DANIEL

Ceny kombajnowania

Polecane posty

Harnas88    12

W ubiegłym roku brałem po 300 i to było tanio wedle konkurencji. W tym roku myśle o 320 330 za godzinę. Województwo podlaskie bizon z050

Edytowano przez Harnas88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojciec875    0

A czy Waszym zdaniem 350 zł na godzinę Bizonem Rekordem bez sieczkarni to nie jest zbyt wygórowana cena? Jestem z woj. mazowieckiego. W ubiegłym roku po 300 brałem bo to był mój pierwszy sezon, ale w tym to już chyba nie ma co żałować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

Jak nie masz konkurencji to możesz brać i po 500, a jak u nas na tych co nie mają kombajnu przypada 5 kombajny to trzeba po 260 za hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

To że rekordem spalisz więcej paliwa niż suprem to nie znaczy ze możesz chłopa walić po uszach. Rekord a super ma tą samą wydajność bo niby na czy miał by mieć rekord ją większą, na klawiszach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojciec875    0

Tylko zapytałem a Wy zaraz naskakujecie. Po prostu zastanawiam się ile brać w tym roku, bo jak tyle co w poprzednim to lepiej w ogóle nie wyjeżdżać z garażu. W końcu paliwo, części, smary itd. poszły ostro w górę.

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

Paliwo na żniwa potanieje na 5.10-5.20 to raptem 30gr drożej to jakieś 4zł na godź, smaru towotnica za 5zł, olej tak i tak trzeba zmienić także jakby nie patrzał to biznes jest nawet po 260.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak czytam ile bierzecie za tego bizona to mi sie śmiać chce przeszło 300 zł za godzine ? Ja kosze po 220 - 240 za godzine mercatorem i zarobek jest bardzo duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ja obstawiam ze w naszych okolicach cena będzie oscylować koło 370zł za hektar dla większych kombajnów - tak ponad 10ton pszenicy na godzinę. ci mniejsi moze ciut mniej będą brać


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelS    282

Bizonem Z058 bez sieczkarni 320zł a z 350zł na godzinę woj. Lubelskie ?

Czy cena nie jest zbyt wygórowana ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

To zależy czy kogoś stać tyle dać. Jak są chętni to czemu nie. Ja bym tyle nie dał. Jak u nas się kiedyś podnosili to kupiłem swój i już 10 sezon sam zarabiam.

Edytowano przez Marcin91
ortografia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IMATEUSZI    20

270zl bez sieczkarni, 300 zl z sieczkarnią . Kombajn Bizon Z056 woj. lubelskie.

jak ktoś chce mieć zarobek i klienta to wiadomo że cena nie może być nie wiadomo jaka..

Edytowano przez IMATEUSZI
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

a za co te stawki? za godzinę czy za ha? to ma istotne znaczenie, bo jeden kosi 1ha w godzinę, a inny kosi 1ha w 2godziny, a jeszcze inny wali 3ha w godzinę


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111

u mnie gosciu brał w tamtym roku nh tc5070 400zł za godz ,ja bralem 300 zl za godz kosząc bizonem rekord

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IMATEUSZI    20

w moim przypadku to liczymy na godzinę :) dla porównania powiem ze na sąsiedniej wsi gość bizonem z056 bierze 400 zl z sieczkarnią za godzine.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co region to inna cena. U mnie w podlaskim w ubiegłym roku bylo po 350 za godzine. w tym roku mysle ze troche drgnie do gory. oczywiscie cena przy zwyklym bizonie Z056 :rolleyes: dodam ze konkurencja jest dosc duza. chociaz nowych kombajnow prawie nie ma B)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

300 zł lubelskie ale co z tego jak połowa nie płaci a ojciec i tak na zawołanie jedzie i kosi każdemu jak wyjedzie o 7 to wraca o 10 i wieczorem tankujemy jeszcze 100 litrów na raz -,- nawet za paliwo się pewnie nie zwraca to co u siebie sie skosi i po ludziach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tak a swistak siedzi..... o 7 rano to moze wyjechac ale nie kosic :) ten twój bizon jakies ostre ma spalanie :) mój 12 l palił na godzine :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

jak jedzie 3 godziny w pole to czemu nie? :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

skoro uważacie , że rekord i super mają taką samą wydajność to pozdro :) , u nas w tamtym roku claasem mega 204 brali chyba 340 zł , podejrzewam , że teraz bd krzyczeć w moim rejonie w granicach 350 zł /ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

a jak myślicie ile można podnieść cenę za usługę kompleksową - koszenie i transport?

u nas paru rolników nie jest przygotowanych na odbiór na poziomie 10-12ton na godzinę i myślimy aby im pomóc podstawiając własny transport.

W grę wchodzą 3 zestawy 12tonowe


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam chciałbym ostrzec wszystkich przed sprzedającym z okolic Wandowa woj. wielkopolskie, który specjalizuje się w sprzedaży kombajnów marki claas dominator, maszyny są wyszykowane tylko powierzchownie często gęsto ściągane w beznadziejnym stanie, niestety ja złapałem się na jego haczyk. Zakupiłem u szanownego pana kombajn marki claas, który był w stanie wręcz idealnym, z racji szybkiego ukończenia żniw zdecydowałem się na szybki zakup i to był mój błąd, według zapewnień sprzedającego maszyna gotowa do pracy, w rzeczywistości po zakupie rozleciała się w drobny mak sieczkarnia, po przeanalizowaniu przez autoryzowany serwis Claasa okazało się, że wał był złożony z dwóch elementów, w obudowach były łożyska zużyte, po głębszej analizie okazało się, że brakuje w znacznej części czujników a dużo elementów dorobione były na wzór. Przestrzegam wszystkich forumowiczów przed szybkim i pochopnym kupowaniem maszyn rolniczych, naprawdę warto wydać te 200-500zł na serwisanta, która przejrzy sprzęt prze zakupem. Próbowałem sprawę załatwić osobiście ale sprzedający śmiał się ironicznie i powtarzał cytuje NIE JEST PAN PIERWSZYM I OSTATNIM.... skorzystałem z pomocy adwokata i dzięki jego pismom i groźbą skierowania sprawy do sądu udało mi się wymienić wadliwy element jakim była sieczkarnia, cały proces trwał od lipca 2013 do stycznia 2014. Także szanowni forumowicze uważajcie i sprawdzajcie bo dużo jest nieuczciwych handlarzy, którzy tylko czekają.Sprawa zakończyła się mam nadzieję pozytywnie chociaż ostateczna próba maszyny odbędzie się w te żniwa i to zadecyduje czy zostanie w moim gospodarstwie.
    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj