DANIEL

Ceny kombajnowania

Polecane posty

Basia4    1

@Basia jak slabe zboże to za te 600zł wygolę Ci 2-3ha/h w zależności od kawałka to już nie wychodzi tak drogo co?

Nie po to się idzi na usluge żeby czlowieka wydoić można wykosić 1,5ha a można i 3ha kosi się tak jak maszyna pozwala i przerabia.

Siwy jeśli tak na to spojrzeć to masz rację. Jeśli szybciej i wydajniej to nawet taniej wyjdzie niż starym gruchotem wlokącym sie po polu niczym ślimak. U nas tak właśnie jest niestety:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Dobrze, że zrozumiałaś tylko za daleko mam żeby Ci wykosić po za tym od takiego kombajnu to i logistyka musi być zapewniona żeby nie stał na polu i na przyczepę czekał z pełnym zbiornikiem.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

@jan71 widać, że jesteś z małopolski ;) w d*pach się przewraca z tymi cenami kombajnowania w małopolskim ;/ ogarnijcie się.. W innym województwach ceny są dużo niższe a ceny paliw takie same... o czym to świadczy?? Że jesteście chciwi!

 

Pozdrawiam Adrian ;)

 

P.S. Nie bierz tego do siebie ale tak niestety jest.


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan71    0
HondaMtx nie dziwi mnie to że tak myślisz :) ale właściciel tego classa mówi że kosi więcej na godzinę niż Polsk BIZON :huh: widziałem sam jak jeżdzi i powiem że naprawdę z..dala . ja sam mam kombajn stary jd 430 ale takiego szału nie robię , na usługach już od 4 lat nie koszę bo najgorzej pracować w swojej wiosce . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

@HondaMtx inaczej byś mówił gdybyś miał kombajn. Mi jak ktoś mówi że za dużo biorę to mu odpowiadam żeby sobie kupił kombajn i zobaczył ile kosztuje utrzymanie tej maszyny. Ja w tamtym roku brałem 70 zł mniej od hektara niż największy usługodawca. W tym roku będzie pewnie ok. 400zł/ha w moim rejonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

bizon 056 około 320/330 zł/h (bez / z sieczkarnią)

 

a co do wysokich cen w małopolsce... hmm jakbyś kosił jak ja w piątek od 10 do 18:15 i nazbierał raptem niecałe 6 godzin koszenia a prawie całą wieś pozwiedzał, jedyne wyjscie liczyć dojazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

Podlaskie SKR Bizon płatne za godzinę od ręki 300 zł,po 14 dniach 318 zł (informacja nie do końca potwierdzona).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

@HondaMtx inaczej byś mówił gdybyś miał kombajn. Mi jak ktoś mówi że za dużo biorę to mu odpowiadam żeby sobie kupił kombajn i zobaczył ile kosztuje utrzymanie tej maszyny. Ja w tamtym roku brałem 70 zł mniej od hektara niż największy usługodawca. W tym roku będzie pewnie ok. 400zł/ha w moim rejonie.

Chcesz powiedzieć że koszty utrzymania "tej maszyny" są u was wyższe niż w innych regionach?


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Czytaj ze zrozumieniem. Napisałem ile kosztuje koszenie hektara w moim rejonie, a nie ile kosztuje utrzymanie maszyny w moim rejonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

są wyższe, bizon jaki jest... każdy widzi, a w rejonach podgórskich lubi się.... zużywać częściej ;) wiem jak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Koszenie hektara w innych regionach kosztuje ok 20% mniej niż u ciebie a ty piszesz że taka cena bo tyle kosztuje utrzymanie maszyny więc na logikę [ mam nadzieję że wiesz co to takiego ...] skoro cena wyższa to i utrzymanie droższe....

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

Koledzy przecież w małopolskim i świętokrzyskim znów takich gór nie ma.. To co mają powiedzieć rolnicy z Podkarpackiego?? A z takimi cenami jak w tych dwóch województwach się jeszcze nie spotkałem. Aha i jeszcze jedno. Skoro utrzymanie tej maszyny tyle kosztuje to dlaczego gościu ode mnie ze wsi się wyłamał i bierze około 280zł za godzine i mu się opłaci?? I nie narzeka ;) także coś jest nie tak z tymi co tyle kasy biorą za godzinę :) bo skoro jemu się opłaci kosić za 280zł a wam 400zł mało to coś jest nie tak z Wami ;)

Edytowano przez HondaMtx

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Pisałem niejednokrotnie by osoby nie mające kombajnów nie pisały w tym temacie kolego wyżej!!!! ty masz pojęcie ile kosztuje utrzymanie tej maszyny? operator, mechanik, itd. w mojej okolicy jest to 350zł, i jest to świętokrzyskie, ja wszystko wykonuje sam, naprawy, obsługę, itd. i jestem w stanie obniżyć ceny do poziomu 320-330zł, ale ty pewnie nie masz pojęcia że na dzień dobry się leje w bak paliwa za 1000zł, że byle jaki olej kosztuje powyżej 10zł/L, smar 18zł/L itd. w same pierdółki w przygotowaniu do sezonu wsadziłem już 1700zł , a na czysto z godziny zostanie mi tyle co bierze operator... czyli ok 30-40zł...a gdzie zarobek?

Ten co niby się wyłamał to albo idiota, albo analfabeta nieumiejący liczyć...


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HondaMtx    121

I tu byś się zdziwił bo pojęcie mam. od paru lat pracuje z operatorem kombajnu (kolega ze wsi) i wiem ile co kosztuje. A bizonowi Z056 w dobrej robocie to i bak na dzień czasami braknie.

U siebie mam parę ciągników to się orientuje ile oleje kosztują. Tylko zastanawia mnie dlaczego akurat u nas kombajniści biorą tyle, a po innych województwach mniej..


Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

Jestem ze swiętokrzyskiego idla krajana dam ci podpowiedź.

Porównaj średnie powierzchnie gospodarstw to sam dojdziesz do wniosku dlaczego takie ceny?

Poszperaj po danych ile w danych województwach jest kombajnów ( i jakich) a ile rolników.

Poprostu W większości kraju są większe gospodarki i jest więcej kombnajnów.

Małopolskie i Świętokrzyskie mają bardzo rozdrobnione gospodarstwa i nie opłaca się kupować kombajnów ajak ktoś ma kombajn i nie ma konkurencji to cenę dyktuje. Proste jak drut. Nad czym się zastanawiać.

W Sieradzidzach siedzicie na warzywach czy jak płaci warzywo jak np. w tamtym roku papryka braliści mniej za nią bo w łodzkim zniszczyło plantacje? Nie bo jak ktoś tyle chce płacić to się sprzedaje czy towar czy usługę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

@bobytempelton nie tłumacz im bo i tak im się wydaje, że z tego są kokosy. Niech kupi sobie kombajn jeden z drugim i się kurzy to zobaczy jak to jest. O otrzymaniu nie będe tłumaczył bo już napisałeś. Ja kosze tylko u znajomych i rodziny reszcie odmawiam właśnie dlatego, że nie specjalnie mi się uśmiecha ładować kase w części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puskar    0

Witam,

Pytanko takie do Was mam, ile może kosztować kombajnowanie

Class MERCUR Heder 2,60 ? Chodzi mi o stawkę godzinną, (Małopolska).

Proszę o szybką odpowiedź.

Pozdrawiam Puskar

Edytowano przez Puskar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
capitano12    0

Witam

Jestem z podkarpacia powiedzcie mi 300 zł bez sieczkarni i 330 ze sieczkarnia to odpowiednia cena ?

Mam Bizona Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj