goldas

New Holland tc5070 vs Massey Ferguson 7244 Activa

Polecane posty

GREMLIN    2

Podstawowa zaleta że jest prosty w obsłudze, tańszy od konkurencji w swojej klasie i dajemy pracę ludziom w polsce (płock i nie tylko) mimo iż tylko składaja a produkują trochę blach i koła , a nie Żydom z zagranicy którzy zniszczyli nasze cukrownie i inne fabryki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

prostrzy z czym?

tańszy? jeśli nawet to nie za duzo

Mercedesa vito też tylko Polacy składali i wyszła lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

jakosc wykonania claasa jest w tej chwili opłakany Znajomy kupił 2 lata temu mediona 310 4 awarie przez 1 żniwa, Stwierdził ze to nie jest juz ten claas , wykonanie zeszło na 2 plan, a cena została

 

 

@adrian

Powiem tak ok 30 tyś wiecej od claasa dominatora i jedzisz kombajnem 2 razy wydajniejszym tc 5070

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

w byłej fabryce Laverdy AGCO ma 100% udziałow

 

ogladałem właśnie ze znajomym który zamówił Avero taki kombajn po 2 sezonach i NH TC 5070 po jednym, claas zdecydowanie lepiej wygladał ale wielkośc jest zupełnie inna, wystarczyć spojrzec na sita czy wytrzącacze

nadal nikt nie odp z czym lepszy NH od MF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frycek    0

ja myślę że lepszy z ceną no i bardziej popularny, ale ja chyba bym mfa wybrał. W wiosce chodzi 2 dziadki mf i jeszcze na zarobki chodzą a lakier jak na nówce i rdzy na nich nie widac, ale Bizon tez nie jest zły bo części tanie i wszędzie można dostac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

bizon jest genialny szczególnie jak go porównamy z claasem z tego samego roku np domi 86-niebo a ziemia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Na rynku polskim NH będzie liderem, ale Korbanek i tak pokona tych wszystkich dealerów Claasa. W Polsce najwięcej idzie małych kombajnów pokroju Dominator 150 a Tucano 320. NH porównywalnego do 150 można mieć brutto za cenę netto claasa a TC5070 a Tucano 320 to jak niebo a ziemia. AGCO jest po środku.

Jak bym miał wybierać kombajn dla siebie to na 1 miejscu MF Beta-duży kombajn za średnią cenę, 2 miejsce DF bo mi się podoba, 3 miejsce Pronar Wektor bo kocham ryzyko. Te modne hmm my zawsze musimy być inni. Wszyscy kupowali ciągniki JD i Fendt a my DF.

Bizon jest champion. Jest jak Małysz w skokach, może teraz nie zachwyca ale swoje już osiągnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kilonek    0

lexion wciagnie 40 t/h i to lekkim piardem i co z tego?

ten kombajn co opisujesz mialby o 50% wieksza wydajnosc niz wszystkie inne na rynku o zblizonych parametrach, wiec wybacz, ale ci nie wierze. wydaje mi sie, ze te 9t/ha to "lekko" naciagane jest. tak jak przedmowca pisze taki kombajn moze wymlocic ponad 2 ha/h, ale gdy zboze sypie 5 t/ha :blink:

 

człowieku wlej sobie troche oliwy do głowy

co porównujesz lexiona z wydajnoscia 40 t/ha gdzie ma silnik około 400 koni do kombajnu gdzie mam 230 koni!!!!

byłęm na pokazach fendta i widziałęm

rzepak niedosc ze nie był dostatecznie dojrzały i po wykoszeniu miał 14 wilgotnosc i fendt 522o czyli 226 koni motor zawuwał z prędkoscia 4 km, a w jęczmieniu miał 2.5 ha na godzine

 

Korbanek w życiu nie wprowadził by kombajnów maseya i fenda gdyby nie pożegnanie z niemieckim koncernem claas i zyskami ze sprzedaży tych maszyn. Nie ma się co czarować. Czemu te kombajny nie były wcześniej w ofercie korbanków na równi z claasem ????????

 

Wg mnie Korbanek nie może pogodzić sie ze strata i teraz kontratakuje, jestem w stanie śie założyć za za 5 lat i tak kombajny fenda i maseya nie beda liczną grupą

 

 

Sam osobiście mam zadatkowanego New Hollanda TC5070 RS, byłem na pokazach fenda , claasa,oglądałem, rozmawiałem, przedstawicieli przez podwurze chyba z dziesięciu się przewineło Miałem wziąsc claasa dominatora 150 ale odpadł przez cene ( prawie 300 tyś netto ) wolałem dołożyc troche i wziąsc 5 klawiszy NH

 

kolego jak niewiesz dokładnie dlaczego tak korbvanek zrobił to ni wypowiadaj sie

prawda jest taka ze korbanek jak zaczoł wprowadzac ciagniki masseya na polski rynek to mógł tez i kombajny, ale class zastrzegł sobie u korbanka wyłacznosc na swoje kombajny i zagroził ze zrezygnuje z współpracy z korbankiem,

A dlaczego korbanek pożegnał się z classem? Otóz mówię, firma klas zaczeła zabardzo dyktowac sobie waruki u korbanka, co mu sie bardzo nie podobało, a głównymi powodami było to ze Class nakładał kary :o na przykłąd: Korbanek zamówił 500 kombajnów danego modelu, a nie udało mu sie sprzedac w ciagu całęgo roku 10 sztuk i za to dostał pare milionów kary, sory ale ja sie sam nie dziwię ze pożegnał się z współpracą Clasa

A tak dla ciekawosci, 5 lat temu byłem na pokazach fendta w niemczech, i ku mojemu zdziwieniu wtedy nie były tam same ciągniki!!! Było wszystko, zarówno ciągniki jaki i prasy a kończywszy na kombajnach fenda

 

jeśli chcesz coś dodac do swojego poprzedniego posta użyj opcji edytuj

Edytowano przez Matey
pisanie posta pod postem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

skąd masz takie info? Może jestes handlowcem?

 

MF ma duży + nad NH-wydajnościa bije go na głowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie powiem wiele na temat nh ale widziałem w pracy active i zrobiła na mnie ogromne wrażenie ;p szybko kosił i mało co gubiłe ;d wykonanie też niezłe naprawde ;p w kabinie cichutko ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziedzio92    42

kombajny fendta gubia widzialem 6300C jak kosi tez predkosc wynosila 9km/h ale co z tego jak pole bylo zielone ,nh tc56 kosi w mojej okolicy spokojnie obkasza 200-300ha

Edytowano przez Dziedzio92

tgEgF.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

chciałbym się tylko zapytać co komuś daje (jeżeli wszyscy jesteśmy rolnikami i te forum powinno nam pomóc w wyborze) zawyżanie wydajności kombajnów?? przeczytałem wszystkie posty i bardzo mnie rozśmieszyło aż w końcu zmartwiło podejście niektórych forumowiczów.

 

po co wciskać kit?? po co mydlić oczy??

co forumowiczowi da opowiadanie różnych bajek i nieprawdy??

jaka macie z tego satysfakcje?? przecież tutaj mało kto się zna w realu?? może to was pobudza i macie pretekst do masturbacji??

ten kto jest operatorem to sam wie na ile stać maszynę, a pokazy uważam za ''brednie''

 

nie podawajcie argumentów typu kombajn ''X'' gubi zboże, a ''Y'' obkasza spokojnie 200 ha bo to nic do chol*ry nie znaczy! i świadczy tylko o waszej ograniczonej wiedzy na temat maszyn i ich UŻYTKOWANIA gdyż 80% zależy tylko i wyłącznie od kombajnisty

 

teraz powrót do tematu:

 

moim zdaniem dwa modele są porównywalne co do jakości wykonania i użytych materiałów

 

uważam, że jeżeli różnica cenowa nie jest większa niż 10 tysięcy PLN to wybrałbym New Hollanda

dlaczego?? bo ma SEPARATOR (te 10 tys PLN), który pod różnymi względami zwiększa wydajność,

szczególnie w ekstramalnych warunkach

TO JEST JEDYNY POWÓD

 

poza tym nic innego jak cena nie wpłyneła by na mój wybór - wziąłbym tańszy model

 

pozdrawiam

użytkownik Claasa, doświadczony w NH

Edytowano przez jacekbee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj