agro973

[marchew] Kopanie marchwi

Polecane posty

Pajej    231

mała wydajnośc tzn jaka? i co trzeba przerobic?


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Jeśli marchew ładna to c-330 trzeba jechać jedynką, a przerobić trzeba tą taśmę z gumowymi palcami, te palce obciąć albo zamienić na jakąś gładką taśmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

1 ha w ile godz tak orientacyjnie i te palce przeszkadzaja, jakos na chłopski rozum tego nie rozumniem. znajomy ma grimme, podobna konstrukcja tylko bardzo udoskonalona i tez ma górke palcoi jakos to nie przeszkadza


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Bolko ma wydajnosc ~4 tony na godzine, wiecej sie przez tasmy nie zmiesci, do tego musi byc odpowiednia wilgotnosc gleby ciezkiej lub gleba lekka.

Oblicz sobie ile masz plonu na ha i juz bedziesz wiedzial ile wykopiesz za dniowke.

Edytowano przez tomek84pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

dzieki. tak wypytuje, jeszcze marchwi nie mam, ale musze wpierw obczaic temat zanim posieje


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do ogławiarki z linku. Stworzyłem sobie takie cudo lecz niestety hydraulika w moim ciągniku jest zbyt mało wydajna. Prawdopodobnie założe silnik o mniejszym zapotrzebowaniu na olej. Obcinać obcina ale pięknie to nie wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiuzuzia    13

pracuje w niemczech na kombajnie asa-lift 1rzedowy i dwu kopiemy na ciezarowki jak jest pole fajne tz dwie rajki jedna runda i zbiornik ful to tak 2godziny na jedna ciezarowke 1rzedowym predkosc 4km/h. dworzedowym troszke szybciej nie zawiele. my nazywamy te maszyny azja-lift awaryjne nowe g....o i drogie za dwurzedowke bos dal 180 tys euro przyczepiana do ciagnika samojezdna 100 tys drozsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolo19    1

Witam, padła mi nać w marchwi, czy dało by się wykopać ją Anną? Chodzi mi o to czy bedzie łamała dużo :D


krzysiuzuzia- co takiego sie psuje w asaliftach???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiuzuzia    13

w tym nowym zawiesza sie hydraulika i jak bylo sucha wyszla wada konstruktorska w postaci zlego zamocowania silownika na pasach. silownik a cieglo od lemiesza bylo po innych stronach i wszystko gielo. koleja sprawa to noze obrywaja sie sruby w glowcy nozy serwis nie moze pomuc . podoba mi sie w tym kombajnie przelozenie napedu nozy jest na kochach zebatych a nie tak jak w starszych na  3 lancuchach 3 godziny pracy i regulacja :) no i obsluga na panelu dotykowym bajka :wub: tylko jak sie spieprzy to ja juz tego nie naprawie w starszych na jojstycu wszystko sie naprawilo w elektryce za pomoca srubokreta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

ja kopie anną już kilka lat i właściwie nie łamie , czasami coś sporadycznie

chciałbym to widziec jak ci kopanie idzie, w przyszłym sezonie zrób filmik dla mnie


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

Panie malkolm- a marchewka z anny gdzie potem idzie? :D

 

do zakładu , w tym roku wszystko na plasterki czyli była drobna.

Panie Pajej nie ma co oglądać, idzie tak jak i ziemniaki

u mnie we wsi jest nas trzech co Annami marchewkę kopiemy

jak dobrze idzie można około 40 ton drobnej przez dzień wykopać

tyle że my mamy dość lekką ziemię

Edytowano przez malkolm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

Jest co widzieć, bo bede załatwiał marchewke, a usługowe kopanie kombajnem bez "totolotk" kosztuje ok 1000zł/ha wiec chce widziec jak idzie anna, bo ja kupi za pare tys


Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

witam

kopiąc marchew kombajnem grimme nadaje się ona później na przechowanie, czy ma za dużo uszkodzeń? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerski    9

do zakładu , w tym roku wszystko na plasterki czyli była drobna.

Panie Pajej nie ma co oglądać, idzie tak jak i ziemniaki

u mnie we wsi jest nas trzech co Annami marchewkę kopiemy

jak dobrze idzie można około 40 ton drobnej przez dzień wykopać

tyle że my mamy dość lekką ziemię

 

Jak to możliwe ze 40ton cienkiej marchwi dziennie ukopiesz? Przecież to co najmniej hektar byś musiał wykopać co raczej jest fizycznie nie mozliwe na ten kombajn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

hektar marchewki anna sie wykopie ale trzeba 14 godzin 5 osób na maszynie i marchew wydajnosci rzędu wlasnie 40 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mszkup
      Koledzy muszę zasiać hektar marchwi i nie wiem jak to się robi.Interesuje mnie: termin siewu,nawożenie,czym siać,rozstaw rzędów,czym pryskaś,koszt uprawy jednego hektara,plon jest niejstotny.
    • Przez mariusz72
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś używa jakieś środki chemiczne jako dodatek do wody przy myciu marchewki?
      Po myciu w myjce bębnowej na marchwi robi się biały nalot.
      Chciałbym aby się ładnie błyszczała. Proszę o wskazówki.
    • Przez Tom85
      Witam Koledzy
      Temat załozyłem w celu podzielenia się waszą wiedzą. Chodzi mi abyście opisali jakie środki ochrony roślin stosujecie w uprawie marchwi i w jakim celu ( np. nazwa środka na co się go stosuje )
      pozdrawiam
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
    • Przez mateuszston
      witam, nie widze nigdzie takiego postu wiec zapytam, czy wie ktos moze gdzie na lubelszczyznie skupuja warzywa? marchew, buraczki, pietruszke? jakies kontraktacje itp z gory pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj