yacenty

Mechanizacja, automatyzacja i robotyzacja

Polecane posty

Lely    0

Pojemność Szerokość Długość bez agregatu Długość z agregatem Wysokość Waga moc agregatu

litry mm mm mm mm kg kM

2000 1350 2390 2915 1820 565 3.0

2000 1500 2010 2535 1950 565 3.0

 

Podane wymiary dotyczą schładzalnika z zainstalowanym wyposażeniem (tj. drabiną, myjnią i silnikiem mieszadła).

Wymontowanie mieszadła oraz nóżek zmniejsza wysokość schładzalnika o około 25 cm.

 

A gdzieś w północnej Wielkopolsce doi taki sprzęt?

 

Jeszcze nie ma zainstalowanych

Ale ma początku roku będą montowane 3 szt godzinę drogi od was :blink:


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Tzn gdzie będą te roboty? A wy niby jakąś wycieczkę robicie na targi do Hannoveru czy coś. Wiem bo wasz przedstawiciel mówił jak był. Mama z bratową chciały jechać. Się na oglądają robotów i krów nie będą chciały doić. :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Roboty będą koło Wągrowca

A wycieczka jest i jedzie ponad 90 osób z całej Polski bo nie same targi będziemy oglądać ale również 2 nowe obory z robotami

Pierwsza z 2 robotami a druga z 8 robotami :blink:

Lista niestety jest już zamknięta :P


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Jak będzie otwarcie to daj znać. Pojedziemy oblukać.

Z tą wycieczką to bóg mnie wysłuchał :P nie pojadą, nie będą widzieć, będzie spokój :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

Widzę kolego że ty krów nie doisz. Mama z bratową cię wyręcza :)

Ale masz rację lepiej niech nie widzą, bo jak zobaczą to albo kupicie roboty albo ty kolego doić zaczniesz :D


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasiupila    1

Mama doi na tej małej oborze na luzie na motylku. Ojciec doi na tej starej dużej uwięziówce. Bratowa w domu siedzi. :) Najlepsze jest to że ojciec doi chyba 44 krowy i ma 1000 litrów. :) Mama doi 23 i ma ponad 600. Ojciec kupił mały zbiornik 550 litrów i czwarty udój noszą kanami do dużego zbiornika.

My młodzi będziemy doić jak se swoją oborę wybudujemy. Być może na wiosnę zaczniemy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elessar1410    3
Napisano (edytowany)

"Roboty będą koło Wągrowca

A wycieczka jest i jedzie ponad 90 osób z całej Polski bo nie same targi będziemy oglądać ale również 2 nowe obory z robotami

Pierwsza z 2 robotami a druga z 8 robotami blink.gif

Lista niestety jest już zamknięta sad.gif"

 

Mam pytanie - po co komuś 8 robotów udojowych? no i generalnie jaka jest opłacalność takiego pojedynczego robota. Ile musi przerobić, żeby na siebie zarobił. Rozumiem, że na zachodzie inwestują w taki sprzęt, bo jak mają zapłacić pracownikowi dojarni grubą kasę, to wolą kupić robota i mają problem z głowy,

 

Co do tych ośmiu robotów widziałem ostatnio dojarkę karuzelową całkowicie obsługiwaną przez roboty produkcji DeLavala. Obsługiwała więcej sztuk.Sądzę, że to jest lepsze i zapewne tańsze rozwiązanie niż zakup ośmiu robotów - przecież to się nigdy nie zwróci. Zdecydowanie taniej byłoby wstawić halę udojową i zapłacić pracownikowi. Samemu się człowiek nie napracuje a dodatkowo zaoszczędzi. Cena od 100 do 180 tysięcy euro za Robota z lekka odstrasza jeśli ma to być koszt wydojenia 60-70 krów mlecznych.

 

Ciekawą sprawą są roboty Lely Taurus, ale dowiedziałem się, od przedstawiciela handlowego Lely, ze nie ma ich w Polsce. Zawsze połowę tańsze - wtedy jest jakiś interes i można pomyśleć nad zakupem robota.

Edytowano przez elessar1410

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

widzę że przedstawiciel lely udziela się na forum. mam takie pytanie. czy to prawda że roboty udojowe waszej firmy zostają wycofane z gospodarstw i rolnicy wracają do hal udojowych. słyszałem bowiem takową informacje z pewnego źródła. jeśli tak to chętnie dowiemy się dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRGOJ    19

w dziale Ceny maszyn są 2 tematy o robotach. O Lely Taurus też było, tylko sporo wcześniej- dopóki nie będą dostępne w Lely Taurus co najmniej A3next, to polskie oddziały Lely nie będą ich oferować.

Edytowano przez GRGOJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0

w dziale Ceny maszyn są 2 tematy o robotach. O Lely Taurus też było, tylko sporo wcześniej- dopóki nie będą dostępne w Lely Taurus co najmniej A3next, to polskie oddziały Lely nie będą ich oferować.

 

 

 

To prawda, ten temat już wyjaśnialiśmy. Dodam, że z punktu widzenia firmy jak i również z punktu widzenia a właściwie opłacalności dla hodowcy, korzystniej jest kupić np. Astronaut A4 w wersji Operator, który:

 

po pierwsze: jest nowy, a nie jak to w przypadku Taurus często 10 - 11 letni

 

po drugie: nowy model A4 w wersji Operator i tak swoim wyposażeniem oferuje tyle samo a niekiedy więcej jak pełne wyposażenie robota u konkurencji (różnego typu).


Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Ile kosztuje Lely discovery i Lely juno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lely    0
Napisano (edytowany)

W sprawie cen udzielę chętnie informacji telefonicznie. Mamy dwa modele Dyscovery i dwa modele Juno.

 

Podaję nr telefony 724 61 61 62

Edytowano przez MAT912
Cytowanie poprzedniego posta

Zespół Lely

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Kiedy będzie dostępny lely vector w polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mariox
      Witam, mam pytanie czy ma ktoś namiary na producenta term do wody które idzie podłączyć pod schładzalnik do mleka, szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć, być może źle szukam albo inaczej się to nazywa.
      Pozdrawiam.
    • Przez krystek44
      cześć, planuje przebudowę obory 8x26 na krowy mleczne jakie rozwiązanie by było najlepsze. Myślałem nad obora uwięziową. Ruszta czy ściółka ? Jakie rozmieszczenie stołu paszowego, stanowisk i ewentualnego kanału gnojowej.
       
    • Przez panmino
      Czołem, 
      podchodzę do tematu zbudowania systemu wprowadzania bydła (Highland) do poskromu. Na wiosnę mają być jakieś szczepienia i będę musiał jakoś to towarzystwo wyłapać. Krów jest 9.  Zanim zacznę kombinować, pomyślałem, że zapytam, jakie macie systemy, może wstawicie jakieś zdjęcia z opisem czy się sprawdza i inne przydatne informacje. Z góry dziękuję.
    • Przez koks
      Czy ma ktoś na oborze eurofale? Czy skrapla się pod nią para wodna?
    • Przez tupac12
      Witam ostatnio zrobiłem sobie wyciąg linowy do obornika i mam taki problem otóż na bębnie przekładni jeśli wyciąg chodzi to lina zachodzi na siebie wiecie może jak z tym sobie poradzić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj