zibi102

Polska kosiarka rotacyjna. Remont.

Polecane posty

zibi102    0

wlasnie remontuje polska kosiarke i chce wymienic w niej lozyska w bebnach. oryginalnie jest takie dziwne smarowanie lozysk poprzez klin na walku w ktorym jest kanalek i troche filcu ktorym powoli cieknie olej i ma smarowac lozyska. problemem jest jeszcze to ze niektore lozyska sa kryte tylko z jednej strony. Ja chce wymienic wszystkie lozyska na kryte. pisza ze lozyska kryte maja wytrzymalosc 9000 obr/min a smarowane olejem 12000 obr/min. ciekawy jestem jak to jest w praktyce. Prosze o rady bo niedlugo ciecie.

 

szkoda ,że nikt nie mógł pomóc, rozumiem takich kosiarek użytkownicy tego forum nie używają bo wszyscy są już tacy kasowni i mają same nowe , i nikt nigdy ich nie naprawiał. Dzięki już ją wyremontowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

I jak...?? :P

 

Wszystko w porządku...?? :P

 

Ja też mam polską kosiarkę...ma już dobre parę lat ale jeszcze wszystko jest sprawne i nie wymaga remontu... :D

 

POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
szkoda ,że nikt nie mógł pomóc, rozumiem takich kosiarek użytkownicy tego forum nie używają bo wszyscy są już tacy kasowni i mają same nowe , i nikt nigdy ich nie naprawiał. Dzięki już ją wyremontowałem.

Wiesz co... Nie wszyscy mają czas, aby ciągle odpowiadac napytania... Naprawdę miły jestes. Może chociaż byś określił jej typ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi102    0

Troche mnie ponioslo -Przepraszam.

kosiarka chodzi teraz super ale mialem problem z gornym talerzem kupilem nowy i byl skrzywiony.

moja kosiarka to so-36 ale niewidze roznicy miedzy moja a np. z-172 czy z 176 czy jakos takie nr.

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1
Troche mnie ponioslo -Przepraszam.

kosiarka chodzi teraz super ale mialem problem z gornym talerzem kupilem nowy i byl skrzywiony.

moja kosiarka to so-36 ale niewidze roznicy miedzy moja a np. z-172 czy z 176 czy jakos takie nr.

:)

OK, rozumiem

A wracając do kosiarek to praawie wszystkie mają takie same konstrukcje ( większosc jest produkowana przez małe firmy). W sklepie z częściami nie pytają się o typ, tylko mówisz jaką chcesz częśc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitram92    1

Moja wlasnie wczoraj przyjechala po remacie od kowala heh nowa skrzynia przekladni zebatej przy okazji wszystkie piasty walek w zeszlm roku tryby nowe paski teraz chodzi cichutko, nic nie stuka puka lux poprostu przy rozpedzanu chodzi tak jak nowa znczy jest taki zarabisty dzwiek jak rozpedzanie sie silnika samolotu odrzutowego :) a pozniej aby slychac ciagnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

ja też mam polską od roku i jak na razie jestem zadowolony ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nitram92    1

Moja kosiarka bez rematu cykala 10 lat a kosi co roku 12 ha x3 pokosy + jakies tam trawki lucerny do spasania od 2 latek miala jeszcze do objechania 18 ha sasiada x3 pokosy plus to co umnie [takze sie narobila] teraz ze starej kosiarki zostalo tylko rama glowna [ta bez niczego w srodku] i bebny, ale zamki do nozy nowe mam, dodatkowo kowal te bebny ladnie obtoczyl i wywazyl . No i oslony [taka skoropodobna plachta za 150z,l tez zostala kupiona nowa rok temu. teraz te 2/ 3 sezony powinna sigac lux a pozniej juz ojciec mowil ze bezwzglednie na to jaki bedzie jej stan kupimy jeszcze jedna troche wieksza do 1201 i najwyzej bedziemy smigac we 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosiarka    2

Potrzebuje schematu instrukcji naprawy kosiarki ??

Chyba ze ktoś wie czemu nam nie chce wyjść wałek z bębna od strony łożyska żeby założyć segery i złożyć do kupy a rozkręcaliśmy by zrobić uszczelnienie przy misce (ramie do której są przykręcone bębny ) a i wcześniej wchodziło bez problemu ??

Jest to polska kosiarka 160 cm ;)

Z góry dziękuje

Jak coś źle zrobiłem to przepraszam to mój 1 post

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

Przy użyciu ściągacza i siły każde zejdzie. Ewentualnie młot 5 kg. wd-40


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

Mam pytanie panowie, mianowicie, jaki powinna być szczelina miedzy górnym a dolnym talerzem w polskiej kosiarce?? Dzięki za odpowiedz <_<


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Zibi rozbierałeś słupice? Nie prościej i taniej było by kupić kompletne słupice? A kosiarka tak już ma ze po iluś tam setkach godz przepracowanych muszą być wymienione słupice i tryby, w mojej starej z famarolu a kosiła rocznie bardzo dużo po zarobkach itd a u siebie 3x15 ha wymieniana miała już wszystko po 4 razy i błędem było remontowanie tego złoma, bo kolejne wymiany słupic znacząco skracały ich żywotność, lepiej kupić choćby z targu nową i kilka lat jest spokój, to że powymieniałeś wszystkie łożyska i teraz jest spokój nie licz na to że pochodzi tyle co nowa max 40-50% tego co nowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

Szczelina zależy od tego jakie kupowałeś części zamienne. Jedne maja bardziej wygięte talerze a drugie mniej, są tez grubsze i cieńsze. Im mniejsza tym lepiej-mniej ziemi wchodzi i niżej siecze. Może być problem z dopasowaniem uchwytów noży. Ogólnie burdel z częściami .


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piciaj    31

Chodzi mi o to, w normalnej kosiarce standardowej jaka szczelina miedzy tymi talerzami i tyle, czyli ktoś uprzejmy pójdzie z miarka pod wiatę i zmierzy :P


znalazłem to czego szukałem ..:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

Zależy w którym miejscu się mierzy, mam pokrzywione talerz wiec 19-24mm. Kupie inne talerz i będzie inna, różni nieudacznicy produkują części, każdy ma swój standard


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Mam pytanie czy ktoś remontował w kosiarce ten przegub nie chodzi mi tylko o wymianę tych tulejek plastikowych bo to już u mnie nie wystarcza i luzy są dalej, zastanawiam się czy jedynym wyjściem będzie wymiana tej skrzynki (bo właśnie na niej jest największy luz) czy też da się to w jakiś magiczny sposób zregenerować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek918    6

Kolego jeden uchwyt z tej ramy jest odkręcany i można go wymienić koszt ok 30 zł drugi niestety jest zespawany z ramą. U mnie też mamy taki problem obecnie robimy remont kosiarce i daliśmy te rame tokarzowi wyciął stary element dotoczył nowy i wspawał ( koszt 40 zł). Jutro uruchamiam kosiarkę mam nadzieje że będzie chodzić cicho :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

A masz pewność że tokarz przyspawał to prosto czy też przyspawał najpierw to tak na oko a później do wyśrodkowania użył wytaczarki (nie mylić z tokarką)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Witam. Panowie pociekł mi olej przez bęben w kosiarce polskiej ze Zbuczyna. Jak ten uszczelniacz zmienić? Trzeba cały bęben wyciągać czy jak?, i gdzie on tam siedzi? Jak to zrobić?

 

 

 

mix 1.5kg smaru +2 l oleju rozwiązało problem

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

kupa roboty,trzeba od dolu rozebrac praktycznie cala,talerze. lozyska, zeby dostac sie do tego simmeringa, mozna by sprobowac od gory ale tez trzeba sciagnac oslone rozkrecic rame,wyciagnac kola stozkowe.

najlatwiej to zrobic mix z oleju i smaru i to powinno zatamowac wyciek.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi102    0

Witam.

Ja swoją kosiarkę poskładałem na oryginalnych polskich łożyskach i nie chcę już innej nawet nowej- chyba ,że jakąś firmową. Robiąc remont nie ma co kupować jakiś tandetnych łożysk. wydaje mi się,że lepiej zrobić pożądny remont jak kupować składaki z niewiadomo jakich części. Jedyny błąd jaki zrobilem to kupiłem nowe talerze- po trzech latach wyglądają gorzej jak stare po 10 latach. U mnie po remoncie już trzeci rok śmiga jak nowa ,a tnie 5 ha x 3 pokosy.

W polskiej kosiarce jest zrobione dziwne smarowanie łożysk -takie kropelkowe (olej sączy się z głównej przekładni przez filcowe podkładki do samego dołu tzn. talerzy i nie wolno stosować łożysk zamkniętych) ja zrobiłem mały patent i łożyska zamknięte pootwierałem od góry żeby olej miał lepszy dostęp a od dołu sączył się wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio35    1

Witam!

Mam mały problem z polską kosiarką, od zeszłego sezonu nie kosi jak powinna, rozrzuca pokos i nie zawsze wykasza. Łożyska nie mają luzów, paski wymieniłem.

A jak sprawdzić czy dobrze są smarowane łożyska bo oleju nie ubywa a delikatne ubytki powinny być? Pracuje na 8 ha od 15lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
conny    111

sprawdź przegub w kosiarce jak ma duże luzy to nie naciągniesz pasków

Edytowano przez Marcin91
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj