Przemek15

Claas Senator i Mercator 70 oraz Messidor

Polecane posty

Przemek15    7

Mysle, ze znajdza sie posiadacze tych kombajnow. Jestem bardzo ciekawy jakie sa roznice pomiedzy tymi kombajnami praktyczne i mniej istotne poza tym, ze Mercator 70 jest nastepca Senatora i w zwiazku z tym jest mlodszy. nie poruszam sprawy Mercatora 75 poniewaz rozni sie sie przede wszystkim od Mercatora 70 posiadaniem dodatkowego dotrzasacza palcowego nad wytrzasaczami. Chyba, ze ktos zna inne roznice to chetnie sie dowiem :( Senator byl produkowany w latach 1967-72, potem jego nastepca Mercator 70 w latach 1972-75, nastepnie Mercator 75 w latach 1975-78 (80). Kolejny watek to Claas Messidor, bez watpienia malo popularny. Wlasciwie dowiedzialem sie onim prze przypadek zagladajac do jednego z gospodarstw. jego zdjecie zamiescilem na farmphoto jakby ktos chcial zobaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Temat niewątpliwie ciekawy zwłaszcza jeśli chodzi o claasa Messidora. Podaj tego linka bo nie chce mi się szukać.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
Czemu taka cisza? Czyzby malo ciekawy temat poruszylem czy po prostu jest niewidoczny?

Każdy temat jest widoczny.

Czemu cisza?? Zastanówmy się:

1. są żniwa i ludzie mają mniej czasu na internet i agrofoto.

2. to są stare kombajny i nie ma tego wiele w PL

3. jesli już ktos to ma to nie znaczy ze jest internautą - imho posiadacze starczych sprzętów uzytkowanych normalnie a nie traktowanych jako zabytki przeważnie nie korzystają z internetu.

 

Tu masz

 

a cos podobnego to widzialem w sąsiedniej miejscowosci.

 

nawet chyba 2 sztuki


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek15    7

Do Nikita!

Mialem powody przypuszczac, ze temat moze byc niewidoczny. Na przyklad przez dlugi okres w moim profilu w linijce postow mialem przez dlugi czas 0 mimo, ze wyslalem okolo 20 postow, a ostatnio pokazuje, ze 8. Oczywiscie podaje to tylko dla przykladu, bo nie nie jest moim celem wepchnac jak najwiecej postow tylko cos co wg mnie warto pokazac innym. Nastepna sprawa wiem, ze sa zniwa i ludzie, bo z reguly tez uczestnicze aktywnie w zniwach, a wlasciwie w kazdym roku aczkolwiek nie posiadam gospodarstwa, ale tez nie zaliczam sie do sporej grupy osob, ktore niewiele maja wspolnego z rolnictwem i zadaja czesto smieszne pytania i prezentuja nijakie wywody. Nie zamierzam oczywiscie nikogo obrazac, wiec staram sie cierpliwie odpowiadac na ich pytania na ile potrafie, a nie ich ponizac. Czasami oczywiscie nie wiem, bo nie pozjadalem wszystkich rozumow i chetnie sie czegos dowiem od innych. Czesto Ci prosci uprzejmi ludzie wiedza wiecej od wyksztalciuchow. W okilicy, do ktorej jezdze w wakacje zniwa na ogol zaczynaja sie pod koniec lipca od zyta. Nie mamy wczesnego jeczmienia ani rzepaku. W tym roku jednak pracuje w USA wiec zniwa mnie niestety opuscily. Nastepna sprawa, w Polsce jest duzo tego typu sprzetow i starszych tez. Najczesciej spotykane Claasy w Polsce to Consul z lat 60-70 tych i Mercator 60 z lat 70-tych. Nawet kilka osob zamieszczajacych tu zdjecia widze, ze ma podobne Claasy i starsze tez (Europa, Cosmos, Consul, Mercator, Matador Standard itp.). Nastepna sprawa tez sie dziwie, ze tak duzo osob w tej teamatyce jest tu zarejestrowanych. I ostatnia sprawa. Jestes przekonany, ze w sasiednie miejscowowsci sa Messidory, bo Messidor, Senator i Mercator 70 z zewnatrz poza napisem sie wlasciwie niczym nie roznia? Troche sie rozpisalem, bo lubie wyjasniac nieporozumienia. To na tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

wiesz co do tych kombajnow co stoją niedaleko mnie to dokladnie nie wiem - po prostu zaliczylem je do kategorii sprzetu do 15 tys zl czyli wg mnie "prawie zlomu".

wiem ze jeden kosi juz chyba drugi sezon (w zeszlym roku padl mu silnik) a drugi nie jest jeszcze wyszykowany do zniw bo gosc najmuje kogos innego do koszenia.

a co to dokladnie jest to nie wiem - moze jednego wlasciciela spotkam niedlugo jesli przyjdzie na spotkanie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

Ja mam problem. Będę miał do dyspozycji 20000zł, i nie wiem czy kupić starego bizona(części jest dużo i są w miarę tanie) czy claasa mercatora( tu może być problem z częściami). Może mi ktoś coś doradzić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2
Ja mam problem. Będę miał do dyspozycji 20000zł, i nie wiem czy kupić starego bizona(części jest dużo i są w miarę tanie) czy claasa mercatora( tu może być problem z częściami). Może mi ktoś coś doradzić??

jestem pewien ze większość będzie doradzać ci mercatora ja tez tak bym ci doradził chociaż sam nie mam ale teraz kupuję consula. ile masz ha? ;)

a tak a propos zadaj te pytanie w jakimś poście o mercatorze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

Ha do koszenia mam około 15. Niewiem czy brać claasa, john deere, czy ihc. Problem jest taki że wszystkie małe niemieckie kombajny są stare, wyeksploatowane, a polskie bizony trochę nowsze. Ale to już zależy od pieniędzy ile się ma. Poszukuję małego zwinnego kombajniku na swoje potrzeby bez sieczkarnii. Mi też najlepiej pasował by consul mało pali 4 cylindry i silnik z boku. A swoją drogą niewiem czy lepiej mieć z boku czy z tyłu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

ja myślę że lepiej gdy silnik jest z boku bo łatwiejszy dostęp będzie do niego a poza tym consul jest mniejszy od mercatora i jak na areał do 40 ha będzie

idealny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

W sumie tak, bo jak jest z tyłu to kłopoty są z wyjmowaniem przy remoncie (tak jest w bizonie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Claas Consul jest moim zdaniem lepszy Mam u siebie w domu juz drugiego na podwoziu Mercatora Przedewszystkim cena pasow jezdnych mając silnik z boku masz mniej pasów sa dwa jeden krótki i jeden dłuższy nie pamietam dokładnie rozmiarów ale polskie zamienniki kosztóją ok 150 zł oryginalne niemieckie ok 350 dla porównania dwa pasy jezdne do Bizona kosztują niemalże 800 zl Silniczek perkins 4 - cyl 68 km

Spalanie na poziomie 6 l na godzinke A co do tego ze claas'y sa stare i wyruchane napisze tak Nasze Bizony nigdy nie dorownywały nie dorownują i nigdy nie bedą dorownywac Claasom !!!!


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
varioTigeer    0

Według mnie to chyba nie komfortowo mieć silnik obok ucha to raz a dwa że na pochyłościach ten kombajn ma źle rozniesiony ciężar nie boisz się że się przewróci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzys924    0

ten claas jest niski... :blink: to wiesz jaki to musi być dół lub rów żeby kombajn wywrócić... od 50 do 60% pochyłości terenu no, ale jeżeli ktoś nie potrafi jeździć to na pochyłość 10% potrafi wywrócić kombajn... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

Claas i bizon to jak dzień do nocy. Mercatora trzeba porównywać co do wydajności z rekordem. Ale czym się różni Claas Messidor od mercatora? Mi się zdaję że tylko nazwą. Ale mogę się mylić bo porównując mercatora z Messidorem z aukcji to zewnętrznych różnic nie widzę. Być może diabeł tkwi w szczegółach :D


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel929    0

ja posiadam claasa messidora :Q katologowo jest to goly klas mercator. do tego wniosku doszli ludzie gaski w sklepie kolo krakowa. roznia sie przedewszystkim modelami siłownikow. i jakies juz drobne rzeczy a reszta to to samo co mercator 70. jak nrazie nie bylo z nim powrznych problemow :D (odpukac)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj