Skocz do zawartości
Tadeusz1212

Głowica C-360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Daniel1987    0

ja nigdy nie mialem problemow....tylko raz ale w 2 osoby dalo rade...jak cos napisz na gg to moge ci cos doradzic...troche mam doswiadczenia z tymi silnikami....a co do sciagacza to sa uchwyty przy glowicy i rubcug da rade:) a wogole czemu ona tak trzyma....kleiles ja czyms podczas poprzedniej wymiany

roii    0

Witam mam problem z ursusem C360 W styczniu tego roku był robiony remont były sprawdzane głowice i wszystko było dobrze. jednak od 3 tygodni z pod kolektora wydechowego (1 głowica od zb. paliwa) widać ślady oleju całkiem spore wszystkie inne są dobre. Ostatnio pojawiło się dziwne cykanie, ciężko pali (zimny/ciepły trochę lepiej ,ale nadal słabo). Rozrusznik i pompa wtryskowa jest dobra i czy możecie objaśnić co się mu dzieje i jak długo pochodzi bo nie mam pieniędzy na remont.

Pozdrawiam.

Wiadomość z agroFakt.pl

seweryn20    582

Zdejmij kolektor, zapal silnik i słuchaj lub kręć ręcznie.. Możliwe że wypaliło wydechowy zawór i stąd cykanie. Domyślam się że słychać je w tłumiku. Co do oleju to sprawdz dokładnie czy to olej a może ropa. Na pierwszy rzut oka wygląda podobnie.

LukaszP    2

Przereguluj zawory. Skoro głowice były ok, podejrzewam podparcie któregoś zaworu lub nawet kilku co tłumaczy słabe odpalanie. 60 po remoncie powinna palić od półobrotu szczególnie w takich temperaturach.

roii    0

Seweryn20 i ŁukaszP obaj mieliście raje ponieważ te obydwie rzeczy się rozleciały dziękuje za odpowiedzi.Pozdrawiam.

Temat można zamknąć.

mirekpl114    0

Witam

Mam podobny problem. Po dotarciu silnika w mojej C-360 pojawił się taki problem, wyrzuca olej kolektorem wydechowym z pierwszej głowicy. Chciałem sprawdzić czy może facet który je regenerował może coś sp... więc zamieniłem miejscami dwie głowice. Wygląda na to że głowice są ok bo nadal z pierwszego cylindra z kolektoru wydechowego wyrzuca olej,czy to mogą być popękane pierścienie??? a może za wysokie ciśnienie oleju bo na rozgrzanym silniku pokazuje 5

seweryn20    582

Najprawdopodobniej pierścienie. Ale sprawdz dla pewności czy to na pewno olej a nie ropa wymieszana z sadzami. Jeśli olej to pierścienie. Możesz się upewnić sprawdzając kompresję. Jeśli ropa to wtrysk lub zła dawka paliwa ustawiona na pompie.

wojo123    3

Cześć mam pytanie po czym poznać że poszła uszczelka pod głowicą czy może przez tą uszczelkę grzać się silnik po czym można to poznać że jest do d*py i jeszcze jedna prośba znacie jakiś dobry klej do bloków silnika proszę o odpowiedz dzięki.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Poznać po ciśnieniu i wydobywaniu się pęcherzyków powietrza w chłodnicy, może dymić z wlewu oleju, może być woda w oleju, olej w chłodnicy , może na zewnątrz głowicy być widoczne wydobywanie pęcherzyków wody lub oleju - jednym słowem sporo,a co Ty tam chcesz kleić?

wojo123    3

mat912 chce skleić blok bo mi rozmroziło i potrzebuje jakiegoś dobrego kleju znasz jakiś

asharot    176

Blok trzeba najpierw za kołkować dopiero później smaruje się klejem,może być Distal.Gwarancja dożywotnia.

bobytempelton    158

Zależy jak trzaśnięty bo jak jest ryska to można kołkować stalowymi śrubkami np. fi 5, czy miedzianymi i później kleić, ale jeżeli jest popękany , jak pajęczyna, to nie wróże świetlanej przyszłości tylko jakaś łata z blachy dokręcona śrubami a pod nią silikon, spawanie-wg mnie nie powinno się ale ok 40 km ode mnie w Starachowicach jest facet który spawa bloki korpusy i go chwalą, ale niektórych szczególnie dużych monolitycznych bloków nie da się pospawać , przez naprężenia np. sw400, czy inne 6cylindrowe wielkie bloki, choć można temu nie przeczę, ja bym radził lutowanie twarde mosiadzem z pomocą boraxu,jeżeli masz w okolicy hydraulików co robią ogrzewania , piece,to napewno mają ten zestaw, poprostu zalać pęknięcia, i po problemie, żaden klej temu ie dorówna, ale minie kilka lat i tak puści.

piotr119    48

co to za tajemnica lutowanie mosiądzem ;] kolego jeśli chcesz możesz kupić klej dwu składnikowy nie czasami poxipol jest on przeznaczony również do metalu cena chyba ponad 30zł kleiłem nim miski olejowe i trzymają do dziś a spawać bloki też spawałem ;] jeśli ktoś się bardziej spawalnictwem interesował to wie co to robi spawanie spawarką żeliwo ;D

bobytempelton    158

Nie zdradzam żadnych skrywanych tajemnic , tylko poprostu radzę, a tym klejem to se możesz chorągiewke na 3 maja przykleić, nie ważne czy to poxipol za 7 zł czy super klej z przyszłości za kilkaset, klej odpadnie po jakimś czasie z tego powodu że ma inną rozszerzalność temperaturową od staliwa, musi puścić, tj. napisałem o lutowaniu twardym że też jest na kilka lat bo też nie ma siły aby puściło, a jeżeli spawałeś bloki to musisz być dobry , albo wydaje ci się że jesteś bez urazy oczywiście, ja mam papiery na 135 i egzamin z umiejętności mam 93% i nie podjął bym sie spawania dużego bloku z jednego względu-nie mam czym , tego się nie da zrobić wirówka ,czy jakąś małą transfomatorówka, poza tym pęknięć bloku nie da się pospawać z obu stron dlatego wg. mnie mija się to z celem, można go jedynie uszczelnić ale nie wzmocnić, i tak jak w przypadku klejenia, lutowania,kołkowania to wyjdzie, lepiej upatrzeć używany cały blok czy korpus

piotr119    48

spawałem nie raz blok i jestem w tym dobry wiem jakie są naprężenia w metalu i mam na to metody.

(trafiają sie czasami tacy co nigdy tego nie robili i piszą głupoty bo słyszeli od jakiegoś gburka co też słyszał jak to się robi)

seweryn20    582

Spawam żeliwo w robocie ale wygrzane do 600 stopni. Wolno, małymi odcinkami i trzyma ale nigdy nie jest to to co jeden kawałek żelaza. W 40-ce spawałem blok za pompą wtryskową i trzymało z 10 lat potem puściło olej. Nie ma pewności, może się udać a nie musi. Tyle że pęknięcie jest łatwe do załatania klejem. Nie ma z tym najmniejszego problemu nie pękło ani kawałeczek przez następne 10 lat jak miałem tą 40-ke.

bobytempelton    158

W ursusach wszystkie korpusy i bloki były robione ze staliwa czyli lanej grawitacyjnie stali, dość dobrze się spawa ale odpowiednim sprzętem, ja mam taką gówniana transformatorówkę ok 300A -to sie nie nadaje, mam też migomat bester 250A tym b.ładnie się spawa takie rzeczy a raczej uszczelnia, bo jak wyżej napisałem bloku nie da się pospawać , takie rzeczy typu skomplikowane odlewy da się uszczelnić aby się nie lało, ale tylko na jakiś czas do ostrej zimy, choć i tak będzie na płynie lub do lekkiego przegrzania wyjdzie gwarantuje, a jak ktoś daje dożywotnią gwarancję na takie coś to jest zielony

seweryn20    582

Nikt rozsądny nie da ci gwarancji na pospawanie bloku 60-ki zrobionego z dziadostwa, z zarąbistą porowatością, napitego oleju, odlewanego tak jak mówisz metodą grawitacyjną czy kokilową z piaskowymi rdzeniami. Kupa zanieczyszczeń, popiołu i piachu w odlewie. Spawanie tego to loteria. Może się uda ale... nie ma pewności.

adam30    1

Też mam podobny dylemat z olejem w kolektorze wydechowym,:( i jutro bedę rozbierał,a co wyjdzie okaże się bo wtryski zrobione i głowice po regeneracji,myślałem ze to była przyczyna ,a okazało się ze to nie to i trzeba pierścionki.Panowie czy mogły się zapiec jak się przegrzał? Skutki pożyczania komuś sprzętu :( w dobrej wierze .pozdrawiam wszystkich forumowiczów .

franek4477    0

tak jak w opisie . wczoraj wymieniłem uszczelki pod głowicą. dzisiaj pojechałem uprawiac pole i znowu leci olej miedzy 1 a 2 . Co moze byc przyczyna takiego zachowania ?? a i jescze kopci na czarno jak smok.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez piotrekkkk
      Czy można założyć do świec żarowych jakiś czujnik, czy oznacza że świece są dostatecznie rozgrzane do uruchomienia silnika?
    • Przez UrsusJohnDeereTeam
      Witam.Mam problem z odpaleniem szescdziesiatki.Otoz gdy mialem stary rozrusznik wraz z bendixem odpalał normalnie,lecz gdy rozrusznik sie spalil i zalozylismy nowy rozrusznik i nowy bendix pojawil sie problem.Otoz gdy proboje ja odpalic slychac jakby chodzil tylko sam rozrusznik,szczegolnie tak sie dzieje gdy jest zimno(w lato nie bylo takiego problemu,gorzej jest teraz w zime).Dodam ze zeby na wiencu sa wszystkie w porzadku.
      W czym moze byc problem.Bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi.Pozdrawiam
    • Przez mafia5855
      Moja chłodnica strasznie się grzeje przy cięższych pracach polowych. Na dole chłodnicy znajduje się już rdza ok7cm². Czy mam ją wymienić czy może jakieś płyny pomogą bo zależy mi na jak najtańszych kosztach. Z góry dziękuję.
    • Przez abuk14
      Witam
      Gdy uruchomiłem dziś ciągnik po kilku minutach pracy uszłyszałem dziwne stuki dochodzące z dolnej części silnika. Podejrzewam panewki albo pompę olejową.
      Nie mam teraz zbytnio czasu i jezeli możecie, napiszcie co to może być, bo nie chcę się teraz grzebać.
    • Przez Sqowron
      Hejka jaki luz na zaworach ustawić w c 360 ? Z tego co wiem to ssące 0,18 - 0,22  a wydechowe 0,28 - 0,32 ale w praktyce może być chyba trochę luźniej nie? np ssący 0,25 a wydechowy 0,35 ?? Dobrze mówię? A teraz pytanie jak je ustawiać chyba na przemian tylko który z którym 1-4 2-3 ? Czy jak bo nie mam pewności ?