Skocz do zawartości
DANIEL

Ceny kombajnowania

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ceny

Gago    0

'pawel321654' u mnie we wsi jest troche kombajnów ale ceny w moich stronach takie są juz od dawna na jakieś 120 domów jest 20 kombajnów jak się nie myle jest 5 Bizonów są MF Forszaj i Claasy i Fahry. Ludzi nawet duzo jest ja za 390 zł aktualnie po ludziach wykosiłem już w tym roku jakieś 30ha i jeszcze bede.

Pawel20    49

Za NH TC56 350zł/h. Za Bizona Rekorda 300-330zł/h, ale nie chciał bym zeby mi ktos tak kosił tym Rekordem, Ci kombajniści szybciej jeżdżą po polu, niz po polnej dojazdowej drodze do pola (chyba odrazu poplon sieja taka opcja w cenie chyba).

farmer120ha    2

To że szybko jezdzą to powinieneś sie cieszyć bo Ci mniej godzin nie narobią :) :) Na jakimś życie i itp to mozna pogonic bo np. na owsie to nie bardzo...

Wiadomość z agroFakt.pl

Pawel20    49

U nas mamy swój sprzęt do koszenia, tak patrze tylko jak jeżdżą na usługach, ciekaw jestem jak będą wyglądać pola po podorywce po tym koszeniu. ja bym wolał dopłacić te 100zł i mieć więcej zboża w stodole niż na polu.

kamil16251290    324

Ale mercatorem robi się hektar dobrego zboża w 50 minut. Ostatnio ojciec na usłudze u jednego gościa skosił 5 ha w 4 godziny. W tym 60 arów było takie pół na pół czyli połowa zboża i połowa zielska. Więc suma sumarum wychodzi taniej jeszcze na hektar.

Rafal180    2
Za NH TC56 350zł/h. Za Bizona Rekorda 300-330zł/h, ale nie chciał bym zeby mi ktos tak kosił tym Rekordem, Ci kombajniści szybciej jeżdżą po polu, niz po polnej dojazdowej drodze do pola (chyba odrazu poplon sieja taka opcja w cenie chyba).

hehe z tym poplonem do dobra myśl :) koles kombajnem NH 1520 kosa ok 3,6m bierze 210zł za godzine,a 230zł z sieczkarnią :)

dawid16    0

@Rafal180 Te ceny to juz gruba przesada, 1520 z hederem 3m nie mozna pogonić a co dopiero z ponad 0.5 metra wiecej.

Kilka wiosek dalej koles NH 8070 młóci za 220 zł bez sieczkarni.

bugi    0

U nas w wiosce jest kilka kombajnów ale koszą u siebie a CI co po ludziach koszą to jest ich kilku ale ceny znam tylko dwóch. Jeden MF 27 bierze 300 zł od ha albo 360 zł od godziny z sieczkarnią heder 4,30. Drugi jakimś Fortschrittem bierze 250 z sieczkarnią heder 4,20 obaj bardzo szybko szybko koszą. Jeden gościu z sąsiedniej wioski życzy sobie 400 zł za godzinę a śmiga jakimś bizonem, co do jego usług kombajnowania to nie mam więcej info.

bodzio1108    79

U nas w kółku rolniczym Z056 biorą 200zł/h, znajomy NH Claysonem 5030 z kosą 3,6m też brał tyle a szybciej pogonił niż bizonem i lepiej wymłócone i za kombajnem niema podsiewu poplonu :P Kilka wiosek dalej gościu bierze 250 Z056. A u mnie kosił kolega JD 1450CWS S2 to brał 400zł/h i jakbym miał kosić Bizonem to do zapłaty by wyszło tyle samo. A czas o połowe i lepiej wymłócone i za kombajnem ziarna sie nie znajdzie. Wszystkie bez sieczkarni :D

michal18    0

new holland tc56 320 za godzinę z sieczkarnią jestem bardzo zadowolony z usługi 5,5 ha w 3 godziny , niestety mój deutz fahr nie wytrzymałał tego sezonu i na ostatnie 5,5 ha trzeba było nająć usługę innym sprzętem.

bezeta10    9

Ja w tym sezonie za JD 965 z hederem 4,2 brałem 200 zł za koszenie i 220 z cieciem , choc w moich okolicach cena wyjsc iowa była za koszenie za bizona 240 do 280 za godzine

bezeta10    9

Pewnie u mnie w przyszłym, roku te sie cena zmieni w tym roku była promocia kosiłem pierwszy sezon i jakos trzeba było zaistniec na rynku.

Matey    431

Każdy kombajn zgubi, tylko pytanie ile dojrzysz na ściernisku

Fortschritt E-512 300zł/ha

denzel    12

to zalezy od kombajnisty jak kombajn ustawi i wtedy moze gubic zboze, a ja JD965 bralem po 240 a z sieczkarnia 270

deer    176

Ale bardzo często, bardziej opłacalne jest żeby kombajn zgubił 200 kg na/ha ( 80 zL) niz jechał 10 minut dłużej hektar.

Bo po pierwsze krócej trwają żniwa, wartośc straty zboża mniejsza niż pracy kombajnu.

Mając 100 ha do wymłócenia kosząc każdy ha 10 min dłużej wychodzi 2 dni dłużej żniw, nie znając pogody goniąc za posladem (bo głownie to kombajn gubi) możemy starcić dużo więcej marnując dorodne zboże

denzel    12

wystarczy zmiejszyc wiatry i otworzyc deko sit no i zejsc i sprawdzic co pod sloma zostaje a co w zbiorniku leci i wio do przodu poganiac. ja czasami schodze i sprawdzam co "pod sloma piszczy" i ludzie to doceniaja ze za kombajnem nie rosnie

bezeta10    9

Koledzy zawsze bedzie rosło niewiem jak bys ustawił kombajn z prostego wiem z doswiadczenia i obserwacji miejsc gdfzie kosiłem , mimo tego ze sprawedzałem i usatwiałem i jak kosiłem na opczatku sezonu , gdzie zboze było jescze nie dokonca dojzałe problemu porostu nie było ale pod koniec gdzie juz było przejzałe , to wylatuja ziarka od samego nagarniacza przy zespole zniwnym , a tego niestety nie przeskoczymy.

denzel    12

z tym tez sie zgodze. i zalezy jaki rok bo jak suchy trafi to i nic nie rosnie. ale jak za niektorymi kombajnami to i w suchy rok rosnie :)

fendt512c    0

koledzy jak uwazacie ile brac za koszenie rzepaku kombajn john deere 2054 4.85 heder mysle ze okolo 300-350 za ha oczywiscie jezeli to zla cena to mi doradzcie mam pierwszy rok ten kombajn i nie wiem ile brac w rzepaku. pozdrawiam

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Dajmiżyć
      Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.

Przez pomyłkę umieściłem w nieodpowiednim dziale...jak ten temat przenieść?:)
    • Przez PrzemoO
      Przymierzam się do zakupu przystawki do kukurydzy 6 rzędowej. Ma pracować z Claasem Dominatorem 98 Maxi. Jaki system cięcia polecacie śmigłowy czy rotorowy? Jaką markę polecacie? Przystawka ma być w przedziale cenowym do ok 50-60 tyś.
    • Przez Diwad890
      Przyjme w dzierzawe grunty orne i ugory w woj.swietokrzyskim powiat pinczowski
    • Przez Julas1990
      Witam zaczynam rozglądać się za kombajnem i chciałbym się doradzić. Zastanawiam się nad Claas 208. Mega, Case 527 i NH tx66. Dodam że chce na kombajn wydać Maks 140tys i będzie on pracował na 60 h.+ usługa.
      I może zna ktoś jakiegoś w miare rzetelnego handlarza z Wielkopolski lub kujawsko- pomorskiego
    • Przez lolq1660
      Witam wszystkich mam takie pytanie odnośnie jakości słomy, chodzi mi o to jak to jest gdy słoma przejdzie przez bębny typu aps czy separator w NH i czy nie jest za bardzo pokruszona i połamana? Nie chodzi mi tutaj o samo prasowanie takiej sieczki bo to nie problem, tylko o późniejsze ścielenie itp.
      Dilerzy zapewniają ze słoma jest cud miód ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć, miałem możliwość zbierania słomy po tc5070 i csx 7040 słoma po nich była tragedia no i oba miały separator z tym że właściciele kombajnów nie zbierają słomy i być może przez to te bębny są bardziej skręcone(czyt.ciasne) przez co bardziej "memlają" słomę.
      Jak to jest u was, liczę na jakieś podpowiedzi i opinię