Skocz do zawartości
DANIEL

Ceny kombajnowania

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ceny

bobik85    0

w ubiegłym roku kosiłem po 250-300 za godz.NH TC 54 kosa 4,5m

stawka lekko zaporowa (tyle co za supra) ale musiałem jakoś wejsc na rynek bo wszyscy myśleli że ledwo swoje skosze

teraz będzie po 300 bo pokazałem klasę :rolleyes:

mati5720    17

ja myślę że 300-320 zł/h bizon zo-50 to nie będzie zbyt wygórowana cena przy dzisiejszej cenie paliwa częściach itd...

Wiadomość z agroFakt.pl

kombinator18    18
200 za koszenie przenicy bizonem bez sieczkarni

Gdybym mial bizona to za ta cene bym nawet nie wyjezdzal z garazu :D

pablo21    26

Wiecie ja rozumiem czesci paliwo ale jak co roku bedziecie podnosic cene o 50-80zł/h to niedługo nie bedzie gdzie wykonywac usług bo kazdy bedzie wolał kupic swój kombajn byle jaki a nie płacic krocie za wykoszenie taka jest prawda... I wtedy nawet na paliwo dla siebie na zniwa sie nie zarobi. Wszystko z umiarem trzeba bo 350-400zł/h koszenia Bizonem to kosmos jest...

kamil16251290    324

Ja biorę 250 zł bez sieczkarni i 270 z sieczkarnią, robię mercatorami 70 i 75 i obydwoma robię hektar w 50 minut. Dla znajomych są oczywiście rabaty ale dla innych równości czasem opuszczamy kilka zł tak aby każdy był zadowolony.

pawel321654    0
Ale tanio :D Ja to 390 zł i 420zł zależy czy leżało czy nie. To może podnieś cene w tym roku na 320zł :)

to pewnie u was we wsi jest mało kombajnów jak tak cena. u nas jeszcze dwa lata temu to było połowę tego co u ciebie, a dużo chętnych masz?

szynszyl    0
W Legnicy Agrohandel dealer New Hollanda za koszenie swoimi kombajnami chcą brać 230zł za hektar bez paliwa,a roboty mają że do zimy im starczy .Sam się zapisałem za taką kasą nie zapalam swojego JD 970.

230zl + 20 l paliwa =? i wychodzi normalnie.

pablo21    26
rozumiem ze 400 to przegiecie ale czy ty bys wyjechal bizonem ZO-56 za 200 zl bo ja nie :D

Maks cena to 300zl

No tak zgadzam sie 200zł/h to za mało ale zawsze trzeba jakis złoty srodek znalezc :)

bizonbs    0

myślę że 240zł/ha

a 260zł/ha z sieczkarnią.

To jest chyba kompromisowe wyjście patrząc na ceny. Ale ponad 350 zł to ja bym w życiu nie dał!

farmer120ha    2

My w tym sezonie bierzemy 240zł/godz. bez sieczkarni i 260zł/godz. z sieczkarnią od koszenia Bizonem Z056, ale niektórzy w okolicy to przeginają i po 300zł/godz. bez sieczkarni biorą... :(

Ale coś za coś...Wyjadą na 2-3 godzinki i kliętów niema... i chyba nie wiedzą co to przyspieszcz bo nawet jak sie da to nie używają tylko walą ludziom godziny....:) :)

Vektor    8
ja myślę że 300-320 zł/h bizon zo-50 to nie będzie zbyt wygórowana cena przy dzisiejszej cenie paliwa częściach itd...

U nas bierze 280 zł/h/Z-056 coś u was wygórowana ta cena choć dzielą nas ~2km :(

Marcelo1414    5

O kur** u mnie za głupiego Z056 trzeba dać 340 za godzinę bez sieczkarni i to jest najtańszy kombajn w okolicy :( A na dodatek w ciągu roku przybyło w wiosce 2 kombajny niby cena miała spaść bo konkurencja się robi a tu nic :) Trzeba będzie napisać do urzędu ochrony konsumentów :)

kamil16251290    324

Cena za wykonanie usługi bizonem jest taka wysoka bo dużo pali i się dużo psuje. A na paliwo i części trzeba mieć kasę. Proste.

kubaldo    1

ja za koszenie bizonem rekordem 2000 biorę 270 zł a za prasowanie myślę że ok 140-150 zł

Gość wolf19   
Gość wolf19

Za Supra 230zl/h bez sieczkarni, 250zl/h z sieczkarnią..

Kolejka na tydzien do przodu..

1rajdzik    14

Ceny kosmiczne Panowie. W mojej okolicy to plony marne więc z ceną nie ma co szaleć, niekiedy ilość zebranego ziarna pokryła koszty omłotu. JD 1075 - 260 zł/h, niezależnie z sieczkarnią czy bez. Myślę, że to bardzo tanio ale w pierwszym roku trzeba się pokazać. Uważam też że ogólnie ceny z rokiem poprzednim nie powinny ulec zmienie, ponieważ paliwo kosztowało wówczas o 1 zł na litrze więcej.

dawid16    0

Ceny w niektorych rejonach zaporowe, dziwne że jezcze ludzie nie zainwestowali we własne maszyny.

BIZON ZO56 220/240 sieczkarnia

CLAAS MERCATOR 75 200/220 sieczkarnia

NEW HOLAND 1520 180zł

NEW HOLAND 1530 200zł

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Dajmiżyć
      Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.

Przez pomyłkę umieściłem w nieodpowiednim dziale...jak ten temat przenieść?:)
    • Przez PrzemoO
      Przymierzam się do zakupu przystawki do kukurydzy 6 rzędowej. Ma pracować z Claasem Dominatorem 98 Maxi. Jaki system cięcia polecacie śmigłowy czy rotorowy? Jaką markę polecacie? Przystawka ma być w przedziale cenowym do ok 50-60 tyś.
    • Przez Diwad890
      Przyjme w dzierzawe grunty orne i ugory w woj.swietokrzyskim powiat pinczowski
    • Przez Julas1990
      Witam zaczynam rozglądać się za kombajnem i chciałbym się doradzić. Zastanawiam się nad Claas 208. Mega, Case 527 i NH tx66. Dodam że chce na kombajn wydać Maks 140tys i będzie on pracował na 60 h.+ usługa.
      I może zna ktoś jakiegoś w miare rzetelnego handlarza z Wielkopolski lub kujawsko- pomorskiego
    • Przez lolq1660
      Witam wszystkich mam takie pytanie odnośnie jakości słomy, chodzi mi o to jak to jest gdy słoma przejdzie przez bębny typu aps czy separator w NH i czy nie jest za bardzo pokruszona i połamana? Nie chodzi mi tutaj o samo prasowanie takiej sieczki bo to nie problem, tylko o późniejsze ścielenie itp.
      Dilerzy zapewniają ze słoma jest cud miód ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć, miałem możliwość zbierania słomy po tc5070 i csx 7040 słoma po nich była tragedia no i oba miały separator z tym że właściciele kombajnów nie zbierają słomy i być może przez to te bębny są bardziej skręcone(czyt.ciasne) przez co bardziej "memlają" słomę.
      Jak to jest u was, liczę na jakieś podpowiedzi i opinię