semos

Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy)

Polecane posty

semos    77

Tak jak w temacie: MOC nie większa jak 76KM

 

Ciągnik ma posiadać przede wszystkim:

napęd 4x4;

pneumatykę;

 

 

będzie wykorzystywany w pracy w gospodarstwie specjalizującej się w produkcji krów mlecznych, czyli wszystkiego po trochę. Cena max 120 brutto.

 

Na dzień dzisiejszy rozważam takie marki jak: NH td5020; Ursus 5524; Farmer modele o mocy 66KM lub 76KM; Farmtrac 675 DT lub 80 4WD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Za te pieniądze to da tylko te w wymienione ciągniki. Za 5tys brutto wyżej dałoby john deere'a 5070m lub lamborghini r2 60. Ja kierowałbym się jak największą masa ciągnika, mocą podnośnika i gabarytami. Z tych w wymienionych nh td5020 jest największy. W prawdzie ma mało biegów i silnik wielkości tego w c360, ale reszta jest ok. Farmtraca nie porównywałem, a farmer ma złe warunki gwarancji (w top agrar polska było opisane), a lamborghini r2 nadaje się raczej jako ciągnik pomocniczy, a nie główny. Podsumowując stawiałbym na new hollanda, bo jest największy, a co za tym idzie jak w przyszłości z biegiem czasu będziesz rozwijał gospodarstwo, to będzie stabilniejszy z ciężkimi maszynami.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

lamborghini r2 60 odpada ze względu na zbyt małą moc.

 

NH TD5020 ma moc 72KM wiec jest dużo większy od C-360.

 

A o co konkretnie chodzi w tej gwarancji Farmera, bo niestety nie mam dostępu do tej prasy.

 

A i jeszcze z tych co wymieniłem to największy pod względem wagi jest: Farmer F-7258 TE (76KM) = 3740kg; URSUS 5524 = 3525kg; NH TD5020 =3440kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

no nh to nawet nawet, sa 2 we wsi, ale maja strasznie opony waskie jak na 70km, ursus to nowość, farmer no nie wiem prosty ciagnik, farmtrac mało elektroniki tak jak i w innych modelach do wybory które dałeś, z tego co wiem to nh ma najmniejsza pojemność silnika, więc musi byc oszczedny B)

 

look19 co takie piszesz B) nh najwiekszy, chyba nie widziałeś go na zywo, nie jest taki duży, np. nh seriia T o mocy 72km nie wiem dokładnie ale około takiej mocy to jest duzo większa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Ja bym wybrał Farmtrac'a 80 4WD, ja mam takiego od 3 lat i nie nażekam z agregatem pali 5 litrów, a w orce 6-7 litrów zależy od warunków. Jak się nie mylę to model 675DT rożni się tylko kabiną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

a orientuje się ktoś czy tego NH TD5020 z pneumatyką da się kupić za 110 tyś brutto??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trq    1

A może Zetor Proxima 65 lub 75 lub nawet 85 (tyle tylko że ten już ma 82KM).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a orientuje się ktoś czy tego NH TD5020 z pneumatyką da się kupić za 110 tyś brutto??

Raczej tak to kwestia dilera i targowania się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

Semos szkoda że nie masz 120k netto bo za 122 netto jest Kubota m 7040 74 konie w sam raz na główny ciągnik dla Ciebie B)


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechu87    0

Kolego odnośnie takiego ciągnika proponuję poważnie zastanowić się nad marką LANDINI jest tam taki model 5H 80 o mocy 74 KM na silniku wolnossącym ciągnik ciężki poważnie wykonany na perkinsie oryginalnym czyli tanie i dostępne części... i w cenie też się spokojnie zmieścisz a ciągnik z zupełnie innej półki... i przynajmniej na zwolnicach planetarnych i z mocną hydraulika nie jak NH.... Chyba najlepszy ciągnik do ładowacza z półki.... jak masz więcej pytań odnośnie takich ciągników To pisz maila

jarecki.grzegorz@wp.pl jestem z branży to chętnie pomogę.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Ja porównywałem gabaryty ciągników z danych technicznych. Najdłuższy jest new holland. Co do zetorów są w podobnej cenie, gorzej wyposażone, mniejsza lista opcji, gorsze wykonanie i dość wysoka awaryjność (forterra)a o proximie nic mi nie wiadomo, bo u mnie jest ich mniej niż lamborghini i new hollandów.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

zetor raczej odpada - trzeba za wszystko dopłacać i wtedy cena wyjdzie penie tak samo jak NH - a to już zupełnie innna półka.

 

A co do Landini to marka zupełnie mi nie znana. A jaka jest cena tego LANDINI o mocy 74 KM??

 

 

Jeśli wiedział bym, że tego NH mozna kupić niżej 110 tyś brutto to raczej bym się zdecydował na niego a tak to mam zgryz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

A może taki new holland tylko tl 5030, bo ma 76km i jest lepszy od td5020/5030 i będzie w tej cenie co td, a ma podnośnik mocniejszy, większą masę itp. Ten model jest w ofercie na kraje spoza unnii chyba, ale w agromie można by się zapytać jak jest z dofinansowaniem.

 

A może taki new holland tylko tl 5030, bo ma 76km i jest lepszy od td5020/5030 i będzie w tej cenie co td, a ma podnośnik mocniejszy, większą masę itp. Ten model jest w ofercie na kraje spoza unii chyba, ale w Agromie można by się zapytać jak jest z dofinansowaniem.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a myślałeś o Case jx 70 (72KM),niby to samo co NH TD 5020,ale według mnie to nie to samo,ciągnik mało pali,jest zwrotny,i z odpowiednim utargowaniem będziesz go miał napewno za jakieś ok 115 tyś z pneumatyką B)


Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

nie czytałem c pisze u góry ale ja ci bym doradzał małą proxe bo slyszalem ze dobrze wypadła w testach i NH TD5020 dzięki pozdrawiam B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawell18    13

JAk wyzej bierz Zetora 65 lub 75

A dlaczego wyłacznie do 76 koni???


Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Zapewne Unia ogranicyła wielkość ciągnika. Wiem coś o tym. Co do case jx w nim moim zdaniem kolorystyka wnętrza jest znacznie ładniejsza niż w nh i jak za podobną cenę to wrto wziąć case, chociaż ten nh z mojego linku jest o wiele lepszy od serii td5000.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

tutaj różnica w cenie będzie na pewno na korzyść NH? Ciekaw jestem tylko jak duża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
undergrand    0

Farmtrac słyszałem od mechanika gwarancyjnego że jak się trafi. Słyszałem też że w mojej okolicy mieli ten traktor i się rozsypał. Ja osobiście nie jestem za takimi składakami.

Myślę że warto by było się zastanowić nad Landini, często trafiają się stare, a więc firma długo funkcjonuje, i tak samo słyszałem że lepsze są od Lamborgini. A co do Lamborgini gościu w okolicy ma nowego i mówi że wir w baku, zmniejszali mu dawkę paliwa, ale i tak dalej pali lokomotywa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

T8 to ten mniejszy, a T9 to ten większy (przegubowy na wszystkich równych kołach).

EDIT: w moich stronach mówią co innego, że landini to badziewie, a lamborghini jest dobre. Z resztą więcej w Polsce jest lamborghini, a % na pewno jest więcej użytkowników zadowolonych z lamborghini niż z landini. Landini to kooperacja z mccormickiem, ten ostatni to szajs.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

znalazłem ofertę na allegro na NH TD5020 bez pneumatyki 116850 zł brutto na oponach 12,4 R20 ; 14,9 R30

 

Ciekawe czy z pneumatyką diler go sprzeda za 110 tyś lub mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

dla was wszystko szaj a mówicie że Nh ma gorszy kolor niż case case kojazy mi sie z gł***nem :) z co do Nh to myslę ze taka cene 116 tys kupisz z pneumatyka teraz strasznie ciągniki drożeja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj