DANIEL

Ceny kombajnowania

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik1973    15352

Ja zarobiłem 6328 zł, paliwa poszło 283 litry, z awarii pękła rurka za 39 zł, czysty biznes, szkoda że już po żniwach. Koszone po 270 zł godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Ja zarobiłem 6328 zł, paliwa poszło 283 litry, z awarii pękła rurka za 39 zł, czysty biznes, szkoda że już po żniwach. Koszone po 270 zł godz.

 

 

Takie posty od takich ludzi, aż chce się czytać :) a nie jak nie którzy, że tylko labiedzą..


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

U mnie mam usługodawcę który bierze za młócenie 250-260zł/ha E512stką ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Ja zarobiłem 6328 zł, paliwa poszło 283 litry, z awarii pękła rurka za 39 zł, czysty biznes, szkoda że już po żniwach. Koszone po 270 zł godz.

To tak dużo zarobiłeś? he, Ja zarobiłem Twoją kwotę pomnożoną razy 10 a paliwa mi poszło 2400 l do tego, 5 stalek i dwa bagnety ;)

Zboże po 410 zł bez sieczkarni, z sieczkarnią 430 zł, rzepak z sieczkarnią 460 zł za hektar oczywiście

Edytowano przez Pronar82a

Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mawit06    6

Kupił jeden kombajn w tym roku i brał 300 zł/h bizon super i człowiek miał co robić, dorobkiewicz 350zł/h plus połowa za dojazd- kazdy go olał. Inny rekordem brał 280 zł/h i się mu opłacało. Najgorsze są kołtuny i dorobkiewicze co to nie wiedzą ile brać za usługę, ale selekcja naturalna działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donborys    3

To tak dużo zarobiłeś? he, Ja zarobiłem Twoją kwotę pomnożoną razy 10 a paliwa mi poszło 2400 l do tego, 5 stalek i dwa bagnety ;)

Zboże po 410 zł bez sieczkarni, z sieczkarnią 430 zł, rzepak z sieczkarnią 460 zł za hektar oczywiście

 

Zależy jak na to spojrzeć. Pronar82a, Twój kombajn kosztował ok.350 tys. netto z tego 100 Ci oddała Unia czyli zostaje 250 tys., Vat pomijam bo też został zwrócony. Wcześniej widziałem gdzieś, że pisałeś że koszt wykoszenia hektara przez Twój kombajn to ok 180 zł, czyli na czysto zarobiłeś ok. 40 tys. Więc Twój kombajn realne zyski zacznie przynosić po ok 6 latach.

Teraz Rolnik1973, pisał gdzieś, że ma ponad 40 letniego JD. Z tego co się orientuję w rynku, to mógł kosztować ok. 25 tys. Na czysto zarobił ok. 4,5 tys. Więc jego kombajn zacznie przynosić realne zyski po ok. 6 latach.

Pronar82a wiem, że to drugi sezon Twojego TC więc jeszcze przez 4 lata będziesz go odrabiał, więc w teorii nic nie zarabiasz. Nie wiem jak długo ma kombajn Rolnik1973, ale jeśli dłużej niż 6 lat to on już zarabia pieniądze.

Tak wyglądają suche wyliczenia, a Ty Pronar82a kasujesz 410zł/ha co moim zdaniem nie jest mało, ale jeśli masz chetnych to nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1995    3

A czasem nie jest tak że jak sie dostanie dotacje na sprzet to nie wolno nim na usługi jechać??? No chyba ze masz firme usługową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

@mateusz wolno Ci jeździć bo oni nie wnikają co i gdzie sprzętem robisz tylko musi być serwisowany itp. Jakby wnikali na którym polu pracujesz to jaki sens by w tym był?


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15352

Donborys kombajn mam 10 ty sezon, kosztował 18500zł, już 3 raz się zwraca na czysto, bo na początku miał więcej koszenia, teraz dobyło sporo kombajnów i o usługi krucho, bo miejscowości nasycone kombajnami. Jak dlamnie to i tak duży zarobek zakładałem żeby ze 3000 wpadło, a tu stawka się podwoiła ku uciesze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja znam odwrotny przypadek-człowiek kupił nowy ciągnik na usługi...i nie chce żadnych usług nikomu wykonywać :D (swoją drogą może tak robić ?).

A żeby nie było że nie na temat to u mnie płaciłem 280 zł/h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Ja zarobiłem 6328 zł, paliwa poszło 283 litry, z awarii pękła rurka za 39 zł, czysty biznes, szkoda że już po żniwach. Koszone po 270 zł godz.

U Ciebie po żniwach a u nas połowa dopiero. Od ponad 10 dni leje i nawet Ci co mają suszarnie stoją.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

hmm ciekawe co na to urząd skarbowy jak to wszystko po czyta:) Dalej się chwalcie ile zarobiliście na czarno... chyba że ktoś ma usługi rolnicze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Większy koszt zidentyfikowania piszącego i całe postępowanie niż podatek + kara. Wszędzie wiadomo że usługi mają miejsce szczególnie w żniwa i jakoś nigdy z tym problemu w skarbowym nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

poza tym często jak przychodzi co do czego to kombajnem ktoś odpracowywał jakiś dług i postępowania umorzone.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja akurat znam taki przypadek w którym mój kolega ostro zabulił :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ci w urzędzie skarbowym mają ciekawsze rzeczy do roboty niż lektóra af. Ale jeśli ktoś napisze donos to inna sprawa. Wtedy muszą podjąc działania i może skończyć się tak jak napisał jaro. Jeśli usługobiorca zezna, po np kłótni z usługodawcą, że ten kosił u niego powiedzmy 10 ha i nie dał rachunku to już pozamiatane.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezeta10    11

nie do końca pozamiatane obyś miał dane kolesia wystawiasz fakture wywalasz orginał zostawiasz kopie i po zamiatane a nie ma obowiązku stemplowania faktur ani ich podpisywania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj