Skocz do zawartości
DANIEL

Ceny kombajnowania

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ceny

pabloooo    13

Bez paliwa czyli usługodawca leje do baku? Mając sprzęt za kilkaset tys nie ryzykował bym że ktoś mi wleje np odbarwionego opału...

tak paliwo daje usługodawca,podpisujesz umowę w której jest napisane jakie ma być paliwo i co z tego wynika

FINN    991

@basia, ale to bizonami czy mniejszymi kombajnami..

Bo ja to zastanawiam się swoim E516b aby coś ok 400zł za godzinę.. heder 6m...

Wiadomość z agroFakt.pl

john81    4

Witam

Ja koszę JD2054 i od hektara ok 300-320zł a na godzine wykoszę ok.2ha z plonem ok 8-9ton. Jak sądzicie dobra cena?

za malo,minimum 350 za hektar kasuj.....ja tak biore jd 2066,tylko ja zawsze ze swoim paliwem kosze,....

Buszmen11    0

Hejka chłopaki może ktoś się orientuje jakie ceny są koszenia Bizonem w łódzkim a dokładnie okolice Sieradza

bizon super 230-260 za godz bez sieczkarni

Pronar82a    30

200 zł/ha to uczciwa cena.

To żeś teraz doj***ł jak łysy grzywką o kant kuli, Człowieku 200 zł to są same koszty prawie

macko25    5

wielkopolska powiat pleszewski

U nas na razie 250 - 280zł/ha sieczkarnią lub bez zależy kto jedzie ale jak tu czytam ci co mają powyżej 300zł to bym się cieszył ale kto tu taki przyjdzie jakbyśmy wszyscy tu trzymali jedną cenę to oki ale jedni spuszczą za tyle i klientów mają.ja poniżej 250zł/ha nie jadę niech stoi pod wiatą.

koses    2

@pronar82a to policz mi koszty typowego bizona na godzinę lub hektar ,i zobaczymy czy wyjdzie 200zł?

Przemek1988    1

Wg moich wyliczeń, koszt godziny Bizonem Z056, który jest warty 30.000 zł, będzie robił jeszcze 1500h wynosi 150zł/ha. Cena za Z056 270-300 zł u nas we wschodniej wielkopolsce. Pozdrawiam!

tomek73    188

W tamtym roku kosiłem bizonem z kierowcą najętym po 140 zł sąsiadowi. Tylko koszty brałem.Kierowca 25 zł.

Kristofer28    0

bizon super 230-260 za godz bez sieczkarni

U mnie w tam tym roku brali po 300 na godzine oczywisc

ie bez sieczkarni

jankris    10

Po przeliczeniach ostatecznie 244 netto ( ze 100% ZAROBKIEM)

11-12 l/ha ON x 4,4 max 54zł.

15 zł - kombajnista,

100000 zł ( 82000 netto komfortowy Claas) x 14% amortyzacja (300 godz/rok) - 38zł/h

20000(większość Bizonów) - 9 zł

cześci owrotnie do wartości ok 5 %

Razem 122 zł kosztów Claasem

MarcinNH    42

300 godzin, wydajność 2 hektary na godzine =600 hektarów no to pozdro. Ja mam 5 swojego do tego usługi około 20 ha i cena 220 za godzine - claas mercator

Sadek    449

Były takie lata że robiliśmy ok. 100 h na zarobkach plus własne, od kilku lat tylko własne jak myśleć o zarobku jak każdy mający powyżej 10 ha ma kombajn, a Ci co mieli mało to już dawno puścili w dzierżawę.

miturskir    4

300 godz na usługach chciało by się ale o takich godzinach to trzeba zapomnieć bynajmniej u nas.?

pawel885    380

300 godz to byś musiał 25 dni po 12godz kosić... w latach 80 to możliwe było...

ziemowitpl    2

ziemowitpl życzę powodzenia i dobrych plonów po 8-9 ton z ha pewnie zarobisz przy wydajności twojego sprzętu .....na paliwko i serwis :)

no nie wiem czy cos zostanie chodzi mi o to aby konkurencje denerwowac , u siebie nie mam boza wiec mam czas a jesli o wydajnosc to naprawde robi robote ostatnio 2 ha/godza zboze nie liche.pozdro

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Dajmiżyć
      Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.

Przez pomyłkę umieściłem w nieodpowiednim dziale...jak ten temat przenieść?:)
    • Przez PrzemoO
      Przymierzam się do zakupu przystawki do kukurydzy 6 rzędowej. Ma pracować z Claasem Dominatorem 98 Maxi. Jaki system cięcia polecacie śmigłowy czy rotorowy? Jaką markę polecacie? Przystawka ma być w przedziale cenowym do ok 50-60 tyś.
    • Przez Diwad890
      Przyjme w dzierzawe grunty orne i ugory w woj.swietokrzyskim powiat pinczowski
    • Przez Julas1990
      Witam zaczynam rozglądać się za kombajnem i chciałbym się doradzić. Zastanawiam się nad Claas 208. Mega, Case 527 i NH tx66. Dodam że chce na kombajn wydać Maks 140tys i będzie on pracował na 60 h.+ usługa.
      I może zna ktoś jakiegoś w miare rzetelnego handlarza z Wielkopolski lub kujawsko- pomorskiego
    • Przez lolq1660
      Witam wszystkich mam takie pytanie odnośnie jakości słomy, chodzi mi o to jak to jest gdy słoma przejdzie przez bębny typu aps czy separator w NH i czy nie jest za bardzo pokruszona i połamana? Nie chodzi mi tutaj o samo prasowanie takiej sieczki bo to nie problem, tylko o późniejsze ścielenie itp.
      Dilerzy zapewniają ze słoma jest cud miód ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć, miałem możliwość zbierania słomy po tc5070 i csx 7040 słoma po nich była tragedia no i oba miały separator z tym że właściciele kombajnów nie zbierają słomy i być może przez to te bębny są bardziej skręcone(czyt.ciasne) przez co bardziej "memlają" słomę.
      Jak to jest u was, liczę na jakieś podpowiedzi i opinię