arek116

Bydło na kredyt

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
arek116    3

Witam. Jestem bliski podpisania umowy z firmą milex meat za zakup 50sztuk cieląt na kredyt. Zwracam się z prośbą o opinie na temat tej firmy, czy miał ktoś z nią doczynienia. W internecie nie można znaleźć o tej firmie żadnych opinii. Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal777    0

Na pewno są wypłacalni na 100% więc jeden problem z głowy!Ale masz mieć czysto rasowe czy typowo mięsne? I do ilu kilo musisz je trzymać?pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kielus    0

Rozwiń temat... z kąt jest ta firma po ile za cielaka i po ile za kg kupują bardzo ciekawa propozycja :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

Więc tak cielaki są do wyboru albo simentale albo limuze. Są jeszcze dwie opcje do 100kg w cenie 14złkg albo do 300kg po 7zł kg. Bydło się trzyma max 18 miesięcy oni są zobowiązani kupić je ode mnie po cenie rynkowej. Ja je opasam najlepiej jak umiem. Kredyt wraz z ubezpieczeniem wychodzi 12% oni wszystko załatwiają. Za przywóz cieląt nic nie płace. Minimum trzeba wziąć 20 sztuk a ja chce 50. Jedyne co mnie zastanawia to to że nie chce mi przesłać wcześniej umowy do przeczytania tylko albo mam przyjechać do siedziby firmy albo czytać gdy transport przyjedzie przy podpisywaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARoROL    0

Z ciekawości zarejestrowałem się na ich stronie i poczytałem tą ofertę :) mało piszą o warunkach, wiadomo trzeba się dogadać osobiście, tylko mam pytanko kolego co z tym kredytem :) czy można go spłacić zaraz po odstawieniu bydła (cena za cielęta + te 12%) czy spłacam raty przez jakiś okres czasu na jaki został mi ten kredyt rozłożony? I myślę że jeśli chciałbyś wziąć 50 szt. to warto osobiście jechać do firmy i umowę rozpoznać :)

Edytowano przez andrzej2110
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

Więc tak odsetki spłacam co miesiąc a rozliczenie końcowe (spłata kredytu) następuje po sprzedaży bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

Sprzedawałem do tej firmy MILEX bydło jakiś czas temu. I nie było problemu z kasą. Kupują już na moim terenie od jakiegoś czasu i nic nie słyszałem by komuś nie wypłacili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

a jak teraz w płątnościami jaki czas oczekiwania ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj