pawel131

agregat po orce

Polecane posty

macieja910    0

Wszystko zależy od ziem jakie masz. Ja mam dosyć lekkie i używam agregatu ale słyszałem też, że na ciężkie ziemie najlepsze są brony ciężkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

ja bronuje tylko po podorywce aa zawsze przed siewem agregat


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

ja po orce uprawiam agregatem na bronie ciężkiej a później agregatem uprawowym. Ziemie mam naprawde ciężkie więc musze tak robić. Znajomy ma agregat upr. siewny i siał od razu po orce ale teraz kupił nowe brony na zębie 20 i tym robi po orce a później agregat upr.siewny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielus    0

Ja mam gleby ciężkie i najpierw bronuję w poprzek a później w z dłuż agregatem i siew pzdr. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a nie lepiej na ukos nauczyc sie jezdzic? predkosci za wielkiej nie osiagniesz, wiec i efekt marny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja mam ciazkie gleby i po orce agregat na zebach sprezynowych z podwojnymi walkami strunowymi

dobry efekt po 1 razie i siew agregatem biernym z siewnikiem

ale jeszcze lepszy efekt jest gdy w agregasie przed zebami jest wal strunowy

. ale najlepsze sa waly uprawowe crosskil z włóką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

u mnie to nic po orce, przed siewem agregat wał+4rzędy zebów+2wały i jest gleba idealnie doprawiona. Raz(2lata temu) pod pszenicę i żyto łącznie 8ha uprawialismy broną cieżką 3polową(znajomy z niemiec ściągnął) to gleby lekkie ciężkie w 3/4 po górkach to ursus 70km spalił 50l ON na 8ha, ale było z 10km jazdy z domu na pole i na drugie pole i do domu. Gdy nie mieliśmy agregatu z przednim wałem to było 4rzędy+2wały, a nawet zdarzyło się gruberem 3rzędowym(szersze łapy niż w tych nowych agregatach)+na nim zamiast wału brony lekkie i tez nawet nawet to robiło, ale agregat z przednim wałem to super sprawa, kupowaliśmy na wiosnę to nie było opcji żeby był bez przedniego wału :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesomorph    0

Ja na ciezkie gleby zaczepaiam wal cambella za przedni tuz a z tyłu brone wirowa i jest ok;) A jak nie mialem bronu, to talerzowka zawieszana z walem strunowym. Teraz to sieje prosto w orke, jedynie przed rzepakiem uprawialem wlasnie talerzowka zawieszana 3m i do tego zaczepilem wal cambella+ cambridge 3m i byl super efekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FasolaFasola
      Witam.
      Potrzebuję zdjęć pielniko-obsypnika Akpil Piel 7 (7 sekcyjny), ponieważ chciałbym zobaczyć jak jest rozwiązanie składania ramy przy tej szerokości, na internecie niestety nie znalazłem zdjęć pielnika 7 sekcyjnego tej firmy.
      Proszę o pomoc.
      Pozdrawiam.
    • Przez kingway
      Witam , po qq chciałbym zasiać jęczmień jary . Na zimę zrobione talerzówką i teraz chciałbym to przejechać gruberem Vibro Flex . Myślicie , że to będzie ok ? Czy lepiej orać ? To samo chciałbym zrobić pod łubin przed plon było żyto z tym , że tam jest poplon - rzepak - minimalnie ale jest . Klasa ziemi 5 klasa 
    • Przez Majstero17
      Witam, wiecie może jak ścignąć ten element chodzi mi o lej próbowałem kilka razy i napotkałem takie rzeczy macie pomysłu?



    • Przez karbex
      Witam. Mam pytanie - może ktoś ma doświadczenie.na jaką głębokość maks można uprawiać gruberem z systemem lemken thorit z podcinaczami. Te podcinacze są wąskie i mają nieco inny kształt niż standardowe i myślę nad założeniem ich do uprawy na głęboko (25 cm mi wystarczy) - czy to się sprawdzi? Gruber mam 2 belkowy 2.2 m 5 łap a ciągnik 100 km. Czy lepiej beż podcinaczy I wąska redlica? Choć tu się obawiam że trochę za żadko łapy a z podcinaczami to zawsze bardziej zruszy
    • Przez kingway
      Witam , mam  pytanie . Po kukurydzy na ziarno zrobiłem talerzówką na zimę , nawet ładnie wyszło a że warunki są jakie są i jest mokro i z orką może być różnie to mam pomysł żeby zasiać  po samej talerzówce jęczmień jary po kukurydzy . Jak myślicie to się uda ? Czy lepiej orać ? Ziemie lekkie 5 klasa choć no dołeczki mokre się zdarzają . Zawsze orałem a teraz się zastanawiam bo szybko nie wjadę a  jednak orka musi się trochę odleżeć moim zdaniem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj