Skocz do zawartości
Tadeusz1212

Głowica C-360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mlody2528    1

Witam Panowie

Mam pytanie,3p brał dosyć duże ilości oleju,olej pocił się przez kolektor wydechowy oraz znacząco kopcił niebieskim dymem. Decyzja padła na wymianę pierścieni tłokowych,nowe pierścienie,uszczelka,ale głowica nie planowana. Gniazda zaworowe wyglądały jeszcze dobrze. Po złożeniu całości i odpaleniu silnika strasznie kopci na biało,w garażu nic nie widać po odpaleniu. PO nagrzaniu się silnika przestaje,czy możliwe jest to że wydmuchało uszczelkę? Czy poprostu musi się dotrzeć pierśćień z cylindrem? Z góry dziękuje za pomoc

mlody2528    1

Kopci takim samym kolorem jak u Ciebie na początku takim niebiesko białym,tylko wydaje mi się że o wiele mocniej,czyli to normalne i ustatkuje się?

Dzięki kolego za pomoc ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

locke    291

Jak po rozgrzaniu nie kopci w ogóle, to jest wszystko ok :) jedynie możesz się uprzeć i sprawdzić wtryski, bo jak mówisz że na początku lekko ci zakopci...ale to nie jest konieczne :)

ursus55    11

Macie koledzy jakiś sposób na wyskrobanie i wyczyszczenie głowic i bloku tak żeby było szybko i przyjemnie? he wiem że to graniczy z cudem, ale jakie wy macie metody?

bobytempelton    158

Co chcesz wyczyścić ? kamień i rdzę czy olej i nagar? Bo jak od środka kamień i rdzę to lepiej nie czyść, jak coś ropopochodne to ropownica z benzyną następnie myjka.

ursus55    11

Rdzy tam nie ma, chcę wyczyścić nagar i resztki mocno przywartej uszczelki, a z myjką to ciężko bo woda wleci do skrzyni korbowej.

rolniku360    69

napchaj szmat trochę żeby nic nie wleciało wykręć szpilki albo też nie i na wiertarkę albo ślifierke szczotkę drucianą i idzie bardzo dobrzę a w tulejach to można kupić papier na wiertarkę jakiś miałki i też ja tak zawsze czyszcze i malina

kukum    7

Witam jak wyjac kielich wtrysku bez jego uszkadzania gdyz wsadzilem nowy no ale niestety zrobil mi sie przedmuch do ukladu chlodniczeg i zaczol nie równo dzialac na wolnych obrotach. Ja wyciagam za pomoca wspawania sruby do srodka i dokrecam i w tedy ladnie wyskakuje ale teraz mi zal tego nowego kielicha.

Napisano (edytowany)

Zawory ustaw

Sam ze sobą możesz rozmawiać i bez forum !!! ban dożywotni za multikonto @dzikizetor

Edytowano przez MAT912
  • Like 1

tomekcb5    0

Witam mam pytanko odnośnie głowic, czy jak wymieniacie na nowe to kupujecie te z Chełmna. Różnica w cenie 100 zł na sztuce to dość dużo szczególnie przy wymianie 4 szt.

patryk955    0

Witam! U mojego brata w c360 poci sie spod głowic, chciałem wymienić uszczelki ale do świetego spokoju chce oddać głowice do planowania ale trzeba potem zmierzyć ile wystaje tłok żeby dobrać odpowiednia uszczelke;) Chciałbym żeby ktoś mi przybliżył jak to zrobić tzn wiem jak sie mierzy ale nie wiem ile powinien wystawać tłok np Jeśli tłok wystaje 0.5 mm jaka powinna być gruba uszczelka ?

I jakiej firmy polecacie uszczelki ?

krzysztofz14    14

Do c-360 nie ma uszczelek o różnej grubości z tego co ja wiem .Jak planujesz głowicę to nic się nie mierzy bo to nie ma znaczenia,chyba że blok to wtedy tak.

bobytempelton    158

Czasem nie masz c360-3p? widze że wiesz że gdzieś tam dzwonią :D ale w którym kościele to już niestety :D, to w perkinsie po planowaniu bloku nie głowic wsadza się grubsze uszczelki, nie w c360 z silnikiem ursusa.

patryk955    0

Nie, mam c360 ;) Czyli uszczelki wszystkie są takie same nie ma róznych grubości do c360? No chyba że by blok miał robioną płaszczyznę ?

bobytempelton    158

W c360 z silnikiem ursusa nie szlifuje się bloku silnika, i jest jeden rodzaj grubości uszczelek, dodam jeszcze że głowica żebym ją dał do planowania z tego silnika musiałbym wcześniej robić gniazda zaworowe, nie ma sensu tego szlifować to jest zbyt małe, chyba że ma głębokie wżery, ale prędzej bym ją wyrzucił.

evento82    0

a ja mam podobny proble tyle że z wodą , wymieniłem wczoraj uszczelkę i spod głowicy sączy sie woda czy to wina za słabo dokręconej głowicy czy może cos innego?

bobytempelton    158

A dobrze wyczyściłeś do białego papierkiem powierzchnię głowicy i bloku? przy szpilkach pozostałości uszczelki również ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piotrekkkk
      Czy można założyć do świec żarowych jakiś czujnik, czy oznacza że świece są dostatecznie rozgrzane do uruchomienia silnika?
    • Przez UrsusJohnDeereTeam
      Witam.Mam problem z odpaleniem szescdziesiatki.Otoz gdy mialem stary rozrusznik wraz z bendixem odpalał normalnie,lecz gdy rozrusznik sie spalil i zalozylismy nowy rozrusznik i nowy bendix pojawil sie problem.Otoz gdy proboje ja odpalic slychac jakby chodzil tylko sam rozrusznik,szczegolnie tak sie dzieje gdy jest zimno(w lato nie bylo takiego problemu,gorzej jest teraz w zime).Dodam ze zeby na wiencu sa wszystkie w porzadku.
      W czym moze byc problem.Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi.Pozdrawiam
    • Przez mafia5855
      Moja chłodnica strasznie się grzeje przy cięższych pracach polowych. Na dole chłodnicy znajduje się już rdza ok7cm². Czy mam ją wymienić czy może jakieś płyny pomogą bo zależy mi na jak najtańszych kosztach. Z góry dziękuję.
    • Przez abuk14
      Witam
      Gdy uruchomiłem dziś ciągnik po kilku minutach pracy uszłyszałem dziwne stuki dochodzące z dolnej części silnika. Podejrzewam panewki albo pompę olejową.
      Nie mam teraz zbytnio czasu i jezeli możecie, napiszcie co to może być, bo nie chcę się teraz grzebać.
    • Przez Sqowron
      Hejka jaki luz na zaworach ustawić w c 360 ? Z tego co wiem to ssące 0,18 - 0,22  a wydechowe 0,28 - 0,32 ale w praktyce może być chyba trochę luźniej nie? np ssący 0,25 a wydechowy 0,35 ?? Dobrze mówię? A teraz pytanie jak je ustawiać chyba na przemian tylko który z którym 1-4 2-3 ? Czy jak bo nie mam pewności ?