwencje jazdy bez termostatu?

Majki1474    0
W perkinsie z tymi uszczelkami jest problem <_< mi wydmuchało z 6-7 razy na 7 tyś mtg i głowica też była planowana i nic to niedało a stosowałem miedziane i papierowe uszczelki prawie to samo , juz niewiem jakich używać ;)

kielbasa    1

niedogrzanie silnika, które czasami bywa gorsze niż przegrzanie. jeżeli ktoś go tam wsadził, to znaczy, że ma tam być.

toniekmf255    4
Jak to się nie da, można założyc go odwrotnie, ale mniejsza z tym, już śmiga na nowej uszczelce, termostatu wcale nie zakładałem i jest git. Musiał byc jakiś wadliwy (firmy MERA!!!) i przez niego silnik się prawidłowo nie dotarł i nie ma tego pałera jak powinien miec po kapitalce z czego jestem niezmiernie niezadowolony :D

Czy są, i jakie są konsekwencje jazdy bez termostatu?

Jeśli go źle włożysz to nie założysz dekla na niego :D

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

najprawdopodobniej coś z głowicą pewnie nierówna, oddaj głowice do planowania.

grzegorz508    1

Z tego co wiem (z rad mojego mechanika) to głowice w silnikach perkinsa zawsze trzeba planować. Spróbuj ja splanować, założyć uszczelke i dokrecić wszystko wg kolejności. Może ta głowica jest pęknieta?? Wszystko powinno wyjść podczas planowania jej.

ageimuk    0

Siemka mam problem od roku już chyba 5 razy pekła uszczelka pod głowicą tylko jak dostanie trochę obciążenia i zawsze w tym samym miejscu co to morze być ?

zobacz czy ci zawory niepuszczaja sprawdz luzy bo czesto sie tak dzieje ze pod obciazeniem dostaje czesc spalin z innego cylindra to cos w rodzaju doladowania i wtedy uszczelka pusci lub nawet glowica peknie zwykle miedzy 1 a 2 cylindrem

grzegorz508    1

Na ogół to po wymianie uszczelki reguluje się luz zaworów, poczekajmy co powie jeszcze MASSEYFERGUSON255, bo jak na razie to mozna sobie wróżyć.

lukesz    1

planowanie głowicy dobra uszczelka nowe szpilki i nakrętki problem powinien zniknąć z Twojego życia

bialy1984    0

U mnie było podobnie jak ostatnio robiłem remont i zawiozłem blok do zakładu, kazałem sprawdzić i okazało się że blok był jak to określił spec "łukowaty" trzeba było planować blok i jakieś podkładki pod tuleje bo za głęboko wchodziły. Jak zmierzył ten blok to od razu się spytał czy uszczelek nie wywalało. Oczywiście głowica też była planowana zresztą za każdym razem.

ASOGCURSUS    20

Bez planowania bloku się nie obędzie między pierwszym a drugim cylindrem zaniżona tuleja ten typ tak ma Pozdrawiam

JA się zastanawiam nad głowicą albo tym blokiem ale blok jest nowy

A o co z tym planowaniem chodzi bo nie jestem mechanik ? Do mnie serwis przyjeżdża

Zawsze między 1 a 2 :/

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piotrekkkk
      Czy można założyć do świec żarowych jakiś czujnik, czy oznacza że świece są dostatecznie rozgrzane do uruchomienia silnika?
    • Przez UrsusJohnDeereTeam
      Witam.Mam problem z odpaleniem szescdziesiatki.Otoz gdy mialem stary rozrusznik wraz z bendixem odpalał normalnie,lecz gdy rozrusznik sie spalil i zalozylismy nowy rozrusznik i nowy bendix pojawil sie problem.Otoz gdy proboje ja odpalic slychac jakby chodzil tylko sam rozrusznik,szczegolnie tak sie dzieje gdy jest zimno(w lato nie bylo takiego problemu,gorzej jest teraz w zime).Dodam ze zeby na wiencu sa wszystkie w porzadku.
      W czym moze byc problem.Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi.Pozdrawiam
    • Przez mafia5855
      Moja chłodnica strasznie się grzeje przy cięższych pracach polowych. Na dole chłodnicy znajduje się już rdza ok7cm². Czy mam ją wymienić czy może jakieś płyny pomogą bo zależy mi na jak najtańszych kosztach. Z góry dziękuję.
    • Przez abuk14
      Witam
      Gdy uruchomiłem dziś ciągnik po kilku minutach pracy uszłyszałem dziwne stuki dochodzące z dolnej części silnika. Podejrzewam panewki albo pompę olejową.
      Nie mam teraz zbytnio czasu i jezeli możecie, napiszcie co to może być, bo nie chcę się teraz grzebać.
    • Przez Sqowron
      Hejka jaki luz na zaworach ustawić w c 360 ? Z tego co wiem to ssące 0,18 - 0,22  a wydechowe 0,28 - 0,32 ale w praktyce może być chyba trochę luźniej nie? np ssący 0,25 a wydechowy 0,35 ?? Dobrze mówię? A teraz pytanie jak je ustawiać chyba na przemian tylko który z którym 1-4 2-3 ? Czy jak bo nie mam pewności ?