Skocz do zawartości
DANIEL

Ceny kombajnowania

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ceny
tomek73    195

Różnie spali. Ja nie mierzę ale 20 to wątpię żeby spalił, chyba że w ekstremalnych warunkach no i Rekord to przekroczy. Na zbiorniku to z 10 ha spokojnie kosze, a wyciąga mi z 150-160 litrów. Parę lat temu mierzyłem to przy wydajności 6-7 ton spalał mi 14 litrów/ha. Przy położonym z 2 litry więcej. Ale na silniku mam ponad 2 tyś MTH od nowości i mam go od nowości. A tu duża różnica.

Edytowano przez tomek73

leonardo111    32

Tak to tylko w takim "ekstremalnym" życie w normalnej skracanej pszenicy 13-16 zależy czy z sieczkarnią czy bez

Wiadomość z agroFakt.pl

Gomez01    1

John deere 970 bez sieczkarni 280zl na godzine chyba ze paliwo przekroczy do zniw 6zł ;-) to 300zł

deer20    118

My bierzemy 280zł/h słoma, 300zł/h sieczka, usługa wykonana Claas Medion 310

ahme999    115

w moich stronach tucano 320 brało 350/ha i rąbał to w jakies 40 minut.

-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

rafalkom555    13

@deer20 - 280 bez sieczkarni a 300 z sieczkarnia za godzinę to mało, w dodatku medionem, u mnie to jak by nie było to za sieczkarnie dodatkowo 50zł, nie orientuję się ale chyba jeden koleś u mnie za dominatora 96 chciał 400zł za godzinę z sieczkarnia, a inni tak bez sieczkarni to 300zł ale za hektar B)

Ile w godzinę wykosisz?

Edytowano przez rafalkom555

Uziu92    1523

u mnie w tym roku bedzie 400 zl/godz jak nic ;[ i to bizonem suprem

Edytowano przez Uziu92

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Kupię opony 480/65/R28

nharek    1

U mnie w zeszłym roku brali 400zł/ha z sieczkarnią 420. Strasznie drogo... w porównaniu do innych powiem tyle, że koszone było rekordem, jeżeli ropa będzie po 6zł w żniwa to możemy się spodziewać 460zł/ha.

ahme999    115

@mateusz- i ja składam zamówienie po te 260/ha -powiat ostrowski, proszę mnie już wpisać w kajecik na połowę lipca :D

-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

yacenty    594

mateusz zapraszam do siebie 200ha bedziesz miał do cięcia

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Blog o uprawie roślin na Dolnym Śląsku - Nasze uprawy - AgroFoto.pl
My agri pictrues

kombinator18    18

na 200 ha jade za 240 ha i tak by byla kalkulacja tylko rekord by chyba oszalał ^^

A Pan panie Jacku jeszcze kombajnu nie zakupil ?

DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

andrzej2110    531

Przy takiej cenie to nie warto mu nowego brudzić. :D

W tamtym roku płaciłem 260 zł/h. W godzinę zrobił około 1 ha jeśli było długie pole. Wysyp zboża był podczas jazdy. Była to cena jeszcze z poprzednich żniw. W tym roku zapewne będzie trochę więcej.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

mateusz1995    2

No ja serio mówie że tak kosimy. 2 lata temu było po 150 rok temu po 200 a teraz po 250 ceny oczywiście za hektar. Jak by był transport to mógł bym przyjechać tylko nie wiem czy Consul by wykosił w całe żniwa to 200ha. A i u nas plon średnio 4t/ha.

Gomez01    1

Myśle że 280 zl godzina to dobra cena no chyba że jakis wielohektarowy klijent to zawsze mozna ponegocjować .

Rolnik1973    1334

Dziś to bym poszedł za piwo jakby ktoś miał koszenie, a w lipcu i sierpniu to się zobaczy co życie przyniesie.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Tracer93
      Witam,
      Orientuję, się ktoś w jaki sposób zdobyć bilety na Polagrę ? Nigdy tam nie byłem. Szukałem też w internecie, ale nie mogę znaleźć.
    • Przez PrzemoO
      Przymierzam się do zakupu przystawki do kukurydzy 6 rzędowej. Ma pracować z Claasem Dominatorem 98 Maxi. Jaki system cięcia polecacie śmigłowy czy rotorowy? Jaką markę polecacie? Przystawka ma być w przedziale cenowym do ok 50-60 tyś.
    • Przez Dajmiżyć
      Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.

Przez pomyłkę umieściłem w nieodpowiednim dziale...jak ten temat przenieść?:)
    • Przez Diwad890
      Przyjme w dzierzawe grunty orne i ugory w woj.swietokrzyskim powiat pinczowski
    • Przez Julas1990
      Witam zaczynam rozglądać się za kombajnem i chciałbym się doradzić. Zastanawiam się nad Claas 208. Mega, Case 527 i NH tx66. Dodam że chce na kombajn wydać Maks 140tys i będzie on pracował na 60 h.+ usługa.
      I może zna ktoś jakiegoś w miare rzetelnego handlarza z Wielkopolski lub kujawsko- pomorskiego