konarek

pług orlik czy zagonowy?

Polecane posty

konarek    0

B) :) który plug 3-skibowy do 60-dziesiątki? zagonowy czy orlik

proszę o uzasadnienie bo niewiem który wybrać

B)


sprzedam:
_Nowa Pompa hydrauliczna podnośnika (nie wzmocniona) c330 Hydrotor Tuchola (z gwarancją) -200 zł
|PW| **Przedmiot mogę wystawić na Allegro**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

ja ciągałem 4x30 ale troche ciężko miał. Jak była jakaś górka to czasami biegów brakło:D Zazwyczaj mają 3x30 i mi sie wydaje że to odpowiedni pług do c360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Każdy szanowany operator C-360 używa pługu o rozstawie 3x35. Więc i każdy zdrowo myślący członek AF poleci Ci takie parametry więc nie ma co wydziwiać bo przyniesie Ci to więcej męczarni niż to warte B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

ja ciągałem 4x30 ale troche ciężko miał. Jak była jakaś górka to czasami biegów brakło:D Zazwyczaj mają 3x30 i mi sie wydaje że to odpowiedni pług do c360.

 

 

dlaczego jak ciągałś 4x30 to pod górki ci biegów brakowało??? tak tez uwazam ze 3x30 jest odpowiednim oczywiście jesli masz ziemie łatwe w uprawie czy tam lekkie w upraiwe bo jak naprawde ciezkie W UPRAWie nie mówie o ciezkiej ziemi (z rególly ciezka ziemia to I i II klasa)to mozesz miec problemy zeby uciagnąć na odpowiedniej głebokości. u mnie np na VI klasie c-385 iz pługiem 4x35 na 1,20ha spaliła 26 litrów ( głęboka orka) a w transporcie na godzine zegarowa pali nie całe 6 litrów tak dokładniej:blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Kolego pług zagonowy i Orlik to jest to samo , ORLIK nazwa pługa występuje w werjach od 2 do 4 skib. Ja mam 3x30.

 

Są i orliki 5 skibowe.

W takim razie dlaczego różnią się cenowo o parę setek pln ? B)

Wraz z wzrostem ilości korpusów rośnie różnica w cenie między orlikiem i zagonowym, nowe z tej samej firmy B)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Zagon czyli musisz objeżdzać pole dookoła a każdy pług który nie jest obracany jest pługiem zagonowym nawet jeśli to orlik czy pelikan B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja doskonale wiem ,że Orlik jest zagonowy. Kolega w temacie pewno wacha się czy kupić pług zagonowy Orlik czy jakiś inny pług mniej znanego producenta. Jeżeli jest wykonany z miarę dobrych materiałów to można kupić mniej znanego producenta. Kolega kiedyś kupił pług do 16 ki za ok 4 tys 5x40 chyba to jak kamień przetarł się po odkładnicy to została dziura w niej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

napisałem że brakowało biegów bo tam była glina i spora góra to miał problemy ciągać. Wszystkie ziemie mam ciężkie i są pagórki i 4x30 ciągałem. Silnik 11 lat po remoncie i tylko głowice regenerowałem a tak wszystko ok. W mojej okolicy kilka osób ciąga 4x30 i dają rade a ziemie naprawde nie są lekkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

ale jakoś niewidze tego by 60 nie dała ray na dwójce ciągnac pługa przeciez ona sie zakopie a nie zadusi na dwóje wiec inny bieg nie potrzebny bo po co by wolniej jechać?? bo przeciez szybciej nie da rady jechać chyba ze 3x30 i z górki to na 3 by poszedł:) nawet te 4x30 pociągnie na dwójce ale bedzie sie kopać a szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Ale bajki piszecie - pług typu orlik to typowy pług do orki średniej i podorywek, szerokość skiby 25 cm i dużo mniejsze odkładnice. Dylemat opisany w pierwszym poście dotyczy z pewnością oferty jednej ze składnic maszyn w woj. łódzkiem, gdzie pojęcie "zagonowy" dotyczy typowego pługa o szerokości skiby 30 cm do orki średniej i głębokiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konarek    0

Ale bajki piszecie - pług typu orlik to typowy pług do orki średniej i podorywek, szerokość skiby 25 cm i dużo mniejsze odkładnice. Dylemat opisany w pierwszym poście dotyczy z pewnością oferty jednej ze składnic maszyn w woj. łódzkiem, gdzie pojęcie "zagonowy" dotyczy typowego pługa o szerokości skiby 30 cm do orki średniej i głębokiej.

Właśnie o to mi chodziło :blink:


sprzedam:
_Nowa Pompa hydrauliczna podnośnika (nie wzmocniona) c330 Hydrotor Tuchola (z gwarancją) -200 zł
|PW| **Przedmiot mogę wystawić na Allegro**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj