POLKOP

Wysiew nawozu siewnikiem zbożowym

Polecane posty

POLKOP    2

Co myślicie o takim czymś z przodu ciągnika na przednim tuzie jest siewnik np 3m w którym jest nawóz a z tyłu agregat uprawowo siewny który sieje zboże też 3 metry. A efekt tego mamy taki że mamy wysiany nawóz w spód i zasiane zboże coś jak vadestand rapid. A najważniejsze jest to że nie siejemy nawozu sąsiadowi i wszędzie nie jest ani za dużo ani za mało nawozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam nadzieję że wiesz co nawóz zrobi z siewnikiem zbożowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

co nawóz robi? nic, po 10latach wiadomo coś może zrobić, wystarczy po zakończonym siewie umyć, a nie zasiane nic w skrzyni nie ma i git, u mnie np. rozsiewacz to zaraz jak z pola sie wróci i danego dnia się nie sieje to się myje, nawet jeśli na drugi dzień sie sieje to też się myje.

To musisz zrobić mocowanie do siewnika z tyłu na Tuz, i wiater nie straszny B)

Jak zrobisz to wstaw do galerii, do nawozu to najlepiej siewnik nie za drogi, ale z dobra skrzynią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Widzialem taki patent wczoraj gosc mial na tuzie taki jakby siewnik zbozowy i z tylu agregat uprawowo siewny z brona aktywna


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fujitsu    16

A nie lepiej kupić siewnik który wysiewa jednocześnie nawóz i zborze?? z dwoma komorami osobno nawóz osobno zborze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casemxu125    0

bardzo dobry pomysł B) i wtedy nie trzeba żadnych obciążników na przód bo balast zapewniony siewnikiem z nawozem. ale i tak wolał bym tradycyjny sposób wysiewu B)


Life Is Brutal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POLKOP    2

bardziej mi chodzi o precyzje niż o szybkość, miejsce koło miejsca i nie sąsiadowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Fujitsu może i doby pomysł, tylko wtedy siewnik jest wiekszy i z nawozem i zbożem to dużo masę będzie miał, a tak z przodu bedzie zamiast obciążnika, a jeśli bez nawozu bedzie go zwodzić to do siewnika mozna zawsze jakoś skrzynkę z piaskiem dołożyć B)

 

LowRider no fajny ten siewnik, tylko on jest nowy to co najmniej 5tysi kosztuje, a i by trzeba dorobic jakieś coś żeby bezpośrednio na ziemie szło albo opuścić podnośnik bo wiater może zwiewać. a tak stary siewnik za 2tysie i można smiało bujać B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

co nawóz robi? nic, po 10latach wiadomo coś może zrobić, wystarczy po zakończonym siewie umyć, a nie zasiane nic w skrzyni nie ma i git, u mnie np. rozsiewacz to zaraz jak z pola sie wróci i danego dnia się nie sieje to się myje, nawet jeśli na drugi dzień sie sieje to też się myje.

To musisz zrobić mocowanie do siewnika z tyłu na Tuz, i wiater nie straszny B)

Jak zrobisz to wstaw do galerii, do nawozu to najlepiej siewnik nie za drogi, ale z dobra skrzynią.

Umyjesz siewnik,jednak nie domyjesz wszelkich przestrzeni w których blacha jest łączona na zakładkę poprzez zgrzewanie.Roztwór solanki,związków azotu,siarki etc. zrobi spustoszenie.Jeśli siewnik jest zbudowany z blachy ocynkowanej potrwa to kilka lat,jesli tak jak np.Poznaniak,z blachy czarnej,zgnije zastraszająco szybko.

Były kiedyś produkowane w Polsce siewniki do nawozów(nie mylić z obecnymi rozsiewaczami),nazywały się Gustlik i pamiętam że szybkość w jakim zżerała je korozja była zbliżona do prędkości światła.

Ale jak mówi przysłowie"nie mój koń-nie mój wóz",rób jak uważasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Najtansze siewnik 2-2,5m są już od 1tys złotych. Wystarczy lejki rozstawić szerzej do 3m tak jak w top agrar polska ktoś kiedyś w poznaniaku zrobił i git. Ważne aby nie wysiać zbyt dużo nawozu tym wynalazkiem, bo zboże się położy B) . Tak czy inaczej siewnik taki powinien mieć najlepiej regojację taką, aby możliwe było wysianie nawet 5kg na hektar (taki siewnik jest dokładny). I nie mówcie, że nie da takiego za te lub tylko trochę większe pieniądze. Wystarczy tylko poszukać. Ja mam sposób na tani zakup maszyn - grubo przed sezonem, albo tuż po i jest taniej B)


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niestety to nie wystarczy.Jak już chcesz zastosować siewnik na przednim TUZ to nie zapominaj że musisz przerobić jego układ zawieszenia i zamocowania lejków.Siewnik bez przerabiania zachowa się tak jak zaczepiony z tyłu przy próbie cofania.Pomijając to że redlice ulegną natychmiastowemu zniszczeniu,lejki zapchaniu,to odwrotnie kręcąca się przekładnia nie będzie wysiewać ziarna -nawozu.

Niestety standardowy siewnik to narzędzie ciągnione ,a nie pchane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris82    74

ciekawy pomysł ale czy nie będzie się nawóz zapychał na rolkach wysiewających saletra czy mocznik to w miarę powinien iść ale polifoski lub inne wieloskładnikowe to może być problem jak na dnie siewnika uzbiera "proszek" nie będzie wysiewać tylko mieliło nawóz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin99023    0

od czerwca jestem posiadaczem własnie takiego rozsiewacza "Beta" 3 metrowego i sądze, że wiatr nie jest problemem bo zawsze można niżej opuścić... co do ceny to coś ok. 10000 zł jak ktos ma jakieś pytanie to chętnie odpowiem:) (oczywiście w miarę możliwości:))


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj