kamil41

Pronar 653/2

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamil41    29

Witam.

Mam problem z pękającymi oponami w przyczepie Pronar, gdy jadą w jakąś dalsza trase (100km) to na oponie wychodzi "jajo". Rozmiar opny to 11,5/80-15,3 czy na te felgi co mam da sie załozyć jakieś inne wieksze opony? np 14.0/65-16.

Co radzicie zrobić w tej sytuacji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ile ładunku ładujesz na przyczepę? To są opony do 30km/h? Z jaką prędkością nimi jeździsz? W okolicy rolnik ma Pronarke 10t na małych kołach to jak jeździł w trasę 50km JD6210 to opony wysadzało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

kłade około 5,5t opony nie wiem do ilu sa, na przyczepie jest nakleika 30km/h...pełnymi przyczepami jeżdze 25km/h gdybym jechał 50 to 4 opony na kurs byłoby mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

opony jakieś wadliwe B)

nie wiem czy to prawda ale słyszałem że do nowych przyczep to nie ma nowych opon tylko stare opony i nalewany nowy bieżnik na nie B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

tak sie składa ze te co pękły wymieniłem na nowe i problem pozostał. Zgadza sie ze nie do każdej nowej przyczepy trafiają nowe opony

wracajac do tematu moze ma zna ktoś odp na moje pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

A ilu płucienne kupujesz? Bo ja mam z Dębicy takie oponki 12 płucienne bodajże i jeżdzą 35km/h i jakoś nie pękają moze dlatego że na przyczepie mam 4 tony. Mi jak te opony nie wytrzymywały pod ciężarem 6 ton to przerabiałem felgi od niskopodwoziówki śremskiej i koła 8.25-15 zakładałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek315    2

szerszych nie założysz podjedz do grene czy innego sklepu rolniczego i powiedz że na taki rozmiar felgi i szerokość potrzebujesz wyższe opony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

no wiesz, nam jak w kombajnie poszła opona przednia to zanim pojechaliśmy kupić to bylismy w warsztacie i pytaliśmy się czy ktoś nie wymieniał takich ostatnio to gość gadał ze większe opony maszynowo da się założyć tylko to jest ryzykowne B) taka była przygoda z tym kołem, rozwaliło od samej felgi po bierznik, jak holowaliśmy gdy na wale łożysko poszło, że głowa mała, stara opona kupiona felga nie taka nie było czsu przekładać opon to się felgę odwrotnie założyło, 1km od domu, a 4km się przejechało, no ale prawie pełen zbiornik pszenicy był, wolno jechałem a tu ostatni zjazd z głównej i prawie prosto do domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W trasę lepiej bić więcej, bo mniejszy opór toczenia i opona tak nie pracuje. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EppS    91

Ja mam w takich kołach 4.0-4.2 bar i przy ładunku 8-8,5 tony i kilku kursach po 30 km nic się nie dzieje ale to też kwestia czasu te opony nadają się do jazdy w koło komina a nie na trasy po 100 km, przy większym ciśnieniu i cięższym ładunku prawdopodobnie zaczną jeszcze pękać felgi, przy 5-6 tonach zwiększ ciśnienie powinno być lepiej inaczej czeka cię wymiana całych kół.


NAPIS ćWICZEBNY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widmoxx    1

ja miałem ten sam problem w dwóch przyczepach z Cynkametu kupiłem nowe koła 14.0/65/16 produkcji polskiej 16PR bo 11,5 -15,3 były do kitu kładę po 8 ton na kazda z przyczep i jadę do 50 km i problemy się skończyły nie zastanawiaj się tylko je zmieniaj druga zaleta jest to że przyczepa na polu nie tonie a w tym roku był problem tylko kup opony polskie a nie z Azji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj