Skocz do zawartości
goldas

New Holland tc5070 vs Massey Ferguson 7244 Activa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ferguson
goldas    0

Chciałbym poznać Wasze opinie na temat tych kombajnów, który lepszy i dla czego. Są to kombajny podobnych mocy i wydajności w zbliżonym przedziale cenowym. Z góry dzięki. Pozdrawiam

anticius    0

Mógłbyś podać ceny tych kombajnów?

Wracając do tematu, wybrałbym bez patrzenia w ceny masseya ze względu na niezawodności i wysoką jakość wykonania, new holland'y jeszcze trochę odstają pod tymi względami.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Anticus nie zgodzę się z tobą ponieważ Nh ma większe doświadczenie w robieniu kombajnów i ich wykonanie jest lepsze :D ja bym wybrał TC :D

Wiadomość z agroFakt.pl

brzozak2    236

wybrałbym bez patrzenia w ceny masseya ze względu na niezawodności i wysoką jakość wykonania

laverdy?

goldas    0

Ferguson, Fendt i Laverda to te same kombajny różnią się kolorami. Cena NH i Masseya to ok. 350 tyś. netto. Oglądałem NH i Masseya, powiem szczerze że jakość wykonania i dbałość o detale jest dużo lepsza w fergusonie ale w kombajnie nie wygląd jest najważniejszy.

Byłbym wdzięczny gdyby wypowiedzieli się posiadacze tych kombajnów, albo osoby które maja wiedzę techniczną na temat tych maszyn.

szeryff    0

Pierwszy sezon użytkuję Fendta 5220E,do dzsiaj obskoczyłem 210ha,przy złej pogodzie,ciągłym topieniu kombajnu w błocie.Faktycznie kombajn Laverda pomalowany na zielono,byłem w fabryce,widzałem.Wykonanie napewno lepsze niż polskiego New hollanda,chociaż silniki takie same.Wydajność w pierwszym sezonie zależna od operatora :D ,zanim się dojdzie do wprawy.Po 50ha ,pszenżyto plon 9t 2ha na godz.Spalanie przy plonach 5-6t ok14l/ha narazie bezawaryjnie.

w2004    0

Co jak co ale zdecydowanie obstawiałbym za kombajnem New Holland.

W kombajnach są 2 marki które SPECJALIZUJĄ się w kombajnach: New Holland oraz Claas. A włoskie Fendty (a nie niemieckie jak w fałszywej reklamie korbanków!(w tle włoski Fendt a napis "niemieckie kombajny", włoskie Masseye, brazylijskie John Deere daleko zostają w tyle, jako marki robiące ciągniki a kombajny jedynie "dla wypełnienia swojej oferty, nic pozatym".

Jakość, dostępność części (!), ceny częśći, serwis doświadczony, pewność jakośći (NH robi kombajny nie od dziś więc mamy pewność co bierzemy) wszystko to w kombajnach przemawia za New Hollandem.

brzozak2    236

pszenżyto plon 9t 2ha na godz.

nie ma takiej opcji, zeby ten komabajn mial taka przepustowosc.

szeryff    0

Heder 5,4m prędkośc 4 do 4,2 km/h jest to wydajność teoretyczna,bo niezawsze udaje sie kosić bez przestojów,zwłaszcza jak jesm mokro na polu.W agromechanice z czerwca jest test masseya 7260 różnice to275KM,walec wciągający i separator pozostałe parametry identyczne.Wydajność w pszenżycie2,4ha 21t/h przy plonie 8,6t Jęczmień 2,6ha 19t przy 7,1t.Pszenica2,9ha 23,8t/h przy 8,1t.Wiem,że to większy kombajn,ale 5220E na dobrym polu wciągnie jakieś 16-18t/h.

goldas    0

Massey 7244 był na testach w mojej miejscowości kosił właśnie pszenżyto myślę że w godzinę machnął grubo ponad 2 ha ale zboże nie było rewelacyjne, plon na pewno nie przekroczył 5 ton z hektara

Dawid777    0

Co jak co ale zdecydowanie obstawiałbym za kombajnem New Holland.

W kombajnach są 2 marki które SPECJALIZUJĄ się w kombajnach: New Holland oraz Claas. A włoskie Fendty (a nie niemieckie jak w fałszywej reklamie korbanków!(w tle włoski Fendt a napis "niemieckie kombajny", włoskie Masseye, brazylijskie John Deere daleko zostają w tyle, jako marki robiące ciągniki a kombajny jedynie "dla wypełnienia swojej oferty, nic pozatym".

Jakość, dostępność części (!), ceny częśći, serwis doświadczony, pewność jakośći (NH robi kombajny nie od dziś więc mamy pewność co bierzemy) wszystko to w kombajnach przemawia za New Hollandem.

No nie wiem kto robi lepszą jakość, Polska, Brazylia czy Włochy. A po drugie nie ma się co sugerować kto składa, ważne z czego składa. Ja i tak bym myślał nad claasem ewentualnie JD.

brzozak2    236

Wiem,że to większy kombajn,ale 5220E na dobrym polu wciągnie jakieś 16-18t/h.

lexion wciagnie 40 t/h i to lekkim piardem i co z tego?

ten kombajn co opisujesz mialby o 50% wieksza wydajnosc niz wszystkie inne na rynku o zblizonych parametrach, wiec wybacz, ale ci nie wierze. wydaje mi sie, ze te 9t/ha to "lekko" naciagane jest. tak jak przedmowca pisze taki kombajn moze wymlocic ponad 2 ha/h, ale gdy zboze sypie 5 t/ha :blink:

kamil41    28

kolega ma racje ze 5220 da rade wymłócić 16-18t w godz zakładając ze jest dobry plon i kształtne pole

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dla mnie te 16 ton też wydaje się być lekkim przerostem formy nad treścią. :P

b0gdan    85

Fendt 6300 C ociągał maksymalne wydajności na poziomie 20t/h w rzepaku i 26 t/h w pszenicy (7,8 t/ha), ale to sporo większy kombajn

brzozak2    236

no wiec wlasnie skoro o wiele wiekszy kombajn mloci 20 t/h (i to sie zgadza bo wszystkie tej wielkosci tyle mloca), to jak moze 5220 wymlocic 18? chyba, ze koledzy pisali o chwilowej wydajnosci, razem ze sloma :)

szeryff    0

Ze słomą to może nie,podawałem wydajność maksymalną jaką się da wycisnąć,nie jest to średnia z całego dnia,która kształtuje sie na poziomie 15t.Wszystko zależy od plonu i pola.W niedzielę 5 godzin 3 ha i 14ton wilg 19% :) 4X wyciąganko.Macie może gąsienice?Wyczytałem na AF,że NH 5070 przerobi 14t/h,nie jest rozbieżność o 50%.

kamil41    28

18ton nie udało mi się osiagnąć tylko 15 ale nie ukrywam że pojecia o jexdzeniu kombajnem to ja nie mam wiec myśle że jednak udałoby sie te 18ton osiągnąć przy plonie 7t/ha...w okolicy jest CWS 1470 i osiąga też wydajność rzedu 16t pomimo ze jest troche mniejszy

brzozak2    236

14, a 18 jak podawales na pocztaku to lekka roznica nie? poza tym nh t5070 moze byc wyposazony w 2 beben mlocacy, a ten fendt nie, wiec to tez swoje daje. z reszta jak mozesz to kos nawet 20 t/h.

cws 16 - wolne zarty, ciekawe z jakimi stratami kosi.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chciałem to napisać, że można kosić i po 16t/h tylko pytanie co leci do zbiornika i za kombajn. :)

kamil41    28

raczej nie widze opcji ze model na pokazie był inny jak nakleiki na to wskazywały. Zboze lepsze jak po bizonie a straty pokazywał komputer 1-2 ale nie wiem jak to sie przelicza. Skala była od 0-10

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jarku98
      Witam
      Stoję przed wyborem kombajnu głównie na usługi . Kombajny mają podobną cenę i wydajność. kombajn będzie brany na różnicowanie i muszę zmienić wnisek z siewnika na kombajn i dlatego muszę wybrać markę , a kombajn będzie zamawiany dopiero po żniwach .Co byście polecili chodzi mi głównie o wytrzymałość , spalanie , wygodę pracy i wartość przy odsprzedaży ?
    • Przez lukkii
      Witam

Planuje kupno nowego kombajnu. Najlepiej John Deere'a z uniwersalnym klepiskiem (czy to dodatkowa opcja? którą można dokupić do każdego Johna?) żeby nie trzeba było zakładać przesłon na będen tylko przystawke przypiać i jazda ponieważ sieje tylko 40 h kukurydzy. Znajomy ma John Deer'a 9540i i nic nie zmienia tylko przystawke przypina i tyle. Ale na takiego mnie nie stać Myślalem Nad 2056 coś z niezadużym hedrem tak do 4.8 i oczywiscie nie za drogiego.

Pozdrawiam
    • Przez janusztracz73
      witam mam w planach zakupić kombajn New Holland clayson 140 chciałbym o nim uzyskać informacje. Jaki mogę jeszcze brać pod uwagę link do new hollanda  http://olx.pl/oferta/kombajn-zbozowy-new-holland-CID757-IDgoR1H.html#90ca18e46b
    • Przez EKO-ENERGIA
      Witam koleżanki i kolegów
      Zakładam nowy temat po przeczytaniu wszelakich podobnych, odnośnie porównywania marek czy wielkości areału do skoszenia, ale żaden wątek nie wyczerpuje mojego problemu z wyborem, w szczególności iż sporo pozmieniało się w modelach.

Poszukuje nowego kombajnu do gospodarstwa, praktycznie bez usług (nie chce bawić się w to, z uwagi generalnie na brak czasu a i koszenie po 300 zł ha nie robi jakiejś znaczącej opłacalności).
      Kombajn będzie pracował na ok 150 ha, trochę rzepaku, zboża głównie żyto i pszenżyto, oraz strączkowe. (w wielu kawałkach, sporo przejazdów)
      wydajności ok 4-6 ton, z uwagi na bardzo słabe lekkie ziemie, bez szału 10 ton u mnie się nie trafia, 7 to max z hybrydy.
      równo, bez żadnych gór, pagórków itp
      żniwa zaczynam ok 20 lipca, rzepak potem ok 25 lipca, zboże
      więc mam ok 3/4 tygodni na zbiór, stąd wybór raczej najmniejszych przedstawicieli różnych marek,

Pod uwagę biorę głównie 4 kombajny, a może coś jeszcze, co mi umknęło
      Claas Avero 240, Fendt 5185, JD w 330 (oraz Sampo Coma 8), NH TC 5.70
      wszystkie mają być wyposażone w wózek i stół do rzepaku

może po kolei o każdej z marek, kolejność przypadkowa,

Claas Avero 240
      Kombajn o mocnym silniku Perkinsa 205 km
      młocarnia 106 cm szerokość - 4 wytrząsacze
      dodatkowy bęben wstępny APS zwiększający wydajność,
      mała, warta budowa, wygodna kabina, fajnie wykonana, niezły lakier blach
      zbiornik 5600
      Heder 4,3 metra,

cena ok 460 tyś netto

Fendt 5185
      Kombajn o 4 cylindrowym silniku, AGCO 176 km ( gdyby nie te 4 gary, a może to stereotyp???
      młocarnia 134 cm szerokość 5 wytrząsaczy
      młocarnia konwencjonalna (bęben + odrzutnik)
      duża maszyna, na ocynkowanym nadwoziu, nowa kabina podobno bez wajch (nie wiem nie widziałem)
      zbiornik 5200
      Heder 4,2
      Konstrukcja włoskiej Lawerdy, czy to plus czy minus???

cena ok 100 tyś euro (czekam na konkretną ofertę) ale to daje dziś ok 450 tyś zł

JD w 330 (oraz Sampo Coma 8)
      Jeździłem nim jeden sezon, nawet fajny ale to nie JD tylko fińskie Sampo, można wybrać żółty kolor w Gravicie
      silnik 207 km
      młocarnia 111 cm szerokość 5 wytrząsaczy, ale małych, niewiele więcej niż Claas
      dodatkowy bęben wstępny PTC zwiększający wydajność,
      mała kompaktowa budowa, fajna wygodna kabina,
      zbiornik 5200l
      heder 4,2 lub 4,5 m

cena ok 400 tyś zł

NH TC 5.70
      silnik NEF 170 km
      młocarnia 130 cm szerokość 5 wytrząsaczy - bez retroseparatora
      duża konstrukcja, 5 klawiszy, kabina, jakoś nie wiem czemu ale nie rozwala mnie
      zbiornik 5200
      heder 4,57

cena ok 420-440 tyś

Uważam że przedstawione kombajny osiągną podobna wydajność ha czy ton na godzinę pracy.
      mam nim do skoszenia 150 ha co daje mi ok 10/12 dni pracy żniwnych, (150 to niby dużo na taki kombajn, ale nie za dużo)
      odbiór na 2 duże przyczepy powoduje że kombajn cały dzień nie czeka na przyczepy tylko kosi, stąd wydajność max 20 ha na dzień
      średnio 12-15 ha dziennie.

czy użytkujecie takie maszyny, możecie coś powiedzieć o nich, jakieś własne uwagi przemyślenia.
      Mnie już głowa boli od tego wyboru, z góry dziękuje za każdą pomoc i wszelakie opinie.

• Przez Rol_C-330M
      Chciałbym się dowiedzieć z waszych opinii, doświadczeń jaki kombajnik będzie lepszy lub jakiś inny