dzikv

TYTAN13 z uni czy N229 z warfamy

Polecane posty

dzikv    0

Witam wszystkich

Przymierzam sie do zakupu rozrzutnika , na uwadze mam trzy modele (TYTAN13 z uni N229 i N265 z warfamy) . Co mozecie powiedziec mi o tych maszynach, ktora z nicz Mozecie polecic jako sprzet trwaly i praktyczny?

Jaki adapter jest lapszy cztero czy dwu walcowy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

ja bym wziął n265 ma 13.8 m3 pojemności bo n229 ma 12.4 m3 a tytan ma tylko 11 m3 . Obornika zawsze ładuje sie kopiato "ile wlezie" poco komu ładowność skoro nie będzie gdzie wcisnąć tego g@wna :D czy do zwózki zielonek będzie w sam raz taka więkrza ładowność no i cena n265 chyba 64 tyś brutto kosztuje moim zdaniem to nie wiele chociaż do tytana można w opcji wziąść skrzynie z dwoma prędkościami to też jest plus ale ja i tak bym wziął n265.

Czteri o dwu walcowy każdy jest dobry pod jakimś kątem , dwu walcowy szerzej rozrzuca i lepiej sobie radzi z ubitym obornikiem ma więkrzą bezwładność i chyba prędkość kątową ale tego już pewny nie jestem a minus jest taki że troche więcej mocy potrzebuje, cztero-walcowy potrzebuje mniej mocy ma mniejszą szerokość roboczą i chyba tak mi się tylko wydaje że równiej rozrzuca .


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechu87    0

Zależy ile możesz wydać na rozrzutnik ale widzę że szukasz w granicach 70 000 netto. pomyśl może nad rozrzutnikiem z wyższej półki... Mam na myśli markę MENGELE

Rozrzutnik 8 tonowy, który ma skrzynię od 11 ton ma najlepszą wersję podłogi czyli drewnianą, ocunkowaną ramę możliwość zamontowania różnych adapterów pionowy dwuwalcowy pionowy czterowalcowy

poziomy dwuwalcowy i najlepszy moim zdaniem dwuwalcowy poziomy z talerzami rozrzucającymi... najlepszy gdyż uzyskujemy dwie maszyny w jednym rozrzutnik obornika i rozsiewacz wapna

gdyż ten rozrzutnik jest do tego przystosowany.... Co do rozrzutników polskich to unikaj jak ognia tytanów kiepskie zaczepy i bardzo duże zapotrzebowanie na moc, wysoki załadunek

i przekładnię która wysiada .... warfama ma zle umiejscowiony tandem bo przy końcu rozwożenia gdy ładunek jest na tyle odciążą tylną oś ciągnika w ten sposób, że bez przedniego napędu nie da rady pracować... sprzedaję maszyny wszystkich trzech marek więc piszę tutaj opinie klientów.... jeżeli interesują Cię ceny czy informacje szczegółowe napisz jarecki.grzegorz@wp.pl

chętnie pomogę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sthil007    62

Pracowałem tytanem 13 z adapterem dwu walcowym głownie przy pomiocie kurzym bardzo równo i szeroko rozrzuca byłem pozytywnie zaskoczony maszyną polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikv    0

Tez jestem tego zdania ze pojemnosc jest wazniejsza niz ladownosc alw warfamie nie moge zrozumiec zapotrzebowania mocy

N229 13 T 130KM przy 12,4 m pojemnosci potrzebuje wiecej mocy niz N265 , ktory pprzy 13,8m potrzebuje tylko 110 KM Zastanawia mnie to bardzo bo te kola sa troche male jak do takiej ladownosci im wieksze tym chyba lzej sie go ciagnie , takie jest moje zdanie .

N265 bardziej by mi pasowal bo moj ciagnik ma 120 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikv    0

NA to wyglada .Marki MENGELE raczej nie znam ,przyczepy zbierki podobno robili dobre . To i moze rozrzutniki sa ok. trzeba by zobaczyc na zywo i porownac , bo co do awaryjnosci to tego sie nie przewidzi przeciez ,jednemu chodzi maszyna drugiemu sie psuje zalezy jak sie trafi .Ja raczej stawiam na polskie maszyny zawsze troszke tansze no i z czesciami latwiwj ,chociaz nie zawsze .

N265 napewno ma wiekszy nacisk na zaczep bo przecierz jest djugi i kola ma mocno z tylu .

TYTAN to wygladowo mi sie podoba , ale wiadomo to nie ma sie podobac tylko byc praktyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

@dzikv nie chce mi się sprawdzać ale ta większa moc być może bierze się z większego nacisku na zaczep :blink: heh i chyba nie trudno się domyślić że kolega Grzechu87 zdaje się jest dilerem marki mengele( być może się myle ale moim zdaniem coś jest na rzeczy) aha i dzikv edytuj sobie posta i jednego napisz żeby moderator wykasował bo dostaniesz oszczerzenie : "nie pisz posta pod postem użyj opcji edit" Pozdro


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj