Dzik90

MTZ PRONAR--->MTZ BELARUS

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Dzik90    6

Jestem ciekawy kto z Was miał MTZ i kupił kolejnego MTZ belarus :D ?Ktoś kto kupuje traktor tej samej marki musi być chyba zadowolony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy84    28

u nas były napoczątku MTZy 82 po czym dokupilisim Pronary 1025 co roku co raz więcej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolste    0

o ile wiem to ojciec mial pierwszego nowego mtz 80 z 89r potem przybyl nowy mtz 82 96r i 1221 w 2008r sa to maszyny nie do zqajebaniu przynajmniej moje. w 2005r zaminilismy mtz 80 na 952

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromaro    9

1996 ojciec kupił MTZ 82TSA sugerując sie trwałością i niezawodnością tego ciągnika postanowił kupić Pronara 1221...

o MTZ-cie moge duzo powiedziec pozytywów ale o Probarze juz nie bardzo...

2006 roku powiedzenie jaka cena taki traktor nabrała tylko potwierdzenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

w 2004r. kupiliśmy pronara sugerując sie tym ze stare mtzy są nie do zdarcia, to pierwszy i raczej ostatni mtz w naszym gospodarstwie, trwałością nie dorównuje staremu mtz'owi


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Trzeba było brać oryginał z białorusi tańszy i lepszy tylko desing moze bardziej zacofany był :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
w 2004r. kupiliśmy pronara sugerując sie tym ze stare mtzy są nie do zdarcia...

to kupiłeś PRONARa a osądzasz MTZ'a?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Posta nie doczytałes?

 

 

to pierwszy i raczej ostatni mtz w naszym gospodarstwie, trwałością nie dorównuje staremu mtz'owi

 

 

 

No tak, trochę źle ująłem bardziej by pasowało "Nowy MTZ" niz "MTZ"

 

 

 

Przecież pronar to jeden h** co mtz tylko w innym opakowaniu :D


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo013    0

najpierw ojciec mial jumza potem kupił mtz 82 z 87r ktorego mielismy do 2007 i sprzedalismy poczym znowu kupilismy 82 z 94r i 80 z 90r a teraz jestesmy w trakcie kupowania nowego 952 te traktory sa nie do zdarcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Posta nie doczytałes?

 

 

 

 

 

 

No tak, trochę źle ująłem bardziej by pasowało "Nowy MTZ" niz "MTZ"

 

 

 

Przecież pronar to jeden h** co mtz tylko w innym opakowaniu :P

 

O niestety nie. Oryginały białoruskie są o wiele lepiej wykonane. :D I tańsze


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Chodzi Ci o to że białorus/mtz jest lepszy niż pronar który jest zrobiony na belarusie?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Tak chdozi mi o to że oryginalny ciagnik z Minska jest lepiej wykonany niż w Narwi


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Też mnie to nurtuję, jeszcze na pewno nie miałeś z tymi traktorami tyle styczności by tak sądzić...


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Miałem 20 lat MTZ 82 ,oczywiście od nowości.Gdy przyszedł czas na wymianę ciągnika zainteresowany byłem ponownie tym modelem.Po obejrzeniu kilku modeli ciągnika rodem z Mińska,wybór padł na ciągnik Pronara.Ktoś kto twierdzi że białoruski wyrób jest lepiej wykonany,albo nie wie co mówi,albo nie posiadał obu ciągników by je porównać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Jakość części made in Łukaszenka w obydwu ciągnikach jest porównywalna, czepiał bym się polskich dodatków i partactwa.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Polskimi dodatkami jest kabina,wyposażenie elektryczne,inne opony(tył Barum,przód Kormoran.

To niewiele,ale jednak kultura wykonania lub jakość zastąpionych podzespołów przemawia za Pronarem.

Jeśli chodzi o partactwo,to istnieje zasada że im bardziej na wschód tym skala jego jest większa.

Polska na szczęscie jest dla Białorusi zachodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Tylko trzeba pamiętac że długo pronar sciągał gotowe podzespoły. Najgorzej jak zaczeli od postaw sami składać :P Fakt, desing i kabine to trzeba polakom zostawić.


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie zawsze oryginał jest lepszy.Reed Bull korzysta z silników Renault.Niestety w bezpośredniej konfrontacji oryginał przegrywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil385    1

Tak wiemy kolego @UrsusCzesio że nawet najnowszy Fendt jest gożej wykonany niż Belarus z Mińska 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIRAS699    0

JA muszę powiedziec jedno miałem MTZ i kupiłem Pronara i mam takie poruwanie gości orał Fendem 312vario TSM (125KM) pługiem 4 skibowym obrotowym ja orałem Pronarem 1025 (105KM) z czwurką obrotową na polu obok i moge powiedzieć jedno żę szybciej jeżdziłem od niego może i fend jest wygodniejszy ale poco dawać tyle kasy za fenda jak pronarem zrobisz to samo ale szybciej dodam że pługi były takie same i głegokości orki poruwnywalna.MTZ czy PRONAR to ciągniki nie do zajeżdzienia MTZa mam 20 lat nic wielkiego się nie psuło nic do niego nie dokładałem taksamo jak do pronara którego mam 6lat nawet filtrów nietrzeba wymieniać a do fenda ile kasy trzeba dać za głupi filter czy olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Pamiętaj o jednym - MTZtem czy PRONARem nie wyjeździsz 12-16godzin dziennie i wieczorem dasz radę pogadać z rodziną a zachodnim sprzętem tak (wygoda ma czasem znaczenie).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

popraw linka bo strasznie smiecisz.

 

Wygoda ma znaczenie - chcesz życ o 10 lat krócej? Ja nie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

ale jam mam poprawic ten link sporo kopiuje go z przegladarki tak jak jest i wyskakuje po wyslaniu POSTA takie bzdury.

Weż kliknij na odpowiedz w powyższym mym poscie a zobaczysz prawidłowy link :D

 

KOMFORT

Jak bym wygrał w lotto to bym na to patrzał ale w obecjen sytuacji finanse biorą góre

A co do życia dłużej u mój śp. sąsiad miał 100lat i on jak pracował na gospodarce to nie patrzał na komfort i jakoś kilkadziesiąt latek przezył taka mała dygresja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zapytać posiadaczy ciągników mtz Pronar 82 w wersji sa i tsa o opinie o tych ciągnikach i o tym co należy sprawdzić przy zakupie tych ciągników.
    • Przez iridium3000
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jakim zakresie obrotów najlepiej się poruszać w celu ekonomicznego spalania 952.3 w czasie transportu i prac polowych.
      W orce trzymam 1800obr w transporcie 1600obr 
      Myślicie że można by zejść w pracach polowych do 1600obr a w transporcie 1400obr czy to za mało?
      Z tego co widziałem nowy  Fendt  120koni w orce latał na 1550obr. Dla tego jestem ciekawy czy w MTZ również można zejść z obrotów w celu redukcji spalania.
    • Przez ZaqAMG
      Witam
      Doczytalem w instrukcji ze na tym wyswietlaczu powinny wyswietlac sie nie tylko motogodziny ale rowniez inne parametry typu predkosc aktualna,spalanie
      Przeszukalem caly internet i niemoge nigdzie znalezc informacji jak to wlaczyc/zaprogramowac
      Prosze o pomoc gdyz serce mnie boli od kiedy dowiedzialem sie ze Belarus posiada takie bajery a Ja z nich niekorzystam 😅
      69505144247__413679D2-5B28-4DB4-B4D4-22D5D0D49D34.MOV
    • Przez Lipowa
      Witam. Wie ktoś może lub ma opisane przewody które wychodzą z kostki która znajduje się pod deska rozdzielczą? Lub gdzie takie coś kupic ?
      20240326_145521.heic 20240326_145517.heic 20240326_123552.heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj