semos

Jaki ciągnik wybrać do 76KM (nowy)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ursusc385    1562

Farmtrac słyszałem od mechanika gwarancyjnego że jak się trafi. Słyszałem też że w mojej okolicy mieli ten traktor i się rozsypał. Ja osobiście nie jestem za takimi składakami.

Myślę że warto by było się zastanowić nad Landini, często trafiają się stare, a więc firma długo funkcjonuje, i tak samo słyszałem że lepsze są od Lamborgini. A co do Lamborgini gościu w okolicy ma nowego i mówi że wir w baku, zmniejszali mu dawkę paliwa, ale i tak dalej pali lokomotywa...

 

 

A ja słyszałem od maechanika że Landini to jak się trafi :)

Zresztą jak piszesz że lamborghini dużo pali to... jaki to był model ??

 

Pewnie Farmer jak sie trafi a nie farmtrac

 

Po 3 już wiele razy o tym było pisane wszystki ciągniki to praktycznie składaki !!! :)

JD też składak bo ma przedni most carraro itp.

Widać kto ile się zna jak pisze takie rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bogu Ursusów 360 jakie to dokładniej modele? Te chińskie czy nie? Ja bym Polecił Ci Hollanda, teraz tego pełno, w przyszłości nie będzie problemu z częściami, może będzie nawet tak jak teraz z c360,c330. :) Landini to może i nie głupi, znajomy ma coś w nim robił już, chyba tylny most, ciągnik jest z 2006/7. Sąsiad ma C-MAX (McC) miał już jakieś przewinienia, ale to co( lub sąsiad TD z turem) to te Farmery, Farmtracki sie nie umywają. :) Z tego co mi wiadomo w Polce ludzie mieli sprawy w sądzie o Farmery, Farmtracki i Fotony - same na F - a mi ostatnim czasem się ta literka dobrze kojarzy... :)


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Bogu Ursusów 360 jakie to dokładniej modele? Te chińskie czy nie? Ja bym Polecił Ci Hollanda, teraz tego pełno, w przyszłości nie będzie problemu z częściami, może będzie nawet tak jak teraz z c360,c330. :) Landini to może i nie głupi, znajomy ma coś w nim robił już, chyba tylny most, ciągnik jest z 2006/7. Sąsiad ma C-MAX (McC) miał już jakieś przewinienia, ale to co( lub sąsiad TD z turem) to te Farmery, Farmtracki sie nie umywają. :) Z tego co mi wiadomo w Polce ludzie mieli sprawy w sądzie o Farmery, Farmtracki i Fotony - same na F - a mi ostatnim czasem się ta literka dobrze kojarzy... :)

 

 

O co ci chodzi ?? Już widze ze coraz wiecej osób się do mnie czepia z nie wiadomo jakich powodów... :)

Patrze że dla połowy was to jak kupować ciągnik to najlepiej JD albo inny bo przecież jak ktoś nie ma kasy to nie kupi np. FT bo to składak, napewno będzie awaryjny będą się później sądzić o nego - wkurzające takie posty, niby słyszeliście o tym, ale ile w tym prawdy ?? Ja też słyszłem wiele żeczy i co ?? Dajcie jakiś dowody a nie

 

P.S Same na F tak ?? to nawet Fendt ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

opony z tyłu 14.9 r30 to smieszne, ja mam w 5314 16.9 r34 i są w sam raz, nie wiem co tak oszczędzają na tych oponach, w serii T to już tak nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Ludzie! Zacznijcie że czytać ze zrozumieniem. Sprawy w sądzie były o Farmery, bo w ich umowie gwarancyjnej była mowa, że za wszystkie naprawy w ramach gwarancji płaci użytkownik. To bezsens. Ale to było już ze 2-3lata temu i myślę,że teraz już to zmienili. Jeśli farmer się poprawił, to z john deere pod maską jest lepszy niż farmtrac z perkinsem. Co z tego, że perkins mało pali, jak nie ma życia w sobie w przeciwieństwie do john deere. Tam czuć te 80km, w perkinsie nie i zapamiętajcie raz na zawsze: nie ma nic za darmo, albo bierzesz ciągnik mułowaty i oszczędny, albo krzepki i palący trochę więcej. Iveco tez nie należy do oszczędnych, ale wystarczy tylko rozsądnie obchodzić się z gazem i mamy w lekkich pracach oszczędny ciągnik, a w ciężkich taki z zapasem mocy. Ta miłość do perkinsów chyba zrodziła się u posiadaczy ursusów c360 3p, 2812,3512/14,4512/14 itd.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

dokładnie ja mam inveco i nie nazekam jest brdzo mocny tylko jak w ciężkich precach zeby dostal mocy trzeba czekaj na turbinę ale ma dobry zryw i pieknie pracuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Nie wiem dlaczego tak jest, ale niektórzy ekscytują się tym, że mogą perkinsa kręcić do 2500obr/min bez żadnych konsekwencji. A mocy jak nie było tak nie ma. Tak się składa, że miałem perkinsa w 355 i nie chwaliłem tego.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

A przed wojną to mój dziadek mówił że najlepsze, to konie są gniade, bo kare to jakieś leniwe... ciekawe czy teraz też tak jest? :D ile czasu trzeba, aby ludzie przestali opierać opinie na temat silnika Perkinsa sprzed 30 lat z obecnymi??? Teraz fabrycznie maksymalne obroty dla silników Perkinsa w ciągnikach MF, to 2300 obrotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Gościu z mojej wioski ma mf-a 3095 i on też jest słaby czytaj: nie daje rady z pługiem kverneland 4x50 na klasie ziemi 6z bez łużki pełnej piachu na turze. I bynajmniej nie opowiadam bajek, bo na własne oczy widziałem. Niejeden 1224 szybciej orze.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

no ba :D Ciągnik co najmniej 15-letni a równie dobrze może mieć 22 lata, przebieg pewnie z 10000 mth albo i więcej bez remontu, moc 107 KM, pług 2 metry szerokości porównany do ciągnika o mocy 120KM w którym remonty robi się na bieżąco...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

u mnie jest 5 NH w moich stronach u znajomych i zaden nie narzeka pieknie pracują :D

każda jaszczurka swój ogonek chwali, zapytaj użytkownika mtz i też powie ci że chodzi jak zegarek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Ursusc385 ja chcę tylko tego abyś mi napisał jakie modele mają te mosty, bo mnie ciekawi czy to te chińskie czy Jd jeszcze w innych seriach szuka oszczędności? I chodziło mi akurat, że te 3 są na F, a co do Fendta to nie wiem, ale raczej będzie lepszy. :D

I też co z tego, że Farmtrac ma podzespoły dobrych(?) producentów? Bo są i te lepsze i gorsze, wątpię czy Perkins czy Mido czy jak tam nie ma fabryki w Chinach. A w Farmerach to ciekawi mnie jaki to dokładniej model silnika, może jakiś z 70 lat. :D Ciągnik, i to jeszcze z ładowaczem to najważniejsza maszyna w hodowli, jej tygodniowy brak może dużo planów zaprzepaścić, i dlatego lepiej zainwestować w coś pewnego. :) Polacy tak produkują, jak w piłkę nożną grają. :D


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

no ba :D Ciągnik co najmniej 15-letni a równie dobrze może mieć 22 lata, przebieg pewnie z 10000 mth albo i więcej bez remontu, moc 107 KM, pług 2 metry szerokości porównany do ciągnika o mocy 120KM w którym remonty robi się na bieżąco...

 

Niestety. Ursus z roku 1989, a mf z 1993. Ursus sprowadzony z Danii, a mf z GB. W dodatku mf ma większe koła bo z przodu r28x16,9, a ursus r24x14,9, z tyłu takie same - r38x18,4


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Kolego - jeśli chodzi o Farmery to miałem naprawy gwarancyjne i jakoś za żadną nie płaciłem (fakt naprawy nie były poważne). Jeśli chodzi o C360 3p to nie wiem gdzie Ty tam widzisz mało mocy - zrobi dokładnie to samo co zwykła c360 i spali dużo mniej paliwa - więc jest to oszczędny silnik i robi swoją robotę.

 

Ludzie! Zacznijcie że czytać ze zrozumieniem. Sprawy w sądzie były o Farmery, bo w ich umowie gwarancyjnej była mowa, że za wszystkie naprawy w ramach gwarancji płaci użytkownik. To bezsens. Ale to było już ze 2-3lata temu i myślę,że teraz już to zmienili. Jeśli farmer się poprawił, to z john deere pod maską jest lepszy niż farmtrac z perkinsem. Co z tego, że perkins mało pali, jak nie ma życia w sobie w przeciwieństwie do john deere. Tam czuć te 80km, w perkinsie nie i zapamiętajcie raz na zawsze: nie ma nic za darmo, albo bierzesz ciągnik mułowaty i oszczędny, albo krzepki i palący trochę więcej. Iveco tez nie należy do oszczędnych, ale wystarczy tylko rozsądnie obchodzić się z gazem i mamy w lekkich pracach oszczędny ciągnik, a w ciężkich taki z zapasem mocy. Ta miłość do perkinsów chyba zrodziła się u posiadaczy ursusów c360 3p, 2812,3512/14,4512/14 itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

na AF każdy temat musi być zakończony kutnią?? po prosrty każdy chwali co ma ludzie ... pozdrawiam wszystkich :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

poszukuje jakiegoś użytkownika na AF który, w ostatnim czasie kupił NH, obojętnie jaki model - chciałbym się dowiedzieć ile można wynegocjować upustu. BO jeśli nie zejdę z ceną TD5020 do 110 tyś to raczej wybór padnie na Farmtracka lub Ursusa 5524.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

myslę ze daza ci jakies 5 % upusty zawse tak daja moim zdaniem nie warto wolal bym dołozyc to 5 tys ni potem przez pół zycia sie z nim meczyc ....:D chodziac nie wiem po ile tearz chodzi NH td5020 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj