Skocz do zawartości
DANIEL

Ceny kombajnowania

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ceny

przemrolnik    13

Ten SKR to ładne stawki za ha osiągnie. :D

Nie tylko za koszenie wink.gif Za uprawianie pól też sobie liczą, i ich sposób na duża wydajność i zarobki to obroty ciągnika ustawić na 1200 laugh.gifdry.gif

tomogit    0

ok. 200 zł/h

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Wiadomość z agroFakt.pl

Adam753    25

ile brać za koszenie zboża bez sieczkarni i z sieczkarnia Claasem Mercatorem 70??

Edytowano przez Adam753

Rolnik2601    2

a może ktoś sie orietuje jak biora w Lubelskim bo kupiłem Claasa Dominatora 98 i nie wiem ile brać za godzine ?? :huh:

Darkos795    4

U mnie w końcu ceny ustalone.Chłopaki suprami 280pln\godz.Ja nh heder 3.6 dychę mniej.Z sieką 20 pln więcęj.

kamil5    0

ja w tamtym roku brałem 280 zł z sieczkarnią skosiłem w 10h 20 ha pszenicy claasem dominatoren 86 i powiem ze nie zarobilem na tym zalezy jakie kawalki male na godziny duże za ha lepiej wyceniać w tym roku biore 350zl/h

Ile mogę wziąć za koszenie JD1470?

W tamtym roku sąsiad brał 400zł/ha NH TC56.

Ogólnie lepiej brać na godzinę czy od hektara?

yacenty    565

wszystko zawsze zależy od konkretnej sytuacji i od umowy z rolnikiem do którego jedziesz.

nowsze kombajny w mojej okolicy jeżdżą na hektary, starsze na godziny.

u nas idzie się ogląda pole jak wygląda i dopiero wtedy się ustala stawkę.

punkt wyjścia to 350-380zł od hektara

yacenty    565

ale przecież pisałem - idziesz oglądasz łan do cięcia i ustalasz cene.

widząc łan już wiesz czy masz do czynienia z pszenicą ekologiczną czy bogatą :-)

szerszen16    0

Na początek witam wszystkich ponieważ jestem tu nowy. :rolleyes:

Chciałbym się dowiedzieć ile miał bym brać w tegoroczne żniwa za koszenie kombajnem Deutz Fahr 2685.

MATUS2    3

Hejka;)

Ja jestem z Dębna koło Leżajska ;d;d BROWAR LEŻAJSK !! mam Fortschritta E-512 z sieczkarniąi w tym roku brałem 220 bez sieczkarni z z sieczkarnią 250. :huh:

Lezajsk bardzo dobry :):) :lol:

a ja was zaskoczę mój sąsiad New hollandem bierze po 300zł/h. nie pamiętam jaki symbol kombajnu ale wiem ze heder to samo co u bizona :)

slawek3220    595

@matus to Sławek tyle bierze, a model to chyba new holland 8060 lub 8070 ( jeśli o niego chodzi,

Dykon    68

a orientuję sie ktoś ile w kujawsko pomorskim biorą ?? Bo na razie deszcze ;/ a ceny wszystkiego w górę poszły :D tylko nie tego co rolnik w oborze trzyma ;/

maxiben    14

mam roczne avero mysle ze 350 zl/h nie bedzie zbyt duzo cena paliwa ponad 5zla same koszty utrzymania kombajnu sa zaskakujace odsetki od kredytu gdzie dofinansowala agencja 9500zl preglad 2500zl ubezpieczenie1700zl razem maly szok 13700 i jesli usluga to dopiero jak swoje obrobie bo to najwazniejsze zwlaszca przy tej pogodzie

marulekk    63

u mnie SKR bierze 280zł/h a co do ludzi co mają kombajny (zależy jaki) to jest już różnie od 220 do ok. 320zł

momek    15

u mnie w SKR wystawili cene 350zł/h bizonem z056 !!!!! co sądzicie

rucin    2

ja suprem biore 350 bez sieczkarni 370 z taniej mi sie nie opalaca wychodzic ceny wszystkiego to szok juz na rzepak mam ustawionych klientow czyli okolo 25 ha i kazdy u mnie sie z cena zgadza jeden przyszedl co ma prase i mowi ze drogo to mu powiedzialem czy by bele za 5 zl robil to przyznal racje

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Dajmiżyć
      Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.

Przez pomyłkę umieściłem w nieodpowiednim dziale...jak ten temat przenieść?:)
    • Przez PrzemoO
      Przymierzam się do zakupu przystawki do kukurydzy 6 rzędowej. Ma pracować z Claasem Dominatorem 98 Maxi. Jaki system cięcia polecacie śmigłowy czy rotorowy? Jaką markę polecacie? Przystawka ma być w przedziale cenowym do ok 50-60 tyś.
    • Przez Diwad890
      Przyjme w dzierzawe grunty orne i ugory w woj.swietokrzyskim powiat pinczowski
    • Przez Julas1990
      Witam zaczynam rozglądać się za kombajnem i chciałbym się doradzić. Zastanawiam się nad Claas 208. Mega, Case 527 i NH tx66. Dodam że chce na kombajn wydać Maks 140tys i będzie on pracował na 60 h.+ usługa.
      I może zna ktoś jakiegoś w miare rzetelnego handlarza z Wielkopolski lub kujawsko- pomorskiego
    • Przez lolq1660
      Witam wszystkich mam takie pytanie odnośnie jakości słomy, chodzi mi o to jak to jest gdy słoma przejdzie przez bębny typu aps czy separator w NH i czy nie jest za bardzo pokruszona i połamana? Nie chodzi mi tutaj o samo prasowanie takiej sieczki bo to nie problem, tylko o późniejsze ścielenie itp.
      Dilerzy zapewniają ze słoma jest cud miód ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć, miałem możliwość zbierania słomy po tc5070 i csx 7040 słoma po nich była tragedia no i oba miały separator z tym że właściciele kombajnów nie zbierają słomy i być może przez to te bębny są bardziej skręcone(czyt.ciasne) przez co bardziej "memlają" słomę.
      Jak to jest u was, liczę na jakieś podpowiedzi i opinię