Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Profil usunięty

Zaśniedziałe styki w gnieździe przyczepy.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Co roku mam problem ze stykami we wtyczce przyczepy i gnieździe w ciągniku, styki pokrywają się nalotem i nie przewodzą prądu, robi się choinka itp. Czy jest jakiś środek chemiczny do czyszczenia tego typu połączeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

Choinka robi się najczęściej jak masa w lampach nie dochodzi i idzie przez żarówki, jeszcze się nie spotkałem by choinka robiła się przez wtyczkę - najwyżej światła nie działają. Polecam zrobić instalację dwubiegunową czyli masę dać też kablem, łatwiej to zrobić niż doprowadzić do porządku masę w instalacji jednobiegunowej.

Chemii nie próbowałem, ale WD-40 powinien coś pomóc.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

A nie doczytałem :( , jeśli choinka się robi to na pewno nie ma masy. Odkręcić, przeczyścić szczotką drucianą i gra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axial    9

Polecam Kontakt Chemie te produkty - ale żeby dobrze oczyścić i zakonserwować styki trzeba użyć 3 preparatów /trawienie, zobojętnianie i konserwacja/.

WD-40 to używam do piszczącego łańcucha w rowerze i to ostrożnie, tak jak większość preparatów "do wszystkiego"... :(

Co do masy, to miejsce styku z przewodami powinny być "zabielone" stopem lutowniczym i wtedy działa zdecydowanie dłużej. Ale lepiej jest pociągnąć masę dodatkowym przewodem, jak pisał Kserkses.


Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To, że choinka jest od braku masy to wiem, ale masa idzie z gniazdka ciągnika i jeśli styki tylko trochę nie łączą to są problemy ze światłami. WD-40 nie nadaje się do elektryki bo jest to środek smarujący itp. Produkty Kontakt są robione specjalnie do czyszczenia i to może pomóc. Kiedyś styki czyściłem kwasem do lutowania, ale po tygodniu zrobiły się zielone, widać trzeba je zobojętnic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

a i żeby lepiej kontaktowało to polecam porozginać trochę bolce.

najlepiej jakby była szczotka druciana do czyszczenia, ale nie wiem czy istnieje coś takich rozmiarów.


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

jest też taki spray - ELEKTROSOL, u mnie często się przydaje :(


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

ja proponuje czyszczenie-nie doprowadzac do wilgoci zalaniu..jak sie okazuje wazelina techniczna spełni rolę ..samruje kazde złacze ukryte w puszce ..ba wskazana na ząłczach aku!! wazelina kosztuje ok 3-4 złote uzyjcie jej i po klopocie :(

 

ale jest inny wynalazek-płyn hamulcowy..spryskajcie złacze ...zero kłopotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

My mamy zero podciągnięte z ciągnika i dodatkowo przy każdym gnieździe do ramy wyciągnięte. Tylko że wszystkie styki i miejsca mocowania masy do ramy smarujemy smarem grafitowanym. Jak na razie nie mamy problemów. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
ja proponuje czyszczenie-nie doprowadzac do wilgoci zalaniu..jak sie okazuje wazelina techniczna spełni rolę ..samruje kazde złacze ukryte w puszce ..ba wskazana na ząłczach aku!! wazelina kosztuje ok 3-4 złote uzyjcie jej i po klopocie :(

 

ale jest inny wynalazek-płyn hamulcowy..spryskajcie złacze ...zero kłopotów

 

Mam pytanie: A czy można zamiast wazeliny użyć zwykłego smaru do łożysk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6
Mam pytanie: A czy można zamiast wazeliny użyć zwykłego smaru do łożysk?

 

jak sie okazuje NIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

jak nie łączy to popryskać CX-80 i odczekać,a będzie ok,WD-40 to do śrób odkręcania a nie do elektryki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Własnie kupiłem Elektrosol S- PM. Zobaczymy co z tego wyjdzie :o .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez
      witam pacjent to mf 5435 nie działa ehr i przyciski na błotnikach,nic nie świeci. Dodam że w tym samym czasie obrotomierz przestał działać, być może jest jakaś korelacja. co by to mogło być?
    • Przez Matusp85
      Witam wszystkich. Jestem świeżym właścicielem Case IH CX80. Potrzebuje paru wskazówek mianowicie bolączka przewody półbiegów. W gałce jest zastosowany zwykły przełącznik i gdzieś pewnie przewody niestykają. Jak rozebrać tą obudowę. I drugi temat wentylator nawiewu działa tylko na 3 biegu. Help
    • Przez Krawi
      Orientuje się ktoś co to za rodzaj złączki?
      4 otwory, używane 2 piny ale w ciągniku występują takie same z wszystkimi pinami.
      Ciągnik Same Explorer3 90.
      Chcę do niego założyć dodatkowe lampy robocze do których muszę dorobić takie wtyczki, bo wolałbym nie przerabiać oryginalnych gniazd .


    • Przez Wojciech15
      Witam forumowiczów, czy ktoś z was orientuje się, czy jest możliwa regeneracja elektrozaworu do opryskiwacza? Elektrozawór marki TeeJet 460BEC Manifold (załączony na zdjęciu). Jeśli jest taka możliwość, to czy ktoś z was kojarzy może w obrębie województwa opolskiego / dolnośląskiego kogo zajmującego się takimi regeneracjami? Z góry dziękuję za odpowiedzi 

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam,
       
      Panowie powiedzcie mi ile placiliscie lub ile bierzecie za wymiane instalacji elektrycznej do np C360 i Bizon i ile wam to zajmuje? Mowimy oczywiscie o polozeniu nowej instalacji zrobionej z linek a nie o gotowym szmelcu. Cena oczywiscie robocizny bo mam do zrobienia troche sprzetu bo sam sie nie wyrobie a musze wykalkulowac ile szykowac $$$
       
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj