Skocz do zawartości
goldas

New Holland tc5070 vs Massey Ferguson 7244 Activa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Massey
GREMLIN    2

Podstawowa zaleta że jest prosty w obsłudze, tańszy od konkurencji w swojej klasie i dajemy pracę ludziom w polsce (płock i nie tylko) mimo iż tylko składaja a produkują trochę blach i koła , a nie Żydom z zagranicy którzy zniszczyli nasze cukrownie i inne fabryki

kamil41    28

prostrzy z czym?

tańszy? jeśli nawet to nie za duzo

Mercedesa vito też tylko Polacy składali i wyszła lipa

Wiadomość z agroFakt.pl

KAROL0905    1

jakosc wykonania claasa jest w tej chwili opłakany Znajomy kupił 2 lata temu mediona 310 4 awarie przez 1 żniwa, Stwierdził ze to nie jest juz ten claas , wykonanie zeszło na 2 plan, a cena została

@adrian

Powiem tak ok 30 tyś wiecej od claasa dominatora i jedzisz kombajnem 2 razy wydajniejszym tc 5070

kamil41    28

w byłej fabryce Laverdy AGCO ma 100% udziałow

ogladałem właśnie ze znajomym który zamówił Avero taki kombajn po 2 sezonach i NH TC 5070 po jednym, claas zdecydowanie lepiej wygladał ale wielkośc jest zupełnie inna, wystarczyć spojrzec na sita czy wytrzącacze

nadal nikt nie odp z czym lepszy NH od MF

frycek    0

ja myślę że lepszy z ceną no i bardziej popularny, ale ja chyba bym mfa wybrał. W wiosce chodzi 2 dziadki mf i jeszcze na zarobki chodzą a lakier jak na nówce i rdzy na nich nie widac, ale Bizon tez nie jest zły bo części tanie i wszędzie można dostac

kamil41    28

bizon jest genialny szczególnie jak go porównamy z claasem z tego samego roku np domi 86-niebo a ziemia ;)

Jasiupila    1

Na rynku polskim NH będzie liderem, ale Korbanek i tak pokona tych wszystkich dealerów Claasa. W Polsce najwięcej idzie małych kombajnów pokroju Dominator 150 a Tucano 320. NH porównywalnego do 150 można mieć brutto za cenę netto claasa a TC5070 a Tucano 320 to jak niebo a ziemia. AGCO jest po środku.

Jak bym miał wybierać kombajn dla siebie to na 1 miejscu MF Beta-duży kombajn za średnią cenę, 2 miejsce DF bo mi się podoba, 3 miejsce Pronar Wektor bo kocham ryzyko. Te modne hmm my zawsze musimy być inni. Wszyscy kupowali ciągniki JD i Fendt a my DF.

Bizon jest champion. Jest jak Małysz w skokach, może teraz nie zachwyca ale swoje już osiągnął.

kilonek    0

lexion wciagnie 40 t/h i to lekkim piardem i co z tego?

ten kombajn co opisujesz mialby o 50% wieksza wydajnosc niz wszystkie inne na rynku o zblizonych parametrach, wiec wybacz, ale ci nie wierze. wydaje mi sie, ze te 9t/ha to "lekko" naciagane jest. tak jak przedmowca pisze taki kombajn moze wymlocic ponad 2 ha/h, ale gdy zboze sypie 5 t/ha :blink:

człowieku wlej sobie troche oliwy do głowy

co porównujesz lexiona z wydajnoscia 40 t/ha gdzie ma silnik około 400 koni do kombajnu gdzie mam 230 koni!!!!

byłęm na pokazach fendta i widziałęm

rzepak niedosc ze nie był dostatecznie dojrzały i po wykoszeniu miał 14 wilgotnosc i fendt 522o czyli 226 koni motor zawuwał z prędkoscia 4 km, a w jęczmieniu miał 2.5 ha na godzine

Korbanek w życiu nie wprowadził by kombajnów maseya i fenda gdyby nie pożegnanie z niemieckim koncernem claas i zyskami ze sprzedaży tych maszyn. Nie ma się co czarować. Czemu te kombajny nie były wcześniej w ofercie korbanków na równi z claasem ????????

Wg mnie Korbanek nie może pogodzić sie ze strata i teraz kontratakuje, jestem w stanie śie założyć za za 5 lat i tak kombajny fenda i maseya nie beda liczną grupą

Sam osobiście mam zadatkowanego New Hollanda TC5070 RS, byłem na pokazach fenda , claasa,oglądałem, rozmawiałem, przedstawicieli przez podwurze chyba z dziesięciu się przewineło Miałem wziąsc claasa dominatora 150 ale odpadł przez cene ( prawie 300 tyś netto ) wolałem dołożyc troche i wziąsc 5 klawiszy NH

kolego jak niewiesz dokładnie dlaczego tak korbvanek zrobił to ni wypowiadaj sie

prawda jest taka ze korbanek jak zaczoł wprowadzac ciagniki masseya na polski rynek to mógł tez i kombajny, ale class zastrzegł sobie u korbanka wyłacznosc na swoje kombajny i zagroził ze zrezygnuje z współpracy z korbankiem,

A dlaczego korbanek pożegnał się z classem? Otóz mówię, firma klas zaczeła zabardzo dyktowac sobie waruki u korbanka, co mu sie bardzo nie podobało, a głównymi powodami było to ze Class nakładał kary :o na przykłąd: Korbanek zamówił 500 kombajnów danego modelu, a nie udało mu sie sprzedac w ciagu całęgo roku 10 sztuk i za to dostał pare milionów kary, sory ale ja sie sam nie dziwię ze pożegnał się z współpracą Clasa

A tak dla ciekawosci, 5 lat temu byłem na pokazach fendta w niemczech, i ku mojemu zdziwieniu wtedy nie były tam same ciągniki!!! Było wszystko, zarówno ciągniki jaki i prasy a kończywszy na kombajnach fenda

jeśli chcesz coś dodac do swojego poprzedniego posta użyj opcji edytuj

Edytowano przez Matey
pisanie posta pod postem

kamil41    28

skąd masz takie info? Może jestes handlowcem?

MF ma duży + nad NH-wydajnościa bije go na głowe

nie powiem wiele na temat nh ale widziałem w pracy active i zrobiła na mnie ogromne wrażenie ;p szybko kosił i mało co gubiłe ;d wykonanie też niezłe naprawde ;p w kabinie cichutko ;d

Dziedzio92    41

kombajny fendta gubia widzialem 6300C jak kosi tez predkosc wynosila 9km/h ale co z tego jak pole bylo zielone ,nh tc56 kosi w mojej okolicy spokojnie obkasza 200-300ha

Edytowano przez Dziedzio92

jacekbee    2

chciałbym się tylko zapytać co komuś daje (jeżeli wszyscy jesteśmy rolnikami i te forum powinno nam pomóc w wyborze) zawyżanie wydajności kombajnów?? przeczytałem wszystkie posty i bardzo mnie rozśmieszyło aż w końcu zmartwiło podejście niektórych forumowiczów.

po co wciskać kit?? po co mydlić oczy??

co forumowiczowi da opowiadanie różnych bajek i nieprawdy??

jaka macie z tego satysfakcje?? przecież tutaj mało kto się zna w realu?? może to was pobudza i macie pretekst do masturbacji??

ten kto jest operatorem to sam wie na ile stać maszynę, a pokazy uważam za ''brednie''

nie podawajcie argumentów typu kombajn ''X'' gubi zboże, a ''Y'' obkasza spokojnie 200 ha bo to nic do chol*ry nie znaczy! i świadczy tylko o waszej ograniczonej wiedzy na temat maszyn i ich UŻYTKOWANIA gdyż 80% zależy tylko i wyłącznie od kombajnisty

teraz powrót do tematu:

moim zdaniem dwa modele są porównywalne co do jakości wykonania i użytych materiałów

uważam, że jeżeli różnica cenowa nie jest większa niż 10 tysięcy PLN to wybrałbym New Hollanda

dlaczego?? bo ma SEPARATOR (te 10 tys PLN), który pod różnymi względami zwiększa wydajność,

szczególnie w ekstramalnych warunkach

TO JEST JEDYNY POWÓD

poza tym nic innego jak cena nie wpłyneła by na mój wybór - wziąłbym tańszy model

pozdrawiam

użytkownik Claasa, doświadczony w NH

Edytowano przez jacekbee

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jarku98
      Witam
      Stoję przed wyborem kombajnu głównie na usługi . Kombajny mają podobną cenę i wydajność. kombajn będzie brany na różnicowanie i muszę zmienić wnisek z siewnika na kombajn i dlatego muszę wybrać markę , a kombajn będzie zamawiany dopiero po żniwach .Co byście polecili chodzi mi głównie o wytrzymałość , spalanie , wygodę pracy i wartość przy odsprzedaży ?
    • Przez lukkii
      Witam

Planuje kupno nowego kombajnu. Najlepiej John Deere'a z uniwersalnym klepiskiem (czy to dodatkowa opcja? którą można dokupić do każdego Johna?) żeby nie trzeba było zakładać przesłon na będen tylko przystawke przypiać i jazda ponieważ sieje tylko 40 h kukurydzy. Znajomy ma John Deer'a 9540i i nic nie zmienia tylko przystawke przypina i tyle. Ale na takiego mnie nie stać Myślalem Nad 2056 coś z niezadużym hedrem tak do 4.8 i oczywiscie nie za drogiego.

Pozdrawiam
    • Przez janusztracz73
      witam mam w planach zakupić kombajn New Holland clayson 140 chciałbym o nim uzyskać informacje. Jaki mogę jeszcze brać pod uwagę link do new hollanda  http://olx.pl/oferta/kombajn-zbozowy-new-holland-CID757-IDgoR1H.html#90ca18e46b
    • Przez EKO-ENERGIA
      Witam koleżanki i kolegów
      Zakładam nowy temat po przeczytaniu wszelakich podobnych, odnośnie porównywania marek czy wielkości areału do skoszenia, ale żaden wątek nie wyczerpuje mojego problemu z wyborem, w szczególności iż sporo pozmieniało się w modelach.

Poszukuje nowego kombajnu do gospodarstwa, praktycznie bez usług (nie chce bawić się w to, z uwagi generalnie na brak czasu a i koszenie po 300 zł ha nie robi jakiejś znaczącej opłacalności).
      Kombajn będzie pracował na ok 150 ha, trochę rzepaku, zboża głównie żyto i pszenżyto, oraz strączkowe. (w wielu kawałkach, sporo przejazdów)
      wydajności ok 4-6 ton, z uwagi na bardzo słabe lekkie ziemie, bez szału 10 ton u mnie się nie trafia, 7 to max z hybrydy.
      równo, bez żadnych gór, pagórków itp
      żniwa zaczynam ok 20 lipca, rzepak potem ok 25 lipca, zboże
      więc mam ok 3/4 tygodni na zbiór, stąd wybór raczej najmniejszych przedstawicieli różnych marek,

Pod uwagę biorę głównie 4 kombajny, a może coś jeszcze, co mi umknęło
      Claas Avero 240, Fendt 5185, JD w 330 (oraz Sampo Coma 8), NH TC 5.70
      wszystkie mają być wyposażone w wózek i stół do rzepaku

może po kolei o każdej z marek, kolejność przypadkowa,

Claas Avero 240
      Kombajn o mocnym silniku Perkinsa 205 km
      młocarnia 106 cm szerokość - 4 wytrząsacze
      dodatkowy bęben wstępny APS zwiększający wydajność,
      mała, warta budowa, wygodna kabina, fajnie wykonana, niezły lakier blach
      zbiornik 5600
      Heder 4,3 metra,

cena ok 460 tyś netto

Fendt 5185
      Kombajn o 4 cylindrowym silniku, AGCO 176 km ( gdyby nie te 4 gary, a może to stereotyp???
      młocarnia 134 cm szerokość 5 wytrząsaczy
      młocarnia konwencjonalna (bęben + odrzutnik)
      duża maszyna, na ocynkowanym nadwoziu, nowa kabina podobno bez wajch (nie wiem nie widziałem)
      zbiornik 5200
      Heder 4,2
      Konstrukcja włoskiej Lawerdy, czy to plus czy minus???

cena ok 100 tyś euro (czekam na konkretną ofertę) ale to daje dziś ok 450 tyś zł

JD w 330 (oraz Sampo Coma 8)
      Jeździłem nim jeden sezon, nawet fajny ale to nie JD tylko fińskie Sampo, można wybrać żółty kolor w Gravicie
      silnik 207 km
      młocarnia 111 cm szerokość 5 wytrząsaczy, ale małych, niewiele więcej niż Claas
      dodatkowy bęben wstępny PTC zwiększający wydajność,
      mała kompaktowa budowa, fajna wygodna kabina,
      zbiornik 5200l
      heder 4,2 lub 4,5 m

cena ok 400 tyś zł

NH TC 5.70
      silnik NEF 170 km
      młocarnia 130 cm szerokość 5 wytrząsaczy - bez retroseparatora
      duża konstrukcja, 5 klawiszy, kabina, jakoś nie wiem czemu ale nie rozwala mnie
      zbiornik 5200
      heder 4,57

cena ok 420-440 tyś

Uważam że przedstawione kombajny osiągną podobna wydajność ha czy ton na godzinę pracy.
      mam nim do skoszenia 150 ha co daje mi ok 10/12 dni pracy żniwnych, (150 to niby dużo na taki kombajn, ale nie za dużo)
      odbiór na 2 duże przyczepy powoduje że kombajn cały dzień nie czeka na przyczepy tylko kosi, stąd wydajność max 20 ha na dzień
      średnio 12-15 ha dziennie.

czy użytkujecie takie maszyny, możecie coś powiedzieć o nich, jakieś własne uwagi przemyślenia.
      Mnie już głowa boli od tego wyboru, z góry dziękuje za każdą pomoc i wszelakie opinie.

• Przez Rol_C-330M
      Chciałbym się dowiedzieć z waszych opinii, doświadczeń jaki kombajnik będzie lepszy lub jakiś inny