agro973

[marchew] Kopanie marchwi

Polecane posty

kris19911    9

My dopiero tej jesieni zmechanizowaliśmy zbiór, bo człowiek po dniu ręcznego kopania nie miał siły "psa w tyłek kopnąć" a jeszcze chlewnia była i od 6 rano znowu w pole, jak warunki pozwalały....

Moim zdaniem powinno sie spokojnie kopać, u nas w okolicy kopią bolkami kto nie moze zdążyć albo ma przemysłową marchew, my natomiast na przechowanie i mycie kopiemy za nać żeby towar był 1 klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a ja kopię anną i też idzie, a wiele osób mówiło że się nie da, nic nie łamie, pierwsza klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajetan    0

My anną kopaliśmy kiedyś pasternak, szło, ale do połowy pola - tam gdzie było sucho. na cięższej wilgotnej ziemi nie było szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Kopie calkiem przyjemnie, tylko przydalyby sie hydrauliczne otrzepywacze z ziemi, duzo mniej szlo by wtedy na przyczepe.

Sam teraz zlozym wniosek na kombajn Sator tylko ta mniejsza wersje, 20k tanszy od tego duzego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Hydrauliczne wytrząsacze to piękna sprawa, ale znów przy słabej naci może 3/4 się urwać, ale na niektóre pola by się przydało. Moim zdaniem niezbędne są torpedy hydrauliczne bo niewielkie zachwaszczenie i kopanie staje się męką... tak zę torpedy na następny sezon będą na pewno, a wytrząsaczy raczej nie bo w planach jest kosz przyjeciowy i tam ziemia będzie odpadać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajetan    0

No rzeczywiście idzie ładnie. Oglądałem sporo tych filmów z Satorem, Aliną i Asa Lift w roli głównej, ale nie przekonałem się ze względu na konieczność późniejszego ogławiania - w naszym przypadku ponowne przewalanie całej pryzmy. A na przemysł jak to na przemysł - trzeba wykopać najtaniej i najszybciej jak się da. A co do kosza przyjęciowego, też zamierzam kupić w tym roku, narazie będzie wykorzystany tylko do cebuli. Znalazłem tani, bo nowy za 6500zł netto. Ciekawe jak się sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Pewnie chodzi Ci o ten z firmy EMPRO :)

W tym roku kupilem go, tylko nie korzystam z tego szerokiego kosza a zrobilem sobie taki maly na 1t skrzyniopalete i od razu podaje mi warzywa do pluczki.

Ja sobie te wytrzasacze od razu zamowilem, one glownie do piertruszki i pasternaku sa potrzebne, marchewka ma gladka skore i malo ziemi sie trzyma.

Mowisz zeby brac od razu hydrauliczne torpedy. mam 10 % zawyzona oferte wiec sie zmiesze w cenie.

 

@UP bolek tylko bez naci

Edytowano przez tomek84pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajetan    0

Zgadłeś :)A jak przechowujecie warzywka? Wnioskuję że kris19911 ma chłodnię? Sprzedajecie na giełdzie, czy macie stałych odbiorców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Torpedy hydrauliczne to tylko 1000zł ale wygoda nieoceniona :)

Tak mam chłodnie, towar nie jest poprawiany ręcznie, jedynie w tym roku wył paletowany i odbierane przy okazji gorszej jakości korzenie.

Handlujemy z stałymi odbiorcami, można by jeździć na giełdę , ale nie ma kto(jedna osoba praktycznie cały czas na giełdzie), a tak to towar zamówiony, ładuje, zawożę zdejmuje i do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

kris19911 jeśli możesz to napisz ile dałeś za tego satora ? I jak wiesz ile ten mniejszy kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajetan    0

Pisał kilka postów wcześniej. Sator Compact z tego co pamiętam, kosztuje 89tyś netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Aż tak zdrożał? Ja myślałem o Dewulfie bo u mnie tylko takie mają i z tego co widze dobrze sobie radzą, tylko że wolał bym coś mniejszego bo będę siał ok 5 ha ... Ciekawe czy bolkiem by się kopało??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajetan    0

110 netto kosztuje Sator XXL, 89 tyś netto Sator Compact - ten mniejszy. Dzwoniłem ostatnio do dealera, podał mi takie ceny.

Bolkami kopią, osobiście nie próbowałem, bo z kim nie rozmawiałem, to odradzał.

Pyra 1500 to kombajn niby uniwersalny, ma przystawkę do marchwi, cebuli, a założenia kopie ziemniaki. W sumie taki Bolek, tylko większy i droższy :)Produkuje go Unia. Cena z oferty - 80 tys netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Tyle to ja wiem ale jeden radzi sobie lepiej drugi gorzej :P

Tak z ciekawości dużo siejesz tej marchwi? Jaką masz formownicę do redlin?

Edytowano przez pasiu66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Satory różnią się głównie wydajnością bo aparat ogławiajacy jest ten sam, głównie szerokość taśm i pasy trzymajce nać.

marchewki niewiele bo około 3-4 ha. Formownica ma dopiero przyjechać AUR3 Weremczuka

Do tej pory facet siał nam usługowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczo1995    0

A jak te kombajny np. alina, simon sprawują się w buraczku czy selerach???

wykopac idzie ale trzeba poprawiac. ja kopalem w tym roku pierwszy sezon alina supernova marchew pietruszke buraczka i seler najlepiej mi sie kopalo pietruszke

 

Satory różnią się głównie wydajnością bo aparat ogławiajacy jest ten sam, głównie szerokość taśm i pasy trzymajce nać.

marchewki niewiele bo około 3-4 ha. Formownica ma dopiero przyjechać AUR3 Weremczuka

Do tej pory facet siał nam usługowo.

jaki ciagnik bedziesz mial do formiarki??a ten model AUR3 to robi 3 redliny?? bo szczerze mowiac to jeszcze takiego nie widzialem tylko jak juz to AUR2 LUB 4


Zetor Forterra 9641
Zetor 3320
Ursus c330m
New Holland t5040

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczo1995    0

Jest u mnie w galerii. AUR3 robi 3 radliny. Iwan go ciąga :D

MY MAMY MR4 I NH T 5040 Z NIM CHODZI. A TY MASZ JAKIS KOMBAJN?

 

MY MAMY MR4 I NH T 5040 Z NIM CHODZI. A TY MASZ JAKIS KOMBAJN?

JUZ WIDZIALEM KOMBAJN W GALERII :) I JAK SIE SATOR SPRAWUJE ?? DLUGO JUZ GO MASZ??


Zetor Forterra 9641
Zetor 3320
Ursus c330m
New Holland t5040

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mszkup
      Koledzy muszę zasiać hektar marchwi i nie wiem jak to się robi.Interesuje mnie: termin siewu,nawożenie,czym siać,rozstaw rzędów,czym pryskaś,koszt uprawy jednego hektara,plon jest niejstotny.
    • Przez mariusz72
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś używa jakieś środki chemiczne jako dodatek do wody przy myciu marchewki?
      Po myciu w myjce bębnowej na marchwi robi się biały nalot.
      Chciałbym aby się ładnie błyszczała. Proszę o wskazówki.
    • Przez Tom85
      Witam Koledzy
      Temat załozyłem w celu podzielenia się waszą wiedzą. Chodzi mi abyście opisali jakie środki ochrony roślin stosujecie w uprawie marchwi i w jakim celu ( np. nazwa środka na co się go stosuje )
      pozdrawiam
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
    • Przez mateuszston
      witam, nie widze nigdzie takiego postu wiec zapytam, czy wie ktos moze gdzie na lubelszczyznie skupuja warzywa? marchew, buraczki, pietruszke? jakies kontraktacje itp z gory pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj