Skocz do zawartości
DANIEL

Ceny kombajnowania

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ceny
bialy2005    195

W ubiegłym sezonie zaczynałem przygode swoim nowym nabytkiem( case 525) i krzyknałem 500zł na godzine ludzie mnie obsmarowali na wszytkie strony jak to zdzieram :) za supra brali 300 za godzine czy z siecz czy bez. ale po zniwach wielu obliczyło ze wyszło im taniej niz bizonem :) W tym roku pewnie zostane przy cenei z ubiegłego roku. Moja bestia nie jest paliwozerna (około 25l na godzine) i u nas zboza nie sa rewelacyjne głownie prawie ekologia :) W godzine jak słabe to blisko 2 ha zrobie jak mocniejsze 1,5 smiało. Sieczkarni praktycznie sie u nas nie uzywa bo słoma idzie z pola od 2 lat, rynek mocno ssie słome :)

Edytowano przez bialy2005

Huberto89    34

No na pewno lepiej opłaci się nająć wydajniejszy kombajn który więcej bierze za godzinę bo ostatecznie się na tym zaoszczędzi.

Dominator 76 300zł/h 98 330zł/h ubiegłoroczne stawki.

Wiadomość z agroFakt.pl

Harnas88    12

W ubiegłym roku brałem po 300 i to było tanio wedle konkurencji. W tym roku myśle o 320 330 za godzinę. Województwo podlaskie bizon z050

Edytowano przez Harnas88

ojciec875    0

A czy Waszym zdaniem 350 zł na godzinę Bizonem Rekordem bez sieczkarni to nie jest zbyt wygórowana cena? Jestem z woj. mazowieckiego. W ubiegłym roku po 300 brałem bo to był mój pierwszy sezon, ale w tym to już chyba nie ma co żałować?

Rolnik1973    1329

Jak nie masz konkurencji to możesz brać i po 500, a jak u nas na tych co nie mają kombajnu przypada 5 kombajny to trzeba po 260 za hektar.

Harnas88    12

To że rekordem spalisz więcej paliwa niż suprem to nie znaczy ze możesz chłopa walić po uszach. Rekord a super ma tą samą wydajność bo niby na czy miał by mieć rekord ją większą, na klawiszach?

ojciec875    0

Tylko zapytałem a Wy zaraz naskakujecie. Po prostu zastanawiam się ile brać w tym roku, bo jak tyle co w poprzednim to lepiej w ogóle nie wyjeżdżać z garażu. W końcu paliwo, części, smary itd. poszły ostro w górę.

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Rolnik1973    1329

Paliwo na żniwa potanieje na 5.10-5.20 to raptem 30gr drożej to jakieś 4zł na godź, smaru towotnica za 5zł, olej tak i tak trzeba zmienić także jakby nie patrzał to biznes jest nawet po 260.

MarcinNH    42

jak czytam ile bierzecie za tego bizona to mi sie śmiać chce przeszło 300 zł za godzine ? Ja kosze po 220 - 240 za godzine mercatorem i zarobek jest bardzo duży.

www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

yacenty    592

ja obstawiam ze w naszych okolicach cena będzie oscylować koło 370zł za hektar dla większych kombajnów - tak ponad 10ton pszenicy na godzinę. ci mniejsi moze ciut mniej będą brać

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Blog o uprawie roślin na Dolnym Śląsku - Nasze uprawy - AgroFoto.pl
My agri pictrues

PawelS    44

Bizonem Z058 bez sieczkarni 320zł a z 350zł na godzinę woj. Lubelskie ?

Czy cena nie jest zbyt wygórowana ?

Rolnik1973    1329

To zależy czy kogoś stać tyle dać. Jak są chętni to czemu nie. Ja bym tyle nie dał. Jak u nas się kiedyś podnosili to kupiłem swój i już 10 sezon sam zarabiam.

Edytowano przez Marcin91
ortografia

IMATEUSZI    20

270zl bez sieczkarni, 300 zl z sieczkarnią . Kombajn Bizon Z056 woj. lubelskie.

jak ktoś chce mieć zarobek i klienta to wiadomo że cena nie może być nie wiadomo jaka..

Edytowano przez IMATEUSZI
  • Like 1

yacenty    592

a za co te stawki? za godzinę czy za ha? to ma istotne znaczenie, bo jeden kosi 1ha w godzinę, a inny kosi 1ha w 2godziny, a jeszcze inny wali 3ha w godzinę

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

My agri pictrues

IMATEUSZI    20

w moim przypadku to liczymy na godzinę :) dla porównania powiem ze na sąsiedniej wsi gość bizonem z056 bierze 400 zl z sieczkarnią za godzine.

a8185    25

co region to inna cena. U mnie w podlaskim w ubiegłym roku bylo po 350 za godzine. w tym roku mysle ze troche drgnie do gory. oczywiscie cena przy zwyklym bizonie Z056 :rolleyes: dodam ze konkurencja jest dosc duza. chociaz nowych kombajnow prawie nie ma B)

Edytowano przez Marcin91

300 zł lubelskie ale co z tego jak połowa nie płaci a ojciec i tak na zawołanie jedzie i kosi każdemu jak wyjedzie o 7 to wraca o 10 i wieczorem tankujemy jeszcze 100 litrów na raz -,- nawet za paliwo się pewnie nie zwraca to co u siebie sie skosi i po ludziach..

bialy2005    195

tak a swistak siedzi..... o 7 rano to moze wyjechac ale nie kosic :) ten twój bizon jakies ostre ma spalanie :) mój 12 l palił na godzine :)

yacenty    592

jak jedzie 3 godziny w pole to czemu nie? :)

Pozdrawiam YacentY

My agri pictrues

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Tracer93
      Witam,
      Orientuję, się ktoś w jaki sposób zdobyć bilety na Polagrę ? Nigdy tam nie byłem. Szukałem też w internecie, ale nie mogę znaleźć.
    • Przez PrzemoO
      Przymierzam się do zakupu przystawki do kukurydzy 6 rzędowej. Ma pracować z Claasem Dominatorem 98 Maxi. Jaki system cięcia polecacie śmigłowy czy rotorowy? Jaką markę polecacie? Przystawka ma być w przedziale cenowym do ok 50-60 tyś.
    • Przez Dajmiżyć
      Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.

Przez pomyłkę umieściłem w nieodpowiednim dziale...jak ten temat przenieść?:)
    • Przez Diwad890
      Przyjme w dzierzawe grunty orne i ugory w woj.swietokrzyskim powiat pinczowski
    • Przez Julas1990
      Witam zaczynam rozglądać się za kombajnem i chciałbym się doradzić. Zastanawiam się nad Claas 208. Mega, Case 527 i NH tx66. Dodam że chce na kombajn wydać Maks 140tys i będzie on pracował na 60 h.+ usługa.
      I może zna ktoś jakiegoś w miare rzetelnego handlarza z Wielkopolski lub kujawsko- pomorskiego