agro973

[marchew] Kopanie marchwi

Polecane posty

kris19911    9

2 sezony u nas kopał, i to dość dobry kombajn na mniejsze "przebiegi" ale jednak polski...

W mojej okolicy po MR ciężko uzyskać towar bardzo dobrej jakości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczo1995    0

2 sezony u nas kopał, i to dość dobry kombajn na mniejsze "przebiegi" ale jednak polski...

W mojej okolicy po MR ciężko uzyskać towar bardzo dobrej jakości...

no my wlasnie na ciezkich ziemiach redliny robimy na zime to do wiosny ladnie przemraznie ziemia i wschody i jakosc towaru jest bardzo dobra. no a na lekkich to normalnie wiosna


Zetor Forterra 9641
Zetor 3320
Ursus c330m
New Holland t5040

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Możliwe :) U nas jednak przyjęły się i zostały aktywne formownice :) Jednak do nich potrzeba siły....

Jakim kombajnem kopiesz warzywa i z jaką prędkością? bezpośrednio do skrzyniopalet na przyczepę i przebieranie? Ile ha warzyw siejesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczo1995    0

Możliwe :) U nas jednak przyjęły się i zostały aktywne formownice :) Jednak do nich potrzeba siły....

Jakim kombajnem kopiesz warzywa i z jaką prędkością? bezpośrednio do skrzyniopalet na przyczepę i przebieranie? Ile ha warzyw siejesz?

Kombajn mamy ALINA SUPERNOVA ale dokladnie nie wiem jaka predkosc bo do tej pory kopalem zetorem fofterra i nie pokazywal predkosci.. Ale moze oklo 2km/h w tym sezonie NH pojdzie z kombajnem to bede wiedzial :) Warzyw siejemy ok 14 -15h co roku. A warzywa kopiemy na przeyczepe prosto nie do skrzyniopalet bo u nas wszystko idzie na wszczesny zbior bezposrednio do sprzedazy. W zeszlym sezonie wygladalo to tak ze recznie do myjki z przyczepy.. :mellow: ale na ten sezon ma byc juz kosz przyjeciowy i nowa myjka i odsiewacz zanieczyszczen :)


Zetor Forterra 9641
Zetor 3320
Ursus c330m
New Holland t5040

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Przechowujesz coś, czy tylko na bieżąco? Jak wygląda linia myjąca? Wysyp z przyczep prosto na kosz, a później?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczo1995    0

Przechowujesz coś, czy tylko na bieżąco? Jak wygląda linia myjąca? Wysyp z przyczep prosto na kosz, a później?

Wszystko na bieżaca idzie. No na poczatku jest kosz przyjeciowy pozniej idzie na odsiewacz zanieczyszczen nastepnie bedzie ustawiona stara myjka do mycia wstepnego i pozniej ta nowa ze szczotkam,i z myjki na stol selekcyjny i do workow :) a w przypadku suchej cebuli zamiast myjek jest wstawiana łuszczarka


Zetor Forterra 9641
Zetor 3320
Ursus c330m
New Holland t5040

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Eee jak jest szczotka to widzę profesjonalnie :) To już to sobie wyobrażam, a kosz przyjeciowy to jakiś firmowy czy mniejszego producenta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczo1995    0

Eee jak jest szczotka to widzę profesjonalnie :) To już to sobie wyobrażam, a kosz przyjeciowy to jakiś firmowy czy mniejszego producenta?

Ale nie szczotkaraka tylko ta myjka z PRO VEGI ktora ma jeden wal szczotkowy w srodku. Kosz tez ma byc z PRO VEGI bo pytalismy o GRIMME to najtanszy 30 tys eur netto.. :mellow:


Zetor Forterra 9641
Zetor 3320
Ursus c330m
New Holland t5040

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlis804wd    3

Janczo- A można wiedzieć cenę tej czyszczarki? Bo ja jak się dowiadywałem to ceny bardzo duże.

kris- Ty masz czyszczarkę? Jak u cb wygląda linia myjąca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

@janczo coś chyba się zmieniło, bo my 23 tyś netto daliśmy za kosz i wyposażenie było dobierane.

@pawlis Niestety nie :mellow: u mnie jest wywrotnica, płuczka bębnowa i stół selekcyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczo1995    0

ale to nie jest szczotkarka ani tym bardziej czyszczarka to jest myjka z walem szczotkowym sam zobacz..

 

 

 

 

http://www.pro-vega.pl/pv/index.php?option=com_content&task=view&id=84&Itemid=61

koszt 2,5 metrowej w granicach 50 netto zalezy od wyposazenia

 

@janczo coś chyba się zmieniło, bo my 23 tyś netto daliśmy za kosz i wyposażenie było dobierane.

@pawlis Niestety nie :mellow: u mnie jest wywrotnica, płuczka bębnowa i stół selekcyjny

ale grimme masz??


Zetor Forterra 9641
Zetor 3320
Ursus c330m
New Holland t5040

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczo1995    0

Tak, zapraszam do galerii :)

a gdzie i kiedy kupowales? my pytalismy teraz jesienia w raitechu to taka cena powiedzial...


Zetor Forterra 9641
Zetor 3320
Ursus c330m
New Holland t5040

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Zamawiany był w styczniu 2011 a przyszedł w drugiej połowie września.Od ówczesnego monopolisty agrarady, może i w investrolu było by taniej ale jak już poszedł zadatek to było za późno, chociaż i tak kupiliśmy dość tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlis804wd    3

ale to nie jest szczotkarka ani tym bardziej czyszczarka to jest myjka z walem szczotkowym sam zobacz..

 

 

 

 

http://www.pro-vega....id=84&Itemid=61

koszt 2,5 metrowej w granicach 50 netto zalezy od wyposazenia

 

 

ale grimme masz??

 

A ta maszyna daje duzy efekt przy myciu np. marchwi? Bo ja widziałem marchew po czyszczarce, no ale to w sumie całkiem inna maszyna ;) Obecnie rynek został obstawiony marchwią z czyszczarki i coraz ciężej się sprzedaje marchew po zwykłej płuczce bębnowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczo1995    0

 

A ta maszyna daje duzy efekt przy myciu np. marchwi? Bo ja widziałem marchew po czyszczarce, no ale to w sumie całkiem inna maszyna ;) Obecnie rynek został obstawiony marchwią z czyszczarki i coraz ciężej się sprzedaje marchew po zwykłej płuczce bębnowej.

Nie wiem jakie sa efekty bo w mojej okolicy nikt jeszcze takiej myjki nie ma, a jak pisałem wczesniej ta myjka bedzie u nas pracowala pierwszy sezon teraz

 

Zamawiany był w styczniu 2011 a przyszedł w drugiej połowie września.Od ówczesnego monopolisty agrarady, może i w investrolu było by taniej ale jak już poszedł zadatek to było za późno, chociaż i tak kupiliśmy dość tanio.

No podlug raitechu to bardzo tanio.. Ale chociaz by i za ta cene to bysmy i tak grimme nie kupili bo za ta cene to mamy prawie cala linie z pro vegi a na nasze areały to mysle ze ta pro vega spokojnie wystarczy


Zetor Forterra 9641
Zetor 3320
Ursus c330m
New Holland t5040

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dami21    0

a który kombajn bedzie lepszy na ciężkie zioemie sator czy dewulf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dami21    0

na tak tylko że on jest sporo droższy i nie wiem czy warto wydawać tyle kasy jeśli sator by dobrze sobje radził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pajej    231

kpie ktos marchew przemysłowa bolkiem? jakby załozyc mu cos takiego

okolicy kopia wiekszymi typu grimme SL 20-70 ale ogłowic trzeba samemu. jaka miałby wydajność bolko i na jak wysoka przyczepa da rade wysypać

Rolnik z powołania :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppiotr    55

Ja kiedyś kopałem bolkiem, wydajność mała ale daje radę po małych przeróbkach, wysypiesz najwyżej na d-47 z burtami 50+30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mszkup
      Koledzy muszę zasiać hektar marchwi i nie wiem jak to się robi.Interesuje mnie: termin siewu,nawożenie,czym siać,rozstaw rzędów,czym pryskaś,koszt uprawy jednego hektara,plon jest niejstotny.
    • Przez mariusz72
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś używa jakieś środki chemiczne jako dodatek do wody przy myciu marchewki?
      Po myciu w myjce bębnowej na marchwi robi się biały nalot.
      Chciałbym aby się ładnie błyszczała. Proszę o wskazówki.
    • Przez Tom85
      Witam Koledzy
      Temat załozyłem w celu podzielenia się waszą wiedzą. Chodzi mi abyście opisali jakie środki ochrony roślin stosujecie w uprawie marchwi i w jakim celu ( np. nazwa środka na co się go stosuje )
      pozdrawiam
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
    • Przez mateuszston
      witam, nie widze nigdzie takiego postu wiec zapytam, czy wie ktos moze gdzie na lubelszczyznie skupuja warzywa? marchew, buraczki, pietruszke? jakies kontraktacje itp z gory pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj