agro973

[marchew] Kopanie marchwi

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agro973    41

Jeśli w złym dziale zamieściłem temat to proszę o przeniesienie. Przejdźmy do setna spraw a mianowicie czym kopiecie marchew(proszę podać nazwę i symbol kombajnu), jaką macie wydajność, jakim ciągnikiem kopiecie,ile macie ha marchwi,jakie odmiany i jak się kombajn sprawuje i ile go użytkujecie?

Temat zakładam z ciekawości bo może innym się przydadzą takie informacje.

Edytowano przez dogberry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Witam my kopiemy Grimmem DL 1500 kombajn nie jest nasz wypożyczamy go ciagał go zetor 10540 pow uprawy 5 ha odmiana Joshi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajetan    0

Koledzy odświeżam temat.

Mam zamiar maksymalnie zmechanizować zbiór marchwi, w związku z tym zastanawiam się jaki kombajn nadawałby się najlepiej. Do tej pory ogławiamy dwurzędową obcinarką Weremczuka i później kopaczka lub wyorywacz, a jeśli nie ma warunków to zbiór ręczny w pełni (poza Wyorywaniem).

Jaki kombajn można zastosować do zbioru marchwi (z możliwością ogławiania). Czy na forum są użytkownicy kombajnów ASA-LIFT lub Simon, czy też Alina? Zastanawiam się jak w praktyce wygląda praca tych maszyn. Czy dają sobie radę także na cięższej, gliniastej glebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Simone raczej jest kombajnem z wyższej półki więc o ile marchew utrzyma nać to da rade ja wykopać. Ja czekam bo mozę w tym tygodniu w końcu przyprowadzą do mnie kombajn SATOR XXL. Kombajn od czerwca ma już kolega kopie i obiera niemalze jak ręcznie. A co do cięższych gleb to o ile marchew pietruszka czy co tam ma mocna nać to radzi sobie napewno lepiej niż Alina z Weremczuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajetan    0

Nie słyszałem w sumie Satorze, ale już słyszę :)A jaki to przedział cenowy? Czekam więc na opinie. My męczymy dalej ręcznie :/

 

Witam Ponownie.

Kolego kopałeś tym Satorem? Jak się sprawuje maszyna?

W przyszłym sezonie zamierzam kupić kombajn i zastanawiam się co wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Tak już po wykopkach. Kopało się względnie dobrze, tylko na ciężkich ziemiach szło dużo ziemi, ale radził sobie dobrze, ale jeśli myślisz o zakupie kombajnu to bardziej polecę ci Dewulfa (tylko nie wiem jaka cena, jeśli podobna dewulf napewno będzie lepszy), nie zabija naci w okolicy noży, reszta bardzo podobna. Ja za Satora dałem 120 tyś brutto. Zobaczymy jak będzie się spisywał po 2-3 sezonach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Koledzy odświeżam temat.

Mam zamiar maksymalnie zmechanizować zbiór marchwi, w związku z tym zastanawiam się jaki kombajn nadawałby się najlepiej. Do tej pory ogławiamy dwurzędową obcinarką Weremczuka i później kopaczka lub wyorywacz, a jeśli nie ma warunków to zbiór ręczny w pełni (poza Wyorywaniem).

Jaki kombajn można zastosować do zbioru marchwi (z możliwością ogławiania). Czy na forum są użytkownicy kombajnów ASA-LIFT lub Simon, czy też Alina? Zastanawiam się jak w praktyce wygląda praca tych maszyn. Czy dają sobie radę także na cięższej, gliniastej glebie?

Wuja ogławiał obcinarką grimma i tarcze musiał mieć odkręcone bo mf 255 nie dawał rady, kupił weremczuka, identyczna jak ten grimme i mf'ik kręci nią idealnie i z tarczami, poźniej c-330 z bolko wjeżdza :)

 

A Dewulf coś okolo 250tys Euro jak dobrze pamiętam, u wuja w grupie mają, 70t na godzine wygrzebie z ziemi, to jest wydajność oszałamiająca, inne okopowe tez tym zbierają :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieciel    0

mój znajomy ma 100ha zbiera to jednożendowym kombajnem grimme ma około 4tyś ton park maszynowy ma rozbudowany fest przymierza sie do kupna samojezdnego grimme.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

To już plantatorzy wielkoobszarowi, ja mam w sumie coś około 30ha więc staram się wycisnąć z tej powierzchni jak najwiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajetan    0

U mnie powierzchnia uprawy będzie wynosić 12 ha.

Nie wiem czy jest sens przy takim areale inwestować w maszynę za 120 tys. zł, zastanawiałem się nad tym bolkiem, ale słyszałem różne opinie. A co sądzicie o Alinie z Weremczuka? Pewnie będę szukał sprzętu używanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Towar po bolku na mycie raczej się nie nadaje.... zwłaszcza biały który łatwo poobdzierać. No Alinami też kopią tylko że wydajność jest mniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

Wuja ogławiał obcinarką grimma i tarcze musiał mieć odkręcone bo mf 255 nie dawał rady, kupił weremczuka, identyczna jak ten grimme i mf'ik kręci nią idealnie i z tarczami, poźniej c-330 z bolko wjeżdza :)

 

A Dewulf coś okolo 250tys Euro jak dobrze pamiętam, u wuja w grupie mają, 70t na godzine wygrzebie z ziemi, to jest wydajność oszałamiająca, inne okopowe tez tym zbierają :(

 

a czy po tej obcinarce towar nadaje się na przechowanie do wiosny? chodzi o marchew, pietruszke, buraczki ćwikłowe itp. i czy po takiej obcinarce to warzywa jedynie na przemysł czy na handel w formie nieprzetworzonej też nadaje się ? przepraszam za moje pytania ale nie uprawiam żadnych z wyżej wymienionych warzyw i nie mam żadnego pojęcia o ich uprawie i sprzedaży. Będę wdzięczny za jakąkolwiek odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajetan    0

Po obcinarce kolego, to jedynie do szybkiej sprzedaży. Nie wiem jak to jest w przypadku buraczków ćwikłowych, ale pietruszka, marchew itp. do przechowania, to jedynie z nacią oberwaną przy główce. Jeśli do przechowania zostawisz warzywo obcięte obcinarką, lub nożem, zwiędnie w ciągu kilku dni. W przypadku obcinarki weremczuka można jednak podnieść piły tnące, wtedy nać jest jedynie obijana poprzez dwa wałki z pasami i myślę, że taka z powodzeniem nada się do przechowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Tsk dokładnie, unosi się tarcze i wyłącza napęd hydrauliczny, a jak się dobrze ustawi to mozna tak pracę wykonać ze 70% będzie obcięte na zero ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cipekfan69    0

aha dziękuje ślicznie za odp ale jedno mnie zastanawia przy sprzedaży towaru na wiosne to jak ucinacie te końcówki z resztą naci ? jedynie ręcznie czy istnieje może jakiś ogławiacz stacjonarny ? a może sprzedajecie z tą końcówką naci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajetan    0

Kolego z tego co wiem, są dwie firmy produkujące ogławiacze stacjonarne do marchwi, też przymierzam się do zakupu, ale nie wiem jak one sprawdzają się w praktyce. Jeśli potrzebujesz kontaktu, napisz do mnie.

Mnie interesuje jeszcze kwestia przechowania marchwi do wiosny - do tej pory sprzedawaliśmy bezpośrednio z pola.

Jak koledzy przechowujecie marchew - większe ilości? W chłodniach czy też w magazynach bez regulowanej atmosfery? Jak najlepiej przechować żeby nie zwiędła i nie zgniła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajetan    0

Koledzy czy ktoś ma doświadczenie w kopaniu marchwi kombajnem Pyra 1500?

Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw (rozmawiałem z dealerami Asa-Lift, Satora, Weremczuka) do wniosku wpisałem właśnie kombajn Pyra 1500. Nie wiem, czy będzie to trafna decyzja, mam nadzieję, że będzie kopać marchew z powodzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Jaka cena kombajnu i co bedziesz później z tym towarem robił( na mycie, brudna czy całkiem przemysł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajetan    0

cena z oferty to 80 tyś netto. Marchew ma iść na przemysł - kombajn - przyczepa - samochód i na przetwórnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajetan    0

No mam tylko nadzieję, że nie będzie miała problemów z kopaniem, że będzie to w miarę sprawnie szło. Bo utopić tyle grosza byłoby trochę szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kajetan    0

To w takim razie nie utopiliście, bo kopiecie nim :) Ja się boję, że wogóle nie będę mógł tą Pyrą kopać, więc wtedy utopię, ale mam nadzieję że się sprawdzi. Będę obcinał na redlinach Weremczukiem, kopał Pyrą, kilka osób na kombajnie niech przebierają bryły i kamienie, na przyczepę i do przetwórni. Zobaczymy czy będzie tak różowo, ale dopiero w 2013. Do tej pory nie sieję marchwi. Pies tarmosił ten ręczny zbiór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mszkup
      Koledzy muszę zasiać hektar marchwi i nie wiem jak to się robi.Interesuje mnie: termin siewu,nawożenie,czym siać,rozstaw rzędów,czym pryskaś,koszt uprawy jednego hektara,plon jest niejstotny.
    • Przez mariusz72
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś używa jakieś środki chemiczne jako dodatek do wody przy myciu marchewki?
      Po myciu w myjce bębnowej na marchwi robi się biały nalot.
      Chciałbym aby się ładnie błyszczała. Proszę o wskazówki.
    • Przez Tom85
      Witam Koledzy
      Temat załozyłem w celu podzielenia się waszą wiedzą. Chodzi mi abyście opisali jakie środki ochrony roślin stosujecie w uprawie marchwi i w jakim celu ( np. nazwa środka na co się go stosuje )
      pozdrawiam
    • Przez maciekmaciek30
      Witam,
       
      oriętujecie się może jak z kontraktacją na warzywa(kapusta i marchew głównie) rejon woj. Pomorskie,
       
      moze jakies przetwórnie w rejonie biora te warzywa?
    • Przez mateuszston
      witam, nie widze nigdzie takiego postu wiec zapytam, czy wie ktos moze gdzie na lubelszczyznie skupuja warzywa? marchew, buraczki, pietruszke? jakies kontraktacje itp z gory pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj