Skocz do zawartości
DANIEL

Ceny kombajnowania

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Ceny
Pronar82a    30

Pytałem się w SKR ile planują brać za koszenie kombajnem zboża, powiedzieli mi 360 zł za godzinę koszenia bizonem bez sieczkarni, zaś z sieczkarnią 380 zł za godz.

Ja będę miał stawkę 360 za ha bez sieczkarni, a z sieczkarnia 380 zł za ha, być może że cena jeszcze skoczy coś do góry to i ja się podniosę. U mnie w okolicy są praktycznie same stare Bizony co mają ponad 20 lat :mellow:

bamse    2

Za to u mnie w okolicy to już ciężko znaleźć bizona chyba, że trochę młodszego niż te 20 lat.

Na dodatek naszego Z0 56 też teraz sprzedaliśmy... a już prawie dwie dekady u nas śmigał :D

Edytowano przez bamse

Pawel26    2

w tam tym roku na godzine bizonem 350 zł, a w tym roku raczej od hektara 360-400 zł i bizonem a te kombajny kładom 2 ha na godzine minimum 550zł na godzine

Wiadomość z agroFakt.pl

255    95

hektar: 55-60min

cena: 300 bez sieczkarni 320 z sieczkarnią za hektar

Lubelskie

Edytowano przez 255

bamse    2

Od hektara to cena powinna być taka sam niezależnie od wielkości maszyny.

Jak biorą u ciebie w okolicy np.300 zł/ha to bierz tyle samo.

suzuki21l    5

Od hektara to cena powinna być taka sam niezależnie od wielkości maszyny.

Jak biorą u ciebie w okolicy np.300 zł/ha to bierz tyle samo.

tylko że mój claas ma o 1/3 mniejszą wydajność , w zeszłym roku brałem od hektara, 275zł chętnych było sporo, ale mi się wydawało że dużo za mało brałem, gdzie bizony w okolicy za godz brały 300zł , a one 1 ha kosiły nawet do 1,5 godz, to wychodziło im około 450zł za hektar

no moje pyt jest tylko takie czy ze względy na to że wolniej koszę powinienem brać dużo taniej, w moim przypadku i z moich wniosków ile wy byście brali ??? ja myślałem tak w tym roku 290-300zł za hektar

pomóżcie koledzy

Edytowano przez suzuki21l

yacenty    567

u nas czy kosił 6 klawiszowym CX840 czy kosił z056 to cena była jedna - 350zł od hektara, wiadomo cx kosił 3ha pszenicy w godzinę, a bizon w godzinę kosił 0.5-0.6ha

działkę 7.32 pszenicy po gradobiciu przy plonie 5.5-6t/ha kosiliśmy przez 3 dni :-) bizonek przyjeżdżał po południu i dzielnie do wieczora kosił.

Taki wredny rok był - i tak się cieszyliśmy ze sąsiad nam pomógł.

pawelfrr    0

Panowie jak jeździcie kosić w swoich okolicach i 1 hektar to spora działka a 2;3 hektary w jednym kawałku może przez całe żniwa zrobicie, to też z HEKTARA kasujecie czy na GODZINĘ.

Województwo łódzkie będę brał za godzinę Bizon rekord 300 i 330.

yacenty    567

tak jak pisałem u nas cena zawsze od hektara, no ale wiadomo raz mi ktoś wjeżdża na kawałek 11ha i wtedy zaciera rączki ze piękny kawałek, a zaraz po tym wjeżdzamy na kawałek 92ary i już rączek tak nie zaciera ale średnio swoje weźmie

bamse    2

Problemy to się zaczynają kiedy pole wygląda jak tor przeszkód, to wtedy można liczyć sobie na godziny ale na zasadzie jak przy normalnej pracy mogę walnąć 2 ha/h i liczę sobie 300 zł za hektar to stawka za godzinę mogę sobie policzyć 600 zł bo takie mam możliwości zarobku przy normalnych warunkach w terenie.

My co roku musimy brać kogoś do pomocy bo się nie wyrabiamy naszym złomkiem, w tym roku będzie to NH 9070 i to jeszcze będzie bajka bo ponad 100ha w jednym kawałku będzie rąbał.

Kumpel się nabija, że czas trzeba będzie mu mierzyć stoperem :lol:

Gomez01    1

witam

Mam John deere 970 ( wydajność rekorda)ostatnie żniwa to był jego pierwszy sezon u mnie zaliczone 85 hektarów za godzine brałem 240zł (Wielkopolskie). W tym roku planuje 260zł myśle ze nikt nie bedzie wybrzydzał <_<

ursus914    6

No to pytanie dla was: Claas Consul 2,7 m heder , 4 klawisze, młocarnia 1000 mm na 460mm. 300 zł za ha z rozdrabniaczem to będzie dobrze? Czy za dużo?

Pronar82a    30

I wyjdzie około 320-350 zł, 10 litry ropy 50zł kosztuje, a na pewno spali około 20 na godzinę ;)

Edytowano przez Pronar82a

daras77    1

Dlaczego nie moze do was dotrzec że chodzi mi o wypowiedzi tych panów(nie chcę mi się teraz ich szukać) co krzyczeli 400 i więcej za ha.Były takie posty-badżmy szczerzy to juz lekkie przegięcie...

Sadek    449

Koledzy są takie czasy że nie opłaci się gromadzić własnego sprzętu który jest używany kilkanaście godzin w gospodarstwie a jest drogi. Koszt garażowania wymiany oleju czy kombajn chodzi 100 godzin czy 10 godzin wymieniany jest corocznie oraz koszty amortyzacji.

Wszystko ma sens jeżeli sprzęt kupujemy za gotówkę a nie za kredyt.

LukaszP    2

Jeżeli ktoś ma klientów po 400 zł za hektar czy tam godzinę, to niech jedzie. Mamy wolny rynek, każdy bierze usługodawcę, który mu pasuje.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez Dajmiżyć
      Witam,

Planuję otworzyć na początek skup ziół oraz własną suszarnię.Potem rozszerzyć może jeszcze ofertę na owoce,grzyby,warzywa.Czy ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie?
      Środki chciałbym pozyskać z dotacji Młodego rolnika.Myślę też o wykorzystaniu części własnej ziemi(posiadam 8h łąki i pastwiska) pod uprawę ziół tylko gleba jest dosyć ciężka i gliniasta więc może coś innego?
      Kolejne pytanie to czy mogę tego typu biznes prowadzić jako rolnik czy muszę założyć działalność gospodarczą?

Za wszystkie opinie i rady z góry dziękuję.

Przez pomyłkę umieściłem w nieodpowiednim dziale...jak ten temat przenieść?:)
    • Przez PrzemoO
      Przymierzam się do zakupu przystawki do kukurydzy 6 rzędowej. Ma pracować z Claasem Dominatorem 98 Maxi. Jaki system cięcia polecacie śmigłowy czy rotorowy? Jaką markę polecacie? Przystawka ma być w przedziale cenowym do ok 50-60 tyś.
    • Przez Diwad890
      Przyjme w dzierzawe grunty orne i ugory w woj.swietokrzyskim powiat pinczowski
    • Przez Julas1990
      Witam zaczynam rozglądać się za kombajnem i chciałbym się doradzić. Zastanawiam się nad Claas 208. Mega, Case 527 i NH tx66. Dodam że chce na kombajn wydać Maks 140tys i będzie on pracował na 60 h.+ usługa.
      I może zna ktoś jakiegoś w miare rzetelnego handlarza z Wielkopolski lub kujawsko- pomorskiego
    • Przez lolq1660
      Witam wszystkich mam takie pytanie odnośnie jakości słomy, chodzi mi o to jak to jest gdy słoma przejdzie przez bębny typu aps czy separator w NH i czy nie jest za bardzo pokruszona i połamana? Nie chodzi mi tutaj o samo prasowanie takiej sieczki bo to nie problem, tylko o późniejsze ścielenie itp.
      Dilerzy zapewniają ze słoma jest cud miód ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć, miałem możliwość zbierania słomy po tc5070 i csx 7040 słoma po nich była tragedia no i oba miały separator z tym że właściciele kombajnów nie zbierają słomy i być może przez to te bębny są bardziej skręcone(czyt.ciasne) przez co bardziej "memlają" słomę.
      Jak to jest u was, liczę na jakieś podpowiedzi i opinię