Zaloguj się, aby obserwować  
lambogrand

problem w stoll v100 z czujnikem

Polecane posty

lambogrand    52

Niedawno kupilem kombajn buraczany stoll v100 a poniewaz w okolicy sa same neptuny niemam sie kogo poradzic, podejrzewam ze nie dziala czujnik podnoszenia kombajnu otoz oposzczam to leci na doł a ten czujnik dolny nawet nie swieci jak recznie prubuje dzwignac jak sprawdzic czy nie dziala?.Z jojstika wszystko dziala czy da sie zastapic ten czujnik jakims innym dzialajacym na tej samej zasadzie??? bo ten jest drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek11    4

Mieliśmy ten sam problem to kupiliśmy nowy i dobrze działa. Chyba nie ma tanich zamienników tylko trzeba kupić oryginalny ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

krzysiek11 powiedz mi jaki mam kupic czerwony czy niebieski czujnik bo niemam pojecia ktory to odpowiada za podnoszenie kombajnu u mnie niedziala ten dolny ale farby zdarte sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek11    4

My kupiliśmy niebieską (tą droższą) i wszystko dobrze działa. Ale niektórzy mówią że to niema żadnej różnicy czy czerwona czy niebieska... Więc proponuje przełożyć tą działająca kostkę w miejsce tej zepsutej, i zobacz czy działa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

dzieki za pomoc jutro pozamianiam te czujniki i zobacze co bedzie a to co zauwazylem to ze w tym podejrzanym czujniku nie swieci sie nic a na pozostalych swieca diody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Jest różnica, niebieski jest tylko jeden, a 3 są czerwone, niebieski charakteryzuje się tym ze ma chwilę zwłoki, czerwone mają po jednej diodzie i odrazu mają reakcje, a niebieski ma 2 diody i pierwsza tez odrazu sie zapala a po chwili druga i dopiero idzie sygnał na skrzynkę, musi być ten od podnoszenia niebieski bo tak to skakałby wyorywacz, a tak to on płynnie dobiera sobie wysokość :D

 

 

 

A pamiętasz o tym ze dżoj musi pozostać w pozycji opuszczania zeby automaty działały?

 

 

 

Zamieniki są, w sumie w naszym stollu są 3 rodzaje czujników, 2 fabryczne, jeden zamienik, i druga samoróbka tzn. czujnik ruchu podłączony przez przekaźnik, ten czujnik to groszowe sprawy niby ale nie spełnia w pełni swojego zadania, troszkę się przybrudzi i już nie działa...

 

 

Jak nie działa dolny to to jest własnie ten niebieski z dwoma diodami i zwłoką...

 

Radzę za duzo nie ingerować samemu w elektronikę w tym kombajnie, sami chcieliśmy zamienić zamiennik na oryginał bo podejrzany był, źle kable podłączyliśmy i oryginał poszedł sie pier***, a ceny wiadomo jakie są...

 

 

A moze ma ktoś jakis namiar na zamieniki?


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

a niebieski ma 2 diody no wlasnie zauwazylem ze 2 diody swieca sie przy skrecie w lewo a 2 pozostale czujniki swieca 1 dioda 3 podejrzany czujnik nie swieci zadna dioda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Możliwe ze się świecą, to nie ma nic wspólnego ze skrętem w lewo, a jak w Twoim przypadku ma to coś z elektroniką namieszane moze być...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

dzis rozmawialem z gosciem co za 200zl mi w poniedzialek wysle czujnik niebieski jakis zamiennik zobacze co to bedzie bo 900zl za oryginal niebede bulic,marcin974 a ty z czego podpasowales czujnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

ten zamiennik udało sie wyrwać za 250zł od człowieka który handluje kombajnami, z kads miał nowy zamiennik, jak bedziesz miał to przed montażem wrzuć foto i pokaz nam :blink:

 

 

 

W swisspolu gdzie zaopatruje się w części a czujnik cos okolo 700zł chcą...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Lepiej nie szukaj okazji :D

 

 

Czujnik ok.


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

zalozylem oryginal ze swispolu niebieski i chodzi bardzo dobrze a zamiennik albo zbyt czuly albo sie zawiesza czasami jakas lipa, kupilem nowe gumy do czyszczarki bo brudno kopal jak czyscicie te elektro zawory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Przeczyścić to sobie można kombajn po pracy, zaworów lepiej nie ruszaj, jak działają.

 

 

Jak masz jakies wątpliwości czy jakiś nie działa to na wyłączonym silniku nadstaw uszy nad blok z nimi i nasłuchuj czy cyka coś czy nie, nawet palec jak położysz na zaworze to powinieneś czuć jak puka :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

Nie ruszam tych zaworow dzialaja dobrze, dzis kopalem buraki ale przy sobocie do 15 odstawe mam na 8 pazdziernika ten kombajnik idzie jak burza chyba bede musial przerwe zrobic bo za szybko wykopie <_< a neptuna juz w krzaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Witam a mógłbyś zrobić foty tego V100 ? ile km/h nim chodzisz w takich dobrych burakach? jak z czystością kopania oraz ogławiania? to ile dziennie wykopiesz? jakim ciągnikiem śmigasz? pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lambogrand    52

kopie nim 7km/h buraki sa nierowne w tym roku na podmoklych polach i w dolinie mniejsze na gorkach i prostym wieksze wiec ciezko ustawic dobra psinke trafia sie buraki nieogloione i to musze jeszcze obczaic a chodzi z lamborghini grand prix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Mam walnięty czujnik czerwony (ten bez zwłoki)rozebrałem młotkiem i inaczej się nie dało

-kontrakton NO 15x2,6mm

-przekaźnik 12V

-LED z rezystorem

-i winowajca dioda zabezpieczająca równolegle do cewki przekaźnika

Praktycznie ocalał tylko przekaźnik i płytka, czeka mnie wydatek rzędu 5zł.

Nie wiem za co te 650zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

No to Panowie, co do czujnika, jak kto by chciał kupić nowy zamiennik to oferuję takie cudo za 200zł + ewentualna przesyłka pocztą :)

 

Na kontraktonie deczko większym od fabrycznego, cos okolo 3mm, bardzo ładnie zbiera sygnał...

 

 

Kontakt 661995047


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Wszystko poskładałem dziali identycznie jak oryginalny, no i kosztowało mnie100 razy mniej <_< Jeszcze polakieruję i zaleję silikonem albo innym G.. co by woda nie popsuła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Masz łeb i ch**j to kombinuj <_<

 

 

Takie klejenie sylikonem to nie robota, trzeba było ubrać w nową puszeczkę, to nie robisz na jeden sezon tylko na lata ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

Uważam że kolega Ansu bardzo dobrze z zrobił zalej silikonem albo żywicą i będzie git ale pamiętaj że jak zalejesz tak amen już nie rozbierzesz tego później więc albo pomyśl nad puszką jakąś dekielki czy coś zamykanym na silikon ale od biedy zalewanie całości tez jest ok. Ansu zrobiłeś tego jakieś zdjęcia? kiedy pokażesz foty kombajnu i Twoich napraw? jaki masz ogławiacz trapezowy ? pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Puszka z wtyczką przeżyły demontaż młotkiem <_<

Pytka ścieżki poprzepalane i obudowa przekaźnika popękana, miały pozostać ale chyba wymienię całe bebechy.

Płytka z czerwonego czujnika ma wolne miejsce na elementy potrzebne w niebieskim czujniku ze zwloką.

Ważne że działa nawet z takiej samej odległości się załączą

1dcbc559a4892bddm.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Eeee to Ty masz inny czujnik, ja rok temu jak rozebrałem to wszystko było plastykiem zalane, nie było wcale mowy by naprawić go :mellow:

 

Ja temten to brzeszczotem ciąłem wtedy :P


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez GranicaMen
      Cześć, jak w temacie z siłownika leje się olej i przydałoby się go oddać do regeneracji, przystąpiłem do jego demontażu i z przodu bez problemu wyjąłem zabezpieczenie ze sworzniem ale z tyłu pod podestem siedziałem z 2 godziny i nie dałem rady wyjąć sworznia. W jaki sposób jest zabezpieczony i gdzie znajduje się zabezpieczenie aby go wyjąć, góry dzięki 
    • Przez prometeusz
      witam :rolleyes:
      proszę o porady użytkowników sortowników, który sortownik będzie lepszy, wydajniejszy, oraz będzie miał mniejsze straty, tj będzie mniej kaleczył ziemniaki
      rolkowy, coś takiego
      http://www.iagro.pl/sortownik-do-okopowych,at-20993.html
      czy może sitowy, coś takiego
      http://www.krukowiak.com.pl/kfmr/index.php?option=com_content&view=article&id=69&Itemid=190&lang=pl
    • Przez BELLAAGRO
      Witam wszystkich
      czy posiada ktoś z was instrukcje obsługi do sadzarki s211 na taśmie? Potrzebuje zmienić szerokość na 75 i sprawdzić gęstość siewu i chciał bym to zrobić zgodnie z instrukcja.
    • Przez SanchoPansa24
      Witam, musze kupic kombajn do ziemniakow i chcialbym abyscie doradzili mi jaki wybrac, i wyjasnili kilka niewiadomych. A wiec tak posiadam 10ha ziemniakow pierwszy rok. Przed posadseniem zostaly wybrane kamienie odkamieniaczem stone system nastepnie uformowane redliny radlem oraz zasadzone ziemniaki sadzarka grimme 32b. Nastal czas wykopu wiec jaki kombajn kupic? Budzet w tym.roku to jakies.20/25 tys, kombajn raczej jednorzedowy ze zbiornikiem i separatorem kamieni zastanawialem.sie nad grimme sl 750 ? Drugie pytanie : czy wykopie normalnie rzadek tym Kombajnem ? najpierw chcialem kupic kombajn anne ale podobno rzadki po.sadzarkach grimme w tym.systemie uprawy sa zbyt szerokie aby je wykopac anna.
      Tak jak mowie nie mialem.nigdy stycznosci z uprawa ziemniaka i zbiorem wiec za.kazda cenna rade bede bardzo wdzieczny pozdrawiam.
    • Przez Tomek12
      Czekam na wskazówki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj