Skocz do zawartości
DANIEL

Ceny kombajnowania

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ceny
Emilio    1

@adnrzej2110 Chodziło mi o podatek dochodwy bo wystawiam faktury VAT

Nigdy w życiu nie zapłacisz ani złotówki podatku uwierz mi nie ma takiej opcji. Twoje przychody nie będą większe niż rata amortyzacji kombajnu, plus do tego dołożyć jeszcze wiele innych kosztów. Także jeśli chodzi o podatek możesz spać spokojnie.

Pronar82a    30

co Ci na pierwszym przeglądzie robili? ja niżej 300 nie wsiadam do żółtaczki za ha :D

Jeszcze nie miałem pierwszego przeglądu, dopiero wstępnie rozmawiałem o kosztach, trochę dużo mi powiedzieli i za takie ich podejście od sprawy będę żądał od dilera zapłaty za logo firmy "reklamy" (czytaj naklejka dilera na kombajnie) która została bezprawnie przyklejona na moim kombajnie bez mojej wiedzy i zgody <_<

Wiadomość z agroFakt.pl

john81    4

Panowie,o przegladach to sobie gdzie indziej popiszcie,trzymajcie sie tematu i piszcie o cenach kombajnowania,ja w tamtym roku bralem 330-350 za chektar jd2066,w tym roku paliwo jest drozsze o 1zł srednio wiec tyle podniose tez cene koszenia,widelka na ten rok to min.350-370 za hektar,chyba ze do zniw jeszcze paliwo podrozeje to jeszcze podniose....

d4r4s    3

Ja za JD 2064 w tym roku będę brał 370-400 zł za hektar, paliwo jest strasznie drogie maszyna też się zużywa, cena za kombajn bez paliwa za hektar wynosi jakieś 220-250zł w zależności od ilości hektarów więc przy cenie za hektar 230zł bez paliwa i przy spalaniu 20-25l na hektar to mamy już 150zł paliwo czyli razem wychodzi jakieś +/- 380zł/hektar a paliwo przed żniwami jak co roku podrożeje więc cena 370-400 zł za hektar jest według mnie jak najbardziej odpowiednia :)

Rolnik1973    1276

Powysycha będą lekkie żniwa, kombajn mało spali to i zysk będzie. Ja po 260 za hektar pierdaknę go w godzinę i 200 zl zostanie na czysto. Ameryki nie trzeba.

bobytempelton    158

@Rolnik1973 załatwiam ci turne u mnie w miejscowości na bide z 200mth , ja biorę po 350 tobie daje po 280+życie i koszty dojazdu a ja różnicę czyli 70zł pasi? poniżej 300zł nie ma sensu wyciągać kombajnu, smolić się, zrywać, kurzyć, no bo po co, zrobisz nam, ja i ty i wszyscy zadowoleni :D

Buszmen11    0

ile można liczyć za godz matadorem standard 3,2m kosa? ok. 220 zł? bizon super u mnie w ubiegłe żniwa brał 260 zł/godz

HondaMtx    120

Chetnie bym sie przeprowadzil w waszestronmy ;/ u mnie za godzine sieczenia z sieczkarnia biorą 480zl a bez sieczkarni 450zl ;/

locke    291

Chetnie bym sie przeprowadzil w waszestronmy ;/ u mnie za godzine sieczenia z sieczkarnia biorą 480zl a bez sieczkarni 450zl ;/

Ty no to strasznie drogo!

Słuchajcie.Ile mogę wziąć za hektar kombajnowania Claasem Mercatorem z sieczkarnią i bez? Woj.Zachodniopomorskie.

kamil040193    31

U nas w zeszłym roku na kombajnowanie claasem dominatorem 96 brali 380zł. Ciekawe jak będzie w tym roku jak cena ON tak podskoczyła.

Nikita_Bennet    100

nie wiem jak teraz, kiedyś u mnie liczyli ilość spalonego paliwa x2 i to cena bez sieczkarni. Z sieczkarnią 20-50 PLN drożej. Ja usługowo nie koszę ale przy obecnych cenach używanych kombajnów warto kupić i mieć swój jak ma się nawet te 20ha.

marulekk    63

Dobrze piszesz @Nikita_Bennet

Ja mam teraz ok. 20 ha zboża i trzy lata temu kupiłem nie dużego NH Clayson 133 3,2m i nie żałuje, myślę że po tych żniwach mi się już on zwróci a i przeogromną zaletą jest to, że wyjeżdżam kosić sobie kiedy chcę, nie muszę biegać po wsi i szukać/błagać aby mi ktoś wykosił.

a co do ceny za usługę to tez myślałem jak @benio1967, 20 a nawet 30zł więcej niż w tamtym roku

marulekk    63

CO ?! :huh:

Jaki tam masz heder?

coś mało, u nas bizonem to powyżej 300 biorą

Rolnik1973    1276

Też tak myślę że cena 260 za godzinohektar będzie satysfakcjonująca dla obu stron. W końcu już czwarty raz się kombajn zwróci w tym roku. Na tamten sezon dołożyłem 18 pln za łożysko, na ten sezon po przeglądzie nie ma na co dokładać.

HondaMtx    120

@mariusz bizon ZO56, Rekord, new holland clayson 133, i john deere 3,5m kosa. Takie przeważnie kombajny mają u nas i jeszcze class mercator.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez PrzemoO
      Przymierzam się do zakupu przystawki do kukurydzy 6 rzędowej. Ma pracować z Claasem Dominatorem 98 Maxi. Jaki system cięcia polecacie śmigłowy czy rotorowy? Jaką markę polecacie? Przystawka ma być w przedziale cenowym do ok 50-60 tyś.
    • Przez Dajmiżyć
      Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.

Przez pomyłkę umieściłem w nieodpowiednim dziale...jak ten temat przenieść?:)
    • Przez Diwad890
      Przyjme w dzierzawe grunty orne i ugory w woj.swietokrzyskim powiat pinczowski
    • Przez Julas1990
      Witam zaczynam rozglądać się za kombajnem i chciałbym się doradzić. Zastanawiam się nad Claas 208. Mega, Case 527 i NH tx66. Dodam że chce na kombajn wydać Maks 140tys i będzie on pracował na 60 h.+ usługa.
      I może zna ktoś jakiegoś w miare rzetelnego handlarza z Wielkopolski lub kujawsko- pomorskiego
    • Przez lolq1660
      Witam wszystkich mam takie pytanie odnośnie jakości słomy, chodzi mi o to jak to jest gdy słoma przejdzie przez bębny typu aps czy separator w NH i czy nie jest za bardzo pokruszona i połamana? Nie chodzi mi tutaj o samo prasowanie takiej sieczki bo to nie problem, tylko o późniejsze ścielenie itp.
      Dilerzy zapewniają ze słoma jest cud miód ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć, miałem możliwość zbierania słomy po tc5070 i csx 7040 słoma po nich była tragedia no i oba miały separator z tym że właściciele kombajnów nie zbierają słomy i być może przez to te bębny są bardziej skręcone(czyt.ciasne) przez co bardziej "memlają" słomę.
      Jak to jest u was, liczę na jakieś podpowiedzi i opinię