Skocz do zawartości
DANIEL

Ceny kombajnowania

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ceny

Basia4    1

FINN Bizonem bez sieczkarni,nie wiem jaki ma heder szerokość. Tak czy owak płacić trzeba:(

Edytowano przez Basia4

robert983    23

Basia4 to drogo biorą u ciebie za bizona u mnie 300zł bez sieczkarni za bizona Z56 i ma on heder o szerokości 4,20 m.

yacenty    565

co z tego ze bizon ma taki heder? skoro wydajność na wytrzasaczu i na sitach mała.

brata kombajn ma tylko ciut szerszy heder a kosi ponad 2 razy szybciej niż bizon super, bo spokojnie leci 12ton pszenicy na godzinę

Wiadomość z agroFakt.pl

Basia4    1

No właśnie czytając Wasze posty widzę że drogo,w zeszłym roku po 350 było.

wlkpmder    6

W mojej okolicy SKR-y mają następujące ceny :

Bizon 265-318zł/godzina tańsza wersja dla członków i płatnościach nie przekraczających tygodnia

Claas 300-330złha jak wyżej

John deere 299zł/ha jeśli płatność w ciągu tygodnia,

335zł/ha powyżej tygodnia sieczkarnia + 30zł/ godz

Siwy7406    46

Moim zdaniem normalna cena to 260-280zł za hektar + paliwo na tonę zebranego zboża kombajn spala ok 1-1,5l nowsze mniej starsze więcej. Czyli cena powinna oscylować w okół 320-340zl /ha.

dukat2009    6

1- 1,5 l ciekawo co to za kombajn który pali tyle paliwa przy zebraniu tony ziarna. A jezeli z 1hektara wyjdzie 3 tony zebranego ziarna to klijent powinien dac 3-4,5 litra paliwa to dobry kombajn jest ze tak mało pali

a8185    25

niee liczenie ile spali litrow na tone zebranego ziarna jest troche bez sensu. zwlaszcza gdy ceny ustala sie za godzine czy od hektara.

Siwy7406    46

1- 1,5 l ciekawo co to za kombajn który pali tyle paliwa przy zebraniu tony ziarna. A jezeli z 1hektara wyjdzie 3 tony zebranego ziarna to klijent powinien dac 3-4,5 litra paliwa to dobry kombajn jest ze tak mało pali

Przy 3t z ha to ja skoszę 3-3,5ha w godzinę jeżdżąc ok 10-11km/h ale to już zabójstwo dla kombajnu co innego bizon niebędę polemizował w tym temacie. W moich regionach takich wydajności się nie spotyka na 3t/ha to trzeba się mocno postarać.Mowię to z wlasnego doświadzcenia 2ha /h średnio 6-7t/ha daje ok 16-20l zużytego ON.

Edytowano przez Siwy7406

91lenczus91    0

Panowie ja w zeszłym roku brałem 320 zł z ha i klienci chwalili sobie ze dużo taniej ich to wyszło jak bizonem. W tym roku zamierzam brać 350 zł z ha.

Woj. Lódzkie. okolice Łowicza

Edytowano przez 91lenczus91

pawel885    380

Moim zdaniem normalna cena to 260-280zł za hektar + paliwo na tonę zebranego zboża kombajn spala ok 1-1,5l nowsze mniej starsze więcej. Czyli cena powinna oscylować w okół 320-340zl /ha.

http://www.korbanek.pl/domhandlowy/pl/claas/kombajny_zbozowe/lexion_580570/rekord_swiata.html tu przy plonie ponad 11ton /ha kombajn 10.5m 517km spalił 1.35l/t więc ubiegaj się o rekord świata :o

matej330    0

W tamtym roku po 280zl/h ,w tym planujemy 300zl/h Claas Mercator , ceny porównywalne z Bizonem w mojej okolicy. woj.podlaskie

Siwy7406    46

Dla mnie możecie brać tyle ile chcecie lub tyle ile ktoś chce zapłacić nieważne aby sie opłacalo i na przyszłość klienci byli.

Doszedłem do wniosku po przeliczeniu i obserwacjach, że w rzepaku 350zl/ha w zbożach 600-620zł/h i pasuje wszystkim i kolejka juz długa. Kombajn TC 5070RS.

Edytowano przez Siwy7406

Basia4    1

Siwy raczysz chyba żartować. 600 zł za godzinę???? To w wypadku gdy zboże słabe to "tatowym sierzpem" trzeba żniwowac.

Camry    8

bizon record -w tym roku przymierzam się brać 400zł. za ha,420zł z sieczkarnią,za mniej nie wyjadę,paliwko poszło do góry,części coraz droższe, na stacji paliw nikt się nie pyta skąd mam pieniądze i to samo w sklepie z częściami i w sezonie w skrajnych przypadkach jak przyjdzie kogoś zawołać do naprawy też nie źle kasują

Siwy7406    46

Siwy raczysz chyba żartować. 600 zł za godzinę???? To w wypadku gdy zboże słabe to "tatowym sierzpem" trzeba żniwowac.

@Basia jak slabe zboże to za te 600zł wygolę Ci 2-3ha/h w zależności od kawałka to już nie wychodzi tak drogo co?

Nie po to się idzi na usluge żeby czlowieka wydoić można wykosić 1,5ha a można i 3ha kosi się tak jak maszyna pozwala i przerabia.

Roki212    83

Żeby u mnie w okolicy brali 600 złoty za godzinę to ludzie by swoje wysłużone snopowiązałki ze stodół powyciągali hehe

A biorą tak jak kolega @matej330 napisał 280 - 300

yacenty    565

ludzie porównują ceny za koszenie nowymi kombajnami o dużej wydajności do cen za usługę bizonem.

Nigdy nie zapomne miny sąsiada jak zapytał ojca ile płaci za kosenie pierwszym zachodnim kombajnem jaki przyjechał do nas w okolicy. Wszyscy byli nauczeni ze bizon z SKRu kosztował 250 czy tam 300zł za godzine, a temu panu trzeba było zapłacić 600zł za godzine. Masakra jakaś.

Z tym małym plusem, że on skosił dobrze ponad 2ha na godzine, a bizon ledwo się wyrabiał z 1ha, często nawet potrzebował 1h10min na hektar.

Ale są różnice 150km i 4 wytrząsacze a blisko 300km i 6 wytrząsaczy, heder 4m a ponad 6m.

Dziś już nie ma tego problemu przynajmniej u nas w okolicy bo każdy bierze od skoszonego ha i cena jest zbliżona.

Alamo    857

To mnie przekonuje coraz bardziej aby kupić własny kombajn

cd96    0

Witam.

Mam kombajn claas dominator 96,heder o szerokości 5m,a hektar pola wykosi w 45-50 min

problem w tym że nie wiem ile mam brać pieniedzy za 1h pola.Może ktos mi pomóc ?

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Dajmiżyć
      Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.

Przez pomyłkę umieściłem w nieodpowiednim dziale...jak ten temat przenieść?:)
    • Przez PrzemoO
      Przymierzam się do zakupu przystawki do kukurydzy 6 rzędowej. Ma pracować z Claasem Dominatorem 98 Maxi. Jaki system cięcia polecacie śmigłowy czy rotorowy? Jaką markę polecacie? Przystawka ma być w przedziale cenowym do ok 50-60 tyś.
    • Przez Diwad890
      Przyjme w dzierzawe grunty orne i ugory w woj.swietokrzyskim powiat pinczowski
    • Przez Julas1990
      Witam zaczynam rozglądać się za kombajnem i chciałbym się doradzić. Zastanawiam się nad Claas 208. Mega, Case 527 i NH tx66. Dodam że chce na kombajn wydać Maks 140tys i będzie on pracował na 60 h.+ usługa.
      I może zna ktoś jakiegoś w miare rzetelnego handlarza z Wielkopolski lub kujawsko- pomorskiego
    • Przez lolq1660
      Witam wszystkich mam takie pytanie odnośnie jakości słomy, chodzi mi o to jak to jest gdy słoma przejdzie przez bębny typu aps czy separator w NH i czy nie jest za bardzo pokruszona i połamana? Nie chodzi mi tutaj o samo prasowanie takiej sieczki bo to nie problem, tylko o późniejsze ścielenie itp.
      Dilerzy zapewniają ze słoma jest cud miód ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć, miałem możliwość zbierania słomy po tc5070 i csx 7040 słoma po nich była tragedia no i oba miały separator z tym że właściciele kombajnów nie zbierają słomy i być może przez to te bębny są bardziej skręcone(czyt.ciasne) przez co bardziej "memlają" słomę.
      Jak to jest u was, liczę na jakieś podpowiedzi i opinię