MECHANIZATOR

Fortschritt/MDW 524 wady i zalety

Polecane posty

kapec24    37

Z Pankowa ja biore części do 512 a jestem z kujaw. Ponoc część części sami produkują. A jeśli nie to w Case powinni do MDW mieć bo oni to wykupili i kontynuowali przez jakiś czas produkcje tych modeli pod swoją banderą, tylko że tam sa dużo droższe. A co do kombajnów z Czech to są tańsze ale ponoć strasznie styrane - swego czasu interesowaliśmy się tym kombajnem z tatą ale nie było kasy i sie rozeszło. i to tyle co moge pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

widziałem w nich na słupku takie jakby komputer pokładowy - czemu on służy , i co w tym kombajnie jest sterowane elektronicznie??


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

To jest komputer.Wyświetla on wszystkie obroty w kombajnie,ile ma zboża w zbiorniku i coś tam jeszcze .Elektrycznie włącza się sieczkarnie przez elektromagnes lub coś w tym rodzaju.Ale nie jestem pewny kiedyś mi tłumaczyli,ale teraz nie pamiętam.Pytałem dlaczego jak jadą na pole to sieczkarnia działa.Chodzi o to że na postoju może pracować tylko sieczkarnia, a młocarnia jest wyłączona.Rura do zboża.

A w Pankowie produkują części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

A teraz nasuwa mi się pytanie jak to wszystko sprawdzić w tym kombajnie może ktoś podesłać jakieś foto z przełącznikami w kombajnie i wajchami żeby wiedzieć przy oglądaniu maszyny co powinno się załączyć po przyciśnięciu danego guzika / przełączeniu wajchy lub ewentualne sprawdzenie co jest nie tak.


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

Witam chciałbym sie dowiedziec jakie funkcje ma ten komputer w 524 jak go sprawdzić czy wszystko działa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturos21    6

Witam chciałbym się dowiedzieć jak kosić rzepak 524 bez stołu czy na sitach od zboża można czy trzeba kupic do rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Napiszcie jak wiecie (jak robiliście takie rzeczy) ile może kosztować np. regeneracja rozdzielaczy, naprawa silnika, ile kosztują sita.

Albo podajcie typowe usterki w tych sprzętach, żeby zwrócić na nie szczególną uwagę. (np. słyszałem o problemach z wałem co napędza podsiewacz, ale nie wiem czy to prawda?)

I jeszcze jedno E524 jest na hydrostacie czy ma napęd mechaniczny, jak tak to ile biegów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek38    2

524 ma kilka udogodnień w stosunku do 514 minusem jest silnik a +kabina ,sterowanie elektrohydrauliczne czujniki i kilka innych drobnych rzeczy.

Edytowano przez misiek38

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bart07    2

Witam serdecznie.

Rozglądam się za kombajnem zbożowym do okolo 40 tys. zl.

Kombajn pracowalby na okolo 30ha wlasnych oraz w uslugach.

 

Ostatnio przegladając różne oferty natrafilem na Fortschritt'a 524 i chcialbym sie dowiedzieć co nieco na jego temat od posiadaczy i użytkowników tego sprzętu.

 

Jak wygląda jego wydajność,spalanie, pojemność zbiornika. jak z awaryjnością tych modeli, dostępnościączęści.

 

Ogólnie wady i zalety tych kombajnów.

 

Przeszukalem forum i nic konkretnego niestety nie znalazlem.

 

 

Pozrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel21990    0

wydajność w dobrej pszenicy 1,25-1,5ha/h mi wychodziła. Zbiornik gdzieś 3,5t, z awaryjnością to zależy jakiego kupisz i czy wszystko będzie ok przed żniwami. miałem parę d*pereli do wymiany bo mam go pierwszy sezon. Spalanie mniejsze od supra. Musi być sprawna w nich elektryka bo możesz się potem trochę namotać żeby dojść z tym wszystkim. Słabe punkty to pękające półosie, wytrząsacze są 4 szerokie i też lubią popękać.. Zalety to cicho w kabinie, słychac tylko bęben, wygoda - ja mam klimę. Ogólnie fajny kombajn :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek83    15

Witam!

Zastanawiam się nad zakupem MDW 524 i dlatego mam pytanko o tempo opróżnienia i czystość zbiornika po opróżnieniu.

Wydaje mi się że ta pionowa część rury wysypu to chyba jest błąd konstrukcyjny.

Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K100    98

mam od 10lat mdw 524 i nie mam z tym problemu

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego postu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek83    15

Tak ogólnie to kombajn godny polecenia cźy lepiej dać sobie spokój?

Możesź podsunąć jego wady lub co Cie w nim denerwuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K100    98

jestem zadowolony

spalanie na poziomie bizona a wydajnosc x2

denerwuje mnie brak klimy

jesli chodzi o awaryjnosc to jak dbasz tak masz

raz mnie zaskoczył w sezonie jak alternator padł i nie mogłem zjechać z pola bo elektrozawory nie działały

kilka razy miałem problem z elektromagnesem w szarpaczu zacinał sie i nie mogłem wył/wł

na moich 150ha spokojnie sobie radzi

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego postu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja jestem po pierwszym sezonie na 524.jedna awaria pekł wytrząsacz .trzeba pilnować te kratki kóre się przykręca do nich.nie wiem czemu wszyscy mówią że silnik jest minusem. u mnie fakt zużywa olej ,ale nie więcej jak bizon.mocy mu nie brakuje a górki mam spore,spalanie w pszenicy o plonie 6,5 tony ok 15l. na hektar czyli mniej o 2 l. od bizona.trzeba pilnować aby chłodnica była czysta bo inaczej będzie się grzać.po umyciu chłodnicy pomimo 32 stopni nie grzał się już.w kabinie cicho,ogólnie fajna maszyna i ile ktoś dbał o nią.u mnie był problem z komputerem ,żaden wyświetlacz mi nie działał. ale za 2500 w niemczech został mój naprawiony.zaden rekord ani bizon nie ma szans z nim jeśli chodzi o wydajnośc a bajką jest że forszaje gubią albo słabo czyszczą. przynajmniej jeśli chodzi o mój egzemplarz.odczepianie i podczepianie hedera trwa dosłownie chwilę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K100    98

ja jak kupiłem to miałem wstawione nowe wytrząsacze tak wiec jescze trzymają ;)

jesli chodzi o olej to od zmiany do zmiany doleje 1,5L olej zmieniam co sezon

kiedyś kosiłem na usługach z dominatorem i robiliśmy to samo ale mój spalił o 5l mniej na h

Edytowano przez Matey
cytowanie poprzedniego postu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam pytanie co do 524 kupiłem go w tym roku i zastanawia mnie tem wskaźnik od temperatury wody ile stopni jest na 2 kresce a ile na 3 . W ciężkich warunkach i upale wskakuje na 3 i zastanawiam sie czy tak ma byc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

@matiRol92 znaczy że nie masz termostatu...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Poszukuje opisu skrzynki bezpieczników w E-514. Który od czego odpowiada i jakie natężenie ma mieć.
      Z góry dziękuje :)
    • Przez KrzysztofL
      Witam mam nietypowy problem .Odebrałem silnik po kapitalnym remoncie ,założony do kombajnu pali , ciśnienie na zimnym 5,5  rozgrzany 4 atmosfery ,ale problem polega na tym że zapala mi się kontrolka zabrudzenia filtra ( ciśnienia oleju ) . Wymieniłem filtr na nowy ,nie pomogło , wymieniłem czujnik ciśnienia oleju i można powiedzieć że pomogło tylko na odwrót. Przy zgaszonym silniku kontrolka się nie świeci ale gdy odpalę kombajn to kontrolka się zapala . Nadmieniam że ciśnienie pokazuje 5,5 na zimnym . nie mogę docierać silnika bo nie wiem o co chodzi z tą kontrolką . Brak mi pomysłów . Pomocy.
    • Przez pi0tr
      Witam.
      Mam następujący problem z moją maszyną. Podczas koszenia dosyć często zdarza się że bęben młócący nie pobiera materiału. Heder i przenośnik pochyły działąją bez zarzutu, słoma gromadzi się na wysokości chwytacza kamieni (był czyszczony kilka razy, niczego to nie zmienia) i wraca górą przenośnika do ślimaka i tam kombajn go 'wypluwa'. Jak już bęben złapie to co się nagromadziło to zazwyczaj kończy się to zabiciem młocarni. Taśma przenośnika jest dosyć luźno ale to nie ona jest problemem - słoma jest wciągana do podajnika i stamtąd wraca. W okolicy chwytacza kamieni wszystko wygląda normalnie - nie ma żadnych przeszkód, nic nie jest wygiętw, wygląda jak fabryczne. Czy ktoś ma pomysł jaka może być przyczyna tego problemu? Prosze o pomoc - usterka zabiła już dwa pasy napoędzające całą młocarnię i dwa pasy od bębna.
    • Przez Michael18
      Witam Serdecznie, jak w temacie. Niestety nie wiem co mam zrobić, aby odpowietrzyć wysuw motowideł w kombajnie 514. Proszę o wytłumaczenie co mam dokładnie zrobić. Z góry dziękuję za pomoc! 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam,
      mam problem z fortschrittem e514 dużo słomy wpada na podsiewacz i sita, co później idzie do zbiornika.
      Próbowałem już różnych rozwiązań zmieniłem nawet dolne sita na żaluzjowe, ale myślę że problem może tkwić w odrzutniku lub coś za bębnem jest nie tak. Słoma z bębna powinna raczej wpadać na wytrząsacze a dużo mam jej na sitach i już nwm co mam zrobić.
      Proszę o rady, pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj