Skocz do zawartości
MECHANIZATOR

Fortschritt/MDW 524 wady i zalety

Polecane posty

jacek1114    0

witam mam 524 trzeci sezon niezły kombajn mam tylko jedną wade rwie mi wał jezdny ten co przechodi z lewej strony na prawą poszły juz 4 wały może wiecie co jest nie tak

Pandanus    1

mam 524 juz 7 sezonów i nigdy nie było problemu z wałem jezdnym

ale tydzien temu pękła mi półoska od przedniego koła kiedy zostało juz tylko 30 arów kukurydzy do skoszenia a miałem go sprzedać zaraz po sezonie ;[

JELONEK09    1

witam. mam pytanie o kombajn 524 ponieważ planuję taki zakup. chodzi mi o zapchanie młocarni. czy to się zdarza i jak wyczyścić, czy jest dobry dostęp, czy łatwo wyrywać słomę lub czy jest jakiś klucz do cofania bębna młócącego. jak to wygląda? Ostatnie żniwa kosił u mnie claas dominator 76, jak się zapchała młocarnia w rzepaku to bite dwie godziny nożykiem wycinaliśmy po słomce. Już znacznie łatwiej jest wyczyścić w bizonie.

Wiadomość z agroFakt.pl

KamilK199    8

Jesli ma takie samo rozwiazanie jak w 514 ze opuszczasz klepisko dzwignia to nie bedzie problemu, U mnie kiedys laplo duza kupke zyta ze az paski zaczeky sie palic, tak zablokowalo, dzwignia na dol, wyplul wszystko z tylu i spowrotem pomalu w heder i jazda dalej.

Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

longi    0

na osi młocarni która znajduje sie nad lewym kołem za schodkami jest otwór,my robimy tak-gdy zapcha sie bemben to nakładasz rure na tą oś,i obracasz młocarnie,wcześniej musisz opuścić klepisko dzwignią w kabinie.ogólnie fajny kombajn

krzysztofz14    15

Jak jest w tym kombajnie z regulacją obrotów bębna.Czy można zmniejszyć jak w bizonie czy np. do rzepaku trzeba zakładać przekładnie zwalniającą.Jakie ona daje obroty i czy montaż jest skomplikowany.

Pajej    53

mam kilka pytań odnodnie tego kombajnu

Jak z dostepem do czesci w południowo wschodniej polsce tj woj podkarpackie / lubelskie

Rolnik z powołania :-)

Pajej    53

tak tylko we żniwa czekanie 24h na kuriera to boli. po częsci do clssa mam ok 80km wiec kiedy trzeba to jade

Rolnik z powołania :-)

grzybu1    2

Panowie a jak jest z przystawka do qq i ogólnie koszeniem kukurydzy ? Czy były produkowane z przystawkami, czy trzeba kupić i przerabiac pod niego ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez emilchaja
      Witam,noszę się z zamiarem kupna kombajnu, i znalazłem takie oto ogłoszenie.Dzwoniłem do sprzedającego powiedział że kombajn jest w dobrym stanie, ale mówić to można ,dowiedziałem sie też że maszyna została sprowadzona z Czech , a na forum wyczytałem że maszyny z tamtąd mają różne opinie.Prosił bym Was o zerkniecie na to ogłoszenie i napisanie Waszych opinii.Za wszystkie porady z góry dziękuję.pozdrawiam
    • Przez Damian987
      Witam mam pytanie odnośnie Forshritta 323a jak przerobić lewarek skrzyni biegów, bo słyszałem że się da założyć z 303. Ktoś coś wie na ten temat?
    • Przez maciek
      Witam , chciałem zapytać czy jest ktoś na forum kto zbiera kukurydzę na ziarno fortschritem , moglibyscie opisać swoje odczucia jak sie tym pracuje w kukurydzy , jak sie ustawia kombajn , jak się przystosowuje,jaka wydajność itp
    • Przez PiotrekMTZ
      Czy do młocki rzepaku E-514 potrzebna jest przystawka zwalniająca obroty młocarni? Czy da się bez niej młócić rzepak "odpinając po prostu klepisko"? Czy kombajn bez przystawki zwalniającej "śrutuje ziarno"?
      Ta przystawka zwalniająca kosztuje 1500zł a handlarz mówi że bez tego nie mam co rzepaku młócić :rolleyes:
      I jeszcze jedno :blink: Czy opłaca się kupić cały heder ze stołem do rzepaku (bez kosy bocznej)za 5000zł?
      Czekam na odpowiedzi
    • Przez kopokop
      Witam,czy polecili byście mi kosiarkę samojezdną fortschritt e 302