Skocz do zawartości
DANIEL

Ceny kombajnowania

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ceny
wojtek88    0

Ja mam Deutz Fahra 5445H i w tym roku mam cene 300 zl/ha bez sieczkarni 330 zl/ha z sieczkarnia

yacenty    569

przed chwilą byl znajomy - 3 wioski od nas i mówi ze u nich cenią 400zł od ha, u nas jeszcze nikt nie ruszył to cena póki co wielka nieznana

bamse    2

Ale te 400 zł to samo koszenie? czy może z transportem?

U nas to tanio nie jest, bo od 300zł + paliwo się zaczyna ale 400 PLN to na bank z transportem.

BTW

Ci co jęczmiona u nas zaczęli to na początku mieli jeszcze jakąś nadzieję a teraz to w 3 tony z hakiem celują :(

BRYNDZA ;[

Edytowano przez bamse

Wiadomość z agroFakt.pl

yacenty    569

samo koszenie, bo z tego co wiem to znajomy ma tylko jeden ciągnik a przyczepy też nie za bogate

tomaszpa1    0

bamse , no a jak skoro zapowiadaja nieurodzaj w tym roku to sadze ze bedzie bardzo mało rolników majacych wysokie plony. tydzien temu juz ktos pisał na AF ze miał 6t/ha , ktos inny miał niby 7t/ha jeczmienia. hm ciekawe czy sie chwala czy tyle maja . jednego z uzytkowników ktory tak napisał sprawdzilem okazało sie ze ma 16 lat , takze chyba chciał sie pochwalic :D. ból AF - brak wiarygodnosci, kto chce to pisze co chce , klawiatura kompa wszystko przyjmie;/.

DEVID    1

Ja w sobotę wjechałem do jęczmienia ale niestety zaczoł się NH zapowietrza chyba coś z pompa paliwa więc musiałem zjechać dzisiaj będe z tym walczył.Mogę tyle powiedzieć realny plon jest wyższy niż myślałem.

3-4t/ha wychodzi na V klasie bonitacyjnej ale jak będzie zmłócony to wtedy będe pewny bo jak u nie których wichury grad i wtedy mogę pomarzyć o plonie :D

Pozdrawiam wszystkich użykonwików Af

Ja w tym roku będe brał 200zł/h bez i 230zl z cieciem

przemrolnik    13

przed chwilą byl znajomy - 3 wioski od nas i mówi ze u nich cenią 400zł od ha, u nas jeszcze nikt nie ruszył to cena póki co wielka nieznana

no nie ciekawie.. Dziś po 16 ma wpaść znajomy skosić jęczmień, ale póki co tak jak mówisz Jacku, cena za godzine koszenia to wielka nieznana.

Gomez01 ja jestem z okolic Wrześni :) jak za supra to 250 jest w miare ok. Ale nie mniej bo wlaśnie jak wspominaliście oleje, pasy itd. troche to wszystko kosztuje :)

MariuszE38    19

Niedaleko mnie już są stawki: 350zł/ha bez sieczkarni i 380 zł/ha z. Oczywiście klienta nic przy kombajnie nie interesuje.

szymek12    3

Ile brac za koszenie Fendtem 5180 z hederem 4.80 za hektar?? w Zachodnipomorskim. Na godzine to się nie opłaca dużymi kombajnami kosic poniewaz sporo można skosic w tą godzine i byc do tyłu. :P

chaner123    5

byłem wczoraj w SKR Rudzienice

-zwykły bizon - 340 zł/h

-rekord z sieczkarnią - 495 zł/h :blink:

-prasa kostkująca - 190 zł/h

Edytowano przez chaner123

feliks135    2

Tak ceny ciekawie wysokie, ale widocznie są rolnicy którzy zapłacą. Iława,,, to nie okolice Łodzi ;)

U nas o wiele mniej

RolnikMat    29

Ci z SKR Rudzienice to nie za duże ceny dali?:o

Przecież to kombajny o wydajności średnio 1ha na godzine

NH TC5050 280zł/h i 300zł/h z sieczkarnią;)

przemrolnik    13

byłem wczoraj w SKR Rudzienice

-zwykły bizon - 340 zł/h

-rekord z sieczkarnią - 495 zł/h :blink:

-prasa kostkująca - 190 zł/h

Channer, nie ma sie co dziwić.. Oni zawsze są hed do przodu.. z cenami.

A prędkość w usłagach ciągnikami, to tylko pyr pyr pyr.

Ten rekord, to chyba Ci się pomyliło? Może 395 ? ostro..

Za qq w tym roku tak zaczeli liczyć ceny, i tak szybko" jeżdza, że juz stracili klientów, i ciągniki i sieczkarnia stoją..

chaner123    5

@przem musiałbyś sam zajechać żeby uwierzyć jak to zobaczyłem i "parsknąłem" śmiechem to prezes z biura wyszedł :) dobrze ze mam własny sprzęt ale szkoda mi tych drobnych rolników którzy korzystają z ich usług <_<

Magic6920    0

250za ha to cena wmiare jeszcze rekord 058 a jak nie to niech stoi w garazu i dalej rdzewieje;d

Oczywiście cena do negocjacji.

Edytowano przez Magic6920

janusz20    105

U mnie nh nowy jakiś nie pamiętam, 4,5m heder 300zł/h robi jakieś 1,5 ha w godzine fakt faktem strasznie nędznego jęczmienia.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ten SKR to ładne stawki za ha osiągnie. :D

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez PrzemoO
      Przymierzam się do zakupu przystawki do kukurydzy 6 rzędowej. Ma pracować z Claasem Dominatorem 98 Maxi. Jaki system cięcia polecacie śmigłowy czy rotorowy? Jaką markę polecacie? Przystawka ma być w przedziale cenowym do ok 50-60 tyś.
    • Przez Dajmiżyć
      Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.

Przez pomyłkę umieściłem w nieodpowiednim dziale...jak ten temat przenieść?:)
    • Przez Diwad890
      Przyjme w dzierzawe grunty orne i ugory w woj.swietokrzyskim powiat pinczowski
    • Przez Julas1990
      Witam zaczynam rozglądać się za kombajnem i chciałbym się doradzić. Zastanawiam się nad Claas 208. Mega, Case 527 i NH tx66. Dodam że chce na kombajn wydać Maks 140tys i będzie on pracował na 60 h.+ usługa.
      I może zna ktoś jakiegoś w miare rzetelnego handlarza z Wielkopolski lub kujawsko- pomorskiego
    • Przez lolq1660
      Witam wszystkich mam takie pytanie odnośnie jakości słomy, chodzi mi o to jak to jest gdy słoma przejdzie przez bębny typu aps czy separator w NH i czy nie jest za bardzo pokruszona i połamana? Nie chodzi mi tutaj o samo prasowanie takiej sieczki bo to nie problem, tylko o późniejsze ścielenie itp.
      Dilerzy zapewniają ze słoma jest cud miód ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć, miałem możliwość zbierania słomy po tc5070 i csx 7040 słoma po nich była tragedia no i oba miały separator z tym że właściciele kombajnów nie zbierają słomy i być może przez to te bębny są bardziej skręcone(czyt.ciasne) przez co bardziej "memlają" słomę.
      Jak to jest u was, liczę na jakieś podpowiedzi i opinię